Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj ha a saját világomban...

Az baj ha a saját világomban élek?

Figyelt kérdés
Olyan vagyok hogy amit valaki nem kérdez, az nem érdekli, ha valaki nem mond valamit, az nincs úgy. Vannak barátaim, ha nem velük vagyok, akkor senkivel. Nem akarok soha alkalmazkodni senkihez, sem megfelelni. Nem érdekel mit mondanak az emberek rólam. Érdekesen látom a világot egyesek szerint, néha eltorzítom, de nekem így jó. Nem akarok mindent tudni róla,més én is úgy érzem néha hogy elzárom magam a külvilágtól. Sokan rámszóltak emiatt hogy ez nem jó. Miért nem jó? Szerintetek? Én nem akarok kilépni a világomból, nekem tetszik, itt minden olyan amilyennek én akarom. Ez rossz?

2014. márc. 19. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem korlátozod saját magadat vele, addig azt csinálsz, amit akarsz.

Egyébként hasonló a világnézetünk, engem sem érdekel rengeteg dolog, ami mást igen, és fordítva.

Abszolút összeegyeztethetőnek tartom az egyébként hétköznapinak mondható életemmel, mégha egy-két ember különösnek is tart emiatt.

2014. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy valamilyen szinten minden ember a maga világában él, a kérdés az, hogy az a világ mennyire hasonló, vagy különböző a többi emberéről.

Az, hogy nem akarsz alkalmazkodni másokhoz lehet előny és hátrány is, bár első gondolatra nem tartottam túl előnyösnek, mert igen is egy párkapcsolatban is alkalmazkodni kell a másik emberhez valamilyen szinten, akkor a munkahelyen is alkalmazkodni kell a munkatársakhoz és ezek elkerülhetetlen dolgok. A másoknak nem megfelelni akarás is elég kettős dolog, egyrészt előny olyan szempontból, hogy erősebb személyiséged lesz, viszont arról sem szabad megfeledkezni, hogy vannak olyan helyzetek, amikor igen is mások ítélnek meg és az alapján alakul az életed, hogy mit mondanak (tanárok milyen jegyet adnak, megkapod-e az állást az interview után, vagy összejössz-e kiszemelteddel, vagy épp visszautasít, csak hogy néhány példát említsek). Szóval összességében nem hátrány, ha a saját világodban élsz, viszont igen is el kell fogadni a tényt, hogy egy társadalomban az emberek hatással vannak egymás életére és erre tekintettel kell lenni.

2014. márc. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy..Ami nem tetszik, azt megmondom, ha egy másik társaságba kényszerülök ahol nem jövök ki az emberekkel, inkább egyedül maradok mintsem hogy megváltozzak, alkamazkodjak hozzájuk. Nem akarok változni, de sokak szerint viszont kéne, (nem csak a "fura" világnézetem miatt"). Ha valamit nem akarok megcsinálni, nem csinálom meg, vagy rosszul, vagy valahogy "megúszom" hogy rendesen megcsináljam. Kimondok mindent amit gondolok, nem szeretem a kavarásokat körülöttem. Van néhány 'paranoiám', példaul ha szobába vagyok az ajtót mindig becsukom, utálom ha nyitva van, nem szeretem ha az emberek mindig látnak, szeretem elzárni magam. Pesszimista vagyok. Ja, és 13/L.
2014. márc. 19. 12:52
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ja jólvan, 13L... Majd kinövöd. 13 évesen mindenki azt hiszi, hogy az ő világnézete mindennek az alfája és omegája és az úgy van jól, mert ő tudja. Ne foglalkozz más véleményével, ha neked most így jó, akkor csináld azt.
2014. márc. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem baj, de az ember táársas lény, te pedig jó irányban haladsz az elmagányosodás felé.
2014. márc. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
*társas
2014. márc. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

A saját világban élés kb. olyan embernek jó, mint Beethoven vagy Agatha Cristie. Az ilyen emberek nem is tudnának nem a saját világukban élni. Álagembernél azonban nem jó, mert előbb-utóbb (inkább előbb) megzakkan.


A másik: ha nem érdekelne más ember és annak véleménye, fel sem tetted volna a kérdést. :)

2014. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem.
2014. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Akkor nincs baj, ha te is elfogadsz másokat olyannak, amilyenek ők! Például természetesnek tartod, ha azt mondják, hogy hülye vagy. Ők is kimondják azt, amit gondolnak. Ha az ellenkező nézeteket ellenséges megnyilvánulásnak tartod, akkor már baj van! Ha nem tanultál, a te dolgod. Ha egyest kapsz, a tanár dolga.


Ha ezt nem veszed zokon, nincs baj! Ha különc vagy, a te dolgod. Ha emiatt kiközösítenek, meg macerálnak, az az ő dolguk. Ha neked ez így jó és természetes, hogy egyedül maradsz a világban, semmi baj! Ha éhezni fogsz, majd kénytelen leszel alkalmazkodni, mert, ha nem adnak enni, az az ő dolguk és nem szabad másra ráerőltetni a nézeteidet!

2014. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyátalán nem veszek zokon semmi ilyesmit. Régen sok problémám volt az emberekkel, és megszoktam, természetesnek vettem ha valaki beszól vagy oltogat.

Ezzel az a baj csak hogy sokszor elfelejtem, vagy nem értem, hogy ha beszólok valakinek mondjuk viccből, akkor azt miért éli meg világfájdalomnak. Mivel nem hallgatok oltásokra, én magam olyan vagyok amilyennek én akarok lenni, nem amilyennek mások mondanak (még akkor is, ha van igazság alapja). Talán 3 ember szavára adok, de én határozom meg minden döntésem, minden érzésem, és igen, ha rosszul döntök az az én saram, nem várom hogy bárki is felelősséget érezzen emiatt, nem tudom elmagyarázni rendesen, remélem érthető.


Szerintem is, ha nem érzem majd így jól magam, meg fogok változni. Ha majd egyedül leszek, kénytelen leszek változni. Köszönöm a válaszokat, és várok még véleményt.

2014. márc. 24. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!