Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy jöhet össze egy embernek...

Hogy jöhet össze egy embernek ennyire minden? Teljesen elkeseredek ha ilyet látok?

Figyelt kérdés

Igen, ami bennem van az irigység, nem tudom elnyomni, ez van.

Egy volt csoporttársnőmről van szó, külsőleg maga az ideális nő, nagyon csinos, formás, nagyon ad magára, legutolsó divat szerint öltözik. 25 éves kora ellenére egy nagyon jó cégnél osztályvezető, szerintem a nettó 400.000-at is megkeresi. (Ezt onnan tudom, hogy apukám élettársának a fia ugyanannál a cégnél van, alatta dolgozik, és ő megkapja a nettó 300.000-at).

Nagyon népszerű lány, van egy nagyon jó baráti társasága, nagyon sokat szeretik.

Megtalálta a város legjobb pasiját, egy szintén magas beosztásban dolgozó srácot. Kb 5-6 év már együtt vannak, saját lakásuk van, autójuk, és jövőre lesz az esküvőjük.


Egyszerűen minden klappol, szeretném azt mondani, hogy ez a csaj, egy hülye, beképzel p.icsa, de még csak azt sem mondhatom, mert normális és kedves. Pont ettől, olyan fájó, hogy valaki így él, én meg nem. Tudom egyedül ezen csak is én változtathatok, de a szívem megszakad, amikor meglátom, hol nyaraltak. 2 éve az USA-ban voltak 3 hetet, tavaly Mexikóban, idén meg most jöttek haza a Maldív szigetekről. Én is úgy szeretnék így utazgatni.



2014. márc. 24. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerős ez az érzés, gyakran bennem is megvan, amikor látom, hogy másnak mennyire megvan mindene. Mondjuk utána egyből el is szégyellem magam.

Ilyenkor még gondolj arra, hogy a belső értékek mindig fontosabbak. Lehet valaki szép és gazdag, ha mondjuk közben buta, rosszmodorú. Ráadásul a szépség múlandó.

Legnagyobb részt te például a külsőségek miatt irigykedsz rá. De sosem tudhatod mi van a dolgok hátterében. Lehet, hogy a barátja minden héten csalja, a barátai meg pl. kibeszélik a háta mögött. Vagy a befolyásos szülei miatt van 25 évesen ilyen pozícióba. Vagy az apja pénze nélkül nem menne semmire. Az ilyen embereknél, ha a háttér összeomlik, az ember mélyebbre kerül, mint gondolnád.

De te törődj a saját életeddel, abból is ki tudod hozni a maximumot. :)

2014. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dolgozd ki a beledet, építsd kapcsolatokat, adj valamit a világnak és akkor te is ugyanezt az életet élheted, meg még jobbat is.

Hajrá! Nem irigykedni kell, hanem cselekedni.

2014. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál, örülök, hogy nem csak bennem vannak ilyen érzések.

Más, hasonló embereknél tudom mentegetni a dolgot, hogy azért él jól mert ez és ez van a háttérben.

De ebben az esetben minden rendben van. Együtt végeztük egy a közgazdasági egyetemet, és már azonnal kitűnt az eszével.

Analízisből 100%-os vizsgát írt, amire a tanárnő is felfigyelt, és valamilyen matematikai publikáció tisztelet díját (pénzt) ennek a lánynak adta a szép eredményért. A sulit 4-es, 5ösökkel elvégezte, és már az egyetem ideje alatt elkezdett dolgozni annál a cégnél, mint gyakornok, és amint meglett a diploma felvették.


A pár kapcsolatukat illetően, szerintem minden rendben van, ahogy én látom a srác nagyon szereti, a leánykérés is nagyon romantikus volt, szerintem minden nő ilyet szeretne.


Pont ez a tökéletesség, ami bennem a komplexust kelti, hogy ez rossz szavam nem lehet rá.

2014. márc. 24. 16:02
 4/7 anonim válasza:

Engem is zavar, ha ilyet látok, ilyenkor mindig eszembe jut, hogy nekik mekkora szerencséjük van, nekem meg küzdeni kell egy csomó mindenért.


DE! Én azt is tudom, hogy bár nekem szar lapokat osztott az élet, viszont cserébe megajándékozott ésszel amit tudok használni, szülőkkel akik megtanítottak jó embernek lenni, és velemszületett egy hatalmas ambíció és akarat ami hajt, hogy elérjem a célom. Megmondom őszintén nekem nem kell hogy könnyű legyen én keményen megküzdök mindenért és bár irigyvagyok persze, de ez nekem csak az eltökéltségemet növeli. És ha lassan is de jönnek az eredmények.


Azokat sokkal többre tartom, akik így építették fel magukat, mint akiket te említettél kérdező. Aki sikeres az úgy lesz az, hogy megnézi milyen lehetőségei vannak, majd kihozza belőle a legtöbbet, aztán kihoz belőle mégtöbbet. Mindig keresi a lehetőséget az előrelépésre, a fejlődésre és ezért képes áldozatot hozni.


Persze vannak akik tényleg bemákolják. Gazdag szülők, jó genetika stb van ilyen is.


Azt javaslom, hogy használd az irigységet. Kovácsold ambícióvá, tegyél érte akár dacból is hogy neked is olyan legyen. A lehetőségek jönni fognak, csak ébernek kell lenni, hogy felismerd őket, meg keresni kell.

2014. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Majd 10 év együttélés után szanaszét csalják egymást, és akkor annak is örülj!



Gratulálok #2es. Ezt a sablon szöveget biztos sokat gyakoroltad a tükör előtt!

2014. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a gratulációt kedves utolsó, #2 vagyok, és ez nekem működik. De mindenki abban hisz, amiben akar.

Ahogy mondani szokták, attól, hogy nem vagy paranoiás még üldözhetnek.

Adios Amigos én nem kívánok ehhez többet hozzászólni

2014. márc. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, kedves 4-es neked különösen, mert teljesen igaz, amit írtál!
2014. márc. 25. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!