Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit ér egy ember...

Tényleg ennyit ér egy ember élete?

Figyelt kérdés
Tavalyelőtt autóbalesetben elhunyt egy közeli hozzátartozóm. Nem ő volt a hibás. A baleset okozójának a napokban volt a tárgyalása, és legnagyobb meglepődésemre kvázi "büntetlenül" megúszta. Nem vagyok túl jártas a témában, kapott 2 év felfüggesztettet, és bevonták a jogosítványát. Ennyi!? Ugyan úgy élheti az életét, mint eddig, annak ellenére, hogy megölt egy embert? Hogy számtalan másiknak megannyi keserű napot okozott? Hogy az illetőnek voltak szülei, nagyszülei, rokonai? Fiatal vagyok még, és mint írtam, nem igazán vagyok jártas a témában, de képtelen vagyok felfogni, hogy egy ember életéért nem kell valakinek megfizetnie.
2014. márc. 28. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Vslószínüleg épp elég neki az egy életen át tartó kínzó bűntudat és álmatlanság. Megölt valakit, de sem nem előre megfontoltan, sem direkt. Mint írtad autóBALESET volt. S bár ez borzasztó, nem tehetnek tönkre még több életet, értelmetlen, a kéz év felfüggesztett ilyenkor normális.
2014. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mint ahogy te is írtad autóBALESET volt nem pedig gyilkosság. Elhiszem hogy hajt a harag és a fájdalom de a rokonod halála miatt nem várhatod el hogy egy másik ember is még jobban bűnhődjön. Épp elég neki a tudat hogy egy ember az ő hibájából halt meg.
2014. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy vannak bizonyos szabálytalanságok, az utakon, amikkel szinte lehetetlen lebukni, ezért ha nem okoznak vele balesetet, akkor nincs semmi. Ezért keveslem halálos baleset okozása esetén a büntetési tételeket, hiszen lehet, hogy ugyanaz az ember rendszeresen elkövette ugyanezt, csak akkor épp szerencséje volt.
2014. márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szomorú és megértelek és csak azért tudom megérteni valamelyest az ítéletet, mert nem vagyok érintett az ügyben. Szóval az a gyakorlat, hogy ha a vétkes sofőr "csak" véletlenül okozta valakinek a halálát, tehát nem használt semmi tudatmódosítót, nem vagánykodott, épp "csak" elvesztette az uralmát az autója felett, akkor nem szívesen adnak letöltendő börtönbüntetést, pláne akkor, ha az illető egyébként egy rendezett, büntetlen előéletű, normálisan dolgozó, családos ember.


Ilyenkor az a vélekedés, hogy az elhunytat már semmilyen ítélet nem hozza vissza, de a másik életét teljesen kettétörné a börtön. Azt szokták mondani, hogy épp elég büntetés neki a saját lelkiismerete... ez nem vígasztalja a hozzátartozókat, de biztos, hogy az illető borzasztóan érzi magát. A börtön ugye elméletileg nem csak arra van, hogy megbüntessük a vétkeseket, hanem hogy kineveljék belőlük az elkövetésre való hajlamot, ami egy autóbalesetnél, hát viszonylag sikertelen dolog lenne... :(

2014. márc. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért attól függ,hogy önhibáján kívül vagy a vezető gondatlanságából okozta a halálesetet.a megítélésed is az lenne ha te volnál a fickó helyében?....Vagy mégis mit szeretnél,hogy halljon meg ő is? Attól nem fog visszajönni a közeli hozzátartozód sem...még ha nem is bocsátasz meg neki,de az meg már szíved joga.
2014. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha intoxikáltan vezetett, nagyobb büntetést érdemel. Ha nem, akkor még sajnálni is tudnám.
2014. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!