Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagdossák magukat az...

Miért vagdossák magukat az emberek?

Figyelt kérdés

Miért csinálják?

Nagyon kérlek mellőzzétek a "mert emós b*zik/k*csögök" és "mert unatkoznak" válaszokat. nagyon fontos lenne, hogy normális válaszokat kapjak.



2014. márc. 12. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert mentális problémáik vannak...
2014. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai fájdalommal próbálják kompenzálni a lelki fájdalmukat.
2014. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Mert ez a divat. Az internet és a vagdosós képek/hírek megjelenése előtt nem volt vagdosás, a kedves ifjúság nem bent haldoklott a fészbuk előtt, hanem kimentek csavarogni, vagy verekedni vagy leinni magukat a sárgaföldig.

Egyébként igen, kompenzálnak, csak nem túl egyedi módon, és fel akarják hívni magukra a figyelmet, hogy halihó segítség kéne, és ebből a szempontból én tényleg megértem őket, de ne mondja nekem senki, hogy ezt csak így lehet megoldani.

Az ilyen embereknek figyelemre lenne szükségük, de úgy, hogy ők maguk se tudnak túllépni a saját bajukon, nemhogy másokén, pedig nagyon sokat segíthetnének egymáson, többet, mintha a barátaikhoz fordulnának, akikről azt hiszik hogy megértőek, közben pedig csak arról képesek beszélni, hogy milyen rosszul csinálod és nem ez a megoldás. Akkor is, ha ez az igazság. Nem segít.

2014. márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Mert nem tudnak helyén kezelni egy problémát.Azt gondolják, hogy a fizikai fájdalom majd kompenzálja a lelki sérüléseket.

Nagy részt ez a média hibája és a szülők felelőtlensége, vagy az, hogy nem nevelték jól a gyereküket.

2014. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
mert jól esik nekik. Lehet furcsán hangzik de tényleg eshet jól a fájdalom.
2014. márc. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Mert jó dolgukban nem tudnak magukkal mit kezdeni. A valódi életről, problémákról fogalmuk sincs, ha segítenének a szüleiknek a házimunkában, vagy kijárnának az utcára, állatot tartanának akiről gondoskodni kell, vagy csak egy szobanövényt nevelnének, és nem a facebook előtt hipnotizálódnának világfájdalommal az arcukon, hogy tíz perce nem lájkolta senki, hogy fingottak, akkor eszükbe sem jutna ilyen hülyeség. Csak egy napra cserélnének egy éhező csóró gyerekkel ázsiában, ahol már tízévesen dolgoznak, megtudnák, hogy milyen jól is élnek, és meg sem becsülik.
2014. márc. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Snapette ***** válasza:
100%
Mert a vágás endorfint szabadít fel (mint minden sebesülés), ugyanis az endorfin fájdalomcsillapítóként működik, és az agy válasza a sebesülésre. Természetesen az endorfin nem csak a sebesülésre hat, hanem az egész szervezetre, nyugtató, csillapító hatású, és vagdosás után sokszor megnyugszanak, lecsillapodnak az emberek, úgy érzik, hogy ilyen múdon tudják kontrollálni az érzelmeiket, magukat. Hát ezért. A hátterében meg kismillió dolog állhat a depressziótól a borderline személyiségig...
2014. márc. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#6-odik válaszoló! pont ilyen komit nem akartam olvasni.
2014. márc. 14. 18:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt nem volt net, akkor is voltak akik nagyon komolyan vagdosták magukat, szóval nem kell erre fogni.
2014. márc. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
en speciel vagdostam magam. es kimondottan jol esett a fajdalom es mint ha kitisztult volna a fejem tőle. nem normalis dolog de igy volt. vadásztam olyankor a szobamban a targyakra amiket hasznalhatnek. de utana lenyugodtam.
2014. márc. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!