Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire számíthat az emberi...

Mire számíthat az emberi kapcsolatok terén egy "idegesítő" ember?

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki számára elég hamar lejön rólam - és az jön le először, vagy elsők között -, hogy "fura" vagyok.

Néha "vannak dolgaim"... Nem a tömeggel tartok, se a nézeteim, se a gondolataim, se a cselekedeteim terén. Ezért nagyon sokszor egyéni, az átlagtól kirívó következtetésekre jutok.

Ez néha idegesít másokat, néha fárasztja őket, esetenként bántó is lehet.

Ha valamitől félek, vagy valami miatt szomorú vagyok, vagy valaminek nagyon örülök, akkor nagyon nehéz nem arra gondolnom és nem arról beszélnem folyvást. Sokszor nem sikerül magamban tartanom. Alapvetően aki haver, az tudja, mit bántam meg, minek örülök, mi sikerült és mi az, ami nem sikerült. Nem mindenki mindent, de sajnos majdnem.

Az átlagnál talán többet panaszkodom.



Ezek mellett nem vagyok partizós, nem vagyok nagy ivós - csak be-becsúszik).

Nem érdekelnek a sztárok, a sorozatok, de a "mainstream" filmek zöme se.



A gond az, hogy egyke vagyok, és jóformán barátok nélkül nőttem fel serdülőkorom kezdetéig. Akkor lettek haverjaim.

Tehát nem a tömeggel való haladást tanultam meg, hanem a saját fejem után mentem. És alapvetően úgy éreztem jól magam.



Úgy érzem, annak a határán állok, hogy pszichiátriai eset legyek.

Folyamatosan koncentrálnom kell, mit mondok, hogy ne csak magamról beszéljek, ne csak hencegjek avagy panaszkodjak és keveset dumáljak a sok-sok érdeklődési körömről. Valamint magamban tartsam a nézeteimet.

Ha egy kicsit is elengedek, önmagam vagyok, akkor kezdődik a gond. És sokszor már attól elengedek, hogy bízni kezdtem azokkal, akikkel akkor per pillanat vagyok..


2014. márc. 18. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok,vagyis illik rám ezek közül sok minden,deee..mi lenne ha egyszerűen csak arról beszélnél amiről másokkal is lehet,a közös szálak mentén haladva,és arról nem letérve?

Szerintem ez nem nagy erőlködés,simán lehet úgy is beszélgetni valakivel,hogy nem mondod el az életed minden apró rezdülését.Gondolj arra hogy az milyen lenne ha veled tennék ugyanezt.Azt add amit kapni szeretnél!

2014. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem mondom el az életem minden rezdülését :D Azért nem vagyok nagymama-feeling.

Ilyet nem is írtam!

Azt írtam, hogy ha valami nagy öröm vagy nagy szomorúság ért, akkor nem tudok másra gondolni -> alig tudok másról beszélni.


Sokakkal, nagyon sokakkal csak pletykálni, filmekről, zenékről beszélni lehet. Meg esetleg a legutóbbi buliról. Velük nem megyek semmire.

Akikkel lehet másról is beszélni, pl. mit csinált hétvégén, mi a véleménye erről-arról, tanárok szidása, azokkal azért elleszek.

2014. márc. 18. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

én is hasonló vagyok, képes vagyok sokáig magamban (meg nem csak magamban :D) fortyogni, meg örülni. a panaszkodás az olyan általános dolog, nem? mondjuk én elvagyok a celeb-világgal olyan értelemben, hogy szeretek bulvárt olvasgatni, meg azért tv-t is nézek :D

hát sok embert csak saját maga érdekli, de ahogy lejön nekem, téged nem, és próbálsz változtatni és szerintem ez jó :)

így a kis monológod alapján nem tűnsz furának, vagy annyira nem látom át, hogy hogy viselkedsz.

merre laksz amúgy? (olyan huszonkörülinek gondollak)

2014. ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Dehogy vagy idegesítő! Semmi baj veled, csak talán túlreagálod saját magad! Inkább a társaságod nem a neked megfelelő. Nyissál, s megtalálod akik szeretni és elfogadni akarnak.
2014. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!