Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindig készülök az órákra, és...

Mindig készülök az órákra, és másnap nem emlékszem arra, amit megtanultam vagy lassabban jön elő, mint a többieknek. Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Már mindenféle tanulási technikát kipróbáltam, de valahogy egyik sem jött be.


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. márc. 5. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindig legyél kipihent..agyilag.. ez a feltétele. ha nem alszol eleget bszhatod...
2014. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hangosan elmondtad magadnak ? Nem mindenkiben tudnak szabatos mondatok formájában rögzülni a gondolatok. Ilyenkor egyszerűen hangosan el kell mondani, ilyenkor az ember visszahallva mondat formájában, sokkal jobban rögzíti.
2014. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Az a baj, hogy már évek óta nem tudtam pihenni (több műtétem volt), és alapból fáradt vagyok, hiába alszok.


Voltak időszakok, amikor azzal próbálkoztam, de nem vettem észre nagy változást. :/

2014. márc. 5. 21:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első kettő válaszolóval, főleg abban, hogy légy mindig kipihent. Ezenkívül ismételd át az anyagot reggel is - ne csak az óra előtti szünetben, hanem korábban -, szánj rá annyi időt, amennyi szükséges. Így valószínűleg jobban emlékeznél rá pár óra múlva, a tanórán. De azon is elgondolkozhatsz, hogy biztosan hatékonyan tanulsz-e. Csak elolvasod, vagy vissza is mondod magadnak? Mert nem mindegy.
2014. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak most látom az újabb válaszodat... nekem is voltak már alvásproblémáim, megfűszerezve egy kis vashiánnyal, és mikor ezeket leküzdöttem, minden tantárgyból javítottam, pedig egy perccel se tanultam többet (sőt..). El se tudod képzelni, mennyit számít, hogy egészséges vagy-e...
2014. márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)


Hát, elolvasom, kijegyzetelem, újra elolvasom. A felmondásról leszoktam, mert nem marad rá időm.


Hogy sikerült leküzdened az alvásproblémádat? Szerinted el kéne mennem orvoshoz?

2014. márc. 5. 21:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki egyszer, hogy nem jegyzeteled ki. Eleinte, kb. gimi 10.-ig én is így tanultam, ahogy te, aztán rájöttem, hogy nem elég hatékony. Onnantól kezdve így csinálom (és orvosi egyetemre járok, a mai napig így tanulok):

-elolvasom az anyagot

-megpróbálom felmondani, amire emlékszem, ha nem jut eszembe, bele-belepillantok

-utána kicsit ülepszik, rögzül, és felmondom újra, csak amire emlékszem

-aztán elolvasom, hogy mit kellett volna mondanom, és próbálom megjegyezni.


Ha valami nagyon fontos dolog van, felsorolás, számadat, akkor azokat kiírom cetlikre, és felragasztom magam elé, hogy ha beugrik egy másik témánál, hogy ,,hogy is volt?", akkor csak rá tudjak pillantani és kész.

2014. márc. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)


Kipróbálom, hátha nekem is segít ez a módszer. De minden tárgyra így készülsz, pl. az anatómiára vagy a biokémiára is?

2014. márc. 6. 07:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát azok kicsit más tészták, azok magolósak, beseggelősek, azokat nem ennyiszer kellett átismételni, hanem kismilliószor, a biokémián meg a képleteket folyamatokat rengetegszer rajzolgatni...


De élettan, kórélettan, patológia, minden egyebet így tanultam/tanulok, már ötödéves vagyok :)

2014. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem nincsenek tanulási problémáim, viszont mondjuk, ha dolgozatot írtunk reggel még átismételtem a dolgokat. Vagy ha feleltünk, akkor óra előtt a szünetben még egyszer átolvastam a dolgokat.

A kijegyzetelés sokszor nem segít, mert sok időt elvesz, nem tudom, kérdező, hogy hány éves vagy, de nekünk egyetemen pl. időnk nem lett volna a jegyzetkészítésre. Volt egy 600-1000 oldalas könyv, azt kellett megtanulni. Én különböző szövegkíemelőkkel húztam ki, az segített.

2014. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!