Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan gyôzzem meg errôl a...

Hogyan gyôzzem meg errôl a szüleimet?

Figyelt kérdés

Szatmárnémetiben élek (Romániában), 8. osztályos vagyok. Úgy gondoltam, hogy 9. osztálytól jó lenne ha átmennék valami erôsebb iskolába, Magyarországon. Sok versenyre járok, fôleg a matek meg a reál tantárgyak mennek nagyon jól. Viszont szerintem egy erôsebb iskolában még jobb lehetnék. Ez itt Szatmárnémetiben nem lehetséges, a legerôsebb magyar iskola se nagyon erôs. Zrínyi versenyt nagyon szeretem, ott szoktam beszélgetni magyarországi gyerekekkel és abból amit mondanak, azt gondolom, hogy az ottani iskolák és az oktatás az itteni felett van.

1) Hogy lehet Magyarországon bejutni egy erôsebb iskolába egy más országból jövô diáknak? Mikor és milyen vizsgákat kell megírnia? Ezek milyen nehezek?

2) Melyik iskolát ajánlanátok? Budapesti is jöhet.

3) Hogyan gyôzzem meg a szüleimet? Még nem szóltam nekik, de addig nem is szeretnék amíg nem tudom, hogy gyôzzem meg ôket. Elsôre biztos nem egyeznének bele, de nagyon nehezen talán meg tudnám ôket gyôzni. Erre kérnék tanácsokat még.



2014. márc. 18. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Biztos hogy képes lennél bejárni Bp-re minden nap? Mert elég kemény lenne, majdhogynem lehetetlen... kivéve persze, ha koliban laknál.

2. A szüleidet leginkább úgy tudnád meggyőzni, ha elmondanád nekik azokat az érveket, amiket itt leírtàl. Úgy èrzed, ott jobb oktatásban részesülnél, mint Romániában, és ez kihatna az egész jövődre is.

3. Sok jó gimi van, nem tudom, mennyire erőset keresel - top lista megtalálható a neten, egyébként ELTE Radnóti, Fazekas ( az erősen reálos...az ország legjobb gimije), Veres Péter Gimnázium (szintén reálos, 8. Helyezett) - ezt személyesen is ajánlom :), Árpád Gimnázium, Toldy Ferenc, Eötvös, Városmajori stb...

2014. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez is hasznos lehet: [link]

(Amúgy bocsi, nem a te számozásod szerint írtam az előző válaszomat...)

2014. márc. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legjobb az lenne, ha kinéznél néhány iskolát, és ott érdeklődnél - akár telefonon. Viszont nem biztos, hogy van erre lehetőség, és azt is tudnod kell, hogy a felvételi eljárásoknak már vége, főleg az erősebb iskolákban betöltötték a helyeket. A gyengébb iskolákban sem hiszem, hogy sok a szabad keret, meg azért nem is érdemes felforgatni az egész életed.

De mielőtt bármilyen magánakcióba kezdesz, inkább beszélj a szüleiddel. Ez költséges lenne nekik mindenképp, és valahol azt is meg lehet érteni, ha nem szívesen engednének el egy másik országba, pláne a fővárosba tanulni.

Az pedig csak rajtad múlik, mennyit tanulsz, egy érdeklődő és jó képességű diákot általában fel szoktak karolni a pedagógusok, egy erősebb iskolában csak egy lennél a sok közül és nem foglalkoznának veled. Ha nem jönne össze, akkor se éld meg tragédiaként, egyetemre még mindig jöhetsz ide vagy máshova.

2014. márc. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!