Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik vagdossák magukat? Befolyásolja a véleményeteket az illető kora, neme, külseje, stb?

Figyelt kérdés
Üdv! Én egy tizennyolc éves lány vagyok. Ha meglátnád, hogy a csuklóm tele van régi hegekkel és friss sebekkel, mit gondolnál? Hogy szánalmas vagyok? Vagy sajnálnál? Vagy egyáltalán nem érdekelne? Esetleg nem is gondolnád, hogy vagdosás nyomai? És az, hogy csúnya vagy szép lány vagyok, befolyásolná a véleményedet a sebeimről? Vagy hogy egy lányon vagy egy fiún látod a sebeket, az számít? Köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 29. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Nekem tetszenek a sebek. :o
2013. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is, meg a vér is, ahogy folyik, tócsába gyűlik, csöpög. :)
2013. aug. 29. 15:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, a vért viszont én nem nagyon bírom, se a fájdalmat. De ha véletlenül sérülök meg, azt nem bánom, mert utána egy ideig nézegethetem a sebet :SD
2013. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vannak rajtad hegek, amik sosem fognak már elmúlni?
2013. aug. 29. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Csap apróbbak, amik nem látszanak igazán már...


Olyan nagy sérülés még sosem ért... hogy szerencsére-e, azt nem tudom.

2013. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Arra gondolnék hogy sorstársak vagyunk - az én csuklóm is teli van vágás és égetésnyomokkal. Ha közelebbi barátok lennénk,esetleg megpróbálnám óvatosan kipuhatolni hogy miért csináltad ezt magaddal és akarsz-e róla beszélni. Nem ítélek el senkit olyan dologért amivel másnak nem árt,inkább megpróbálok segíteni rajta ha tudok és szeretné ő is.

19/L

2013. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ítélem el a "vagdosott" embereket.

Valószínűleg oka van annak, hogy ezt csinálják.

Egyeltalán nem zavarna, barátságos maradnék, nem hoznám fel a témát, de ha engedné, segítenék a személynek, ahogyan csak tudok.

Ha a lány számomra attraktív, szépnek találom, és igényes, akkor akár még egy párkapcsolatban is benne lennék, de csakis úgy, hogy abbahagyja a vagdosást, és elkergeti az öngyilkosság gondolatát.

Nem azért, mert ezek kikészítenek, hanem azért, mert nem tudnám elviselni, ha egy rossz szó miatt kárt tenne magában a lány, ne adj Isten öngyilkossággal próbálkozna.


Ha egy számomra nem szép lányról van szó, akkor elkerülöm a kínos helyzeteket, és még csak véletlenül se éreztetném azt vele, hogy többet érzek barátságnál.

A fiúkkal ugyanúgy viselkednék, mint a "csúnya" lányokkal.


Nagyon odafigyelnék ilyenkor az érintett lelki állapotára, arra, hogy ne okozzak csalódást, és ne bántsam meg őt.


Ha egy szép, depressziós lányhoz közelebb kerülnék, megpróbálnám megmutatni neki az "én életem", a rossz kedv "jó oldalát", a keserédességet, a melankóliát.



Azt fontosnak érzem még leírni, hogy mindennek van határa. Ha túlzottan rámakaszkodik egy ilyen személy, túl soknak érzem, sérteget, fenyegetőzik, akkor megszakítok minden kapcsolatot.


15/f

2013. aug. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szépeket írtok. :) Én szeretem a melankóliát és a keserédes hangulatot, ezekkel a szavakkal szoktam leírni a lényem egyik részét, örülök, hogy felhoztad őket. Az a baj, hogy van még sok-sok része a lényemnek, de igazából mindengyikben van valami szép, kivéve amikor azt érzem, hogy gusztustalanul nézek ki, és mindenki kinevet a nyomiságom miatt. Nem ez a legintenzíveb, legfájóbb hangulatom, de ezt utálom legjobban, mert még különlegesnek se érezhetem magam. :(
2013. aug. 30. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!