Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hatalmas anyagi különbség a...

Hatalmas anyagi különbség a házastársak között: kezelhető?

Figyelt kérdés

Hosszú ideje élek a férjemmel, szeretjük egymást. Homlokegyenest különböző szakmákban dolgozunk, én tanítónő vagyok, ő mérnök. Leírom kerek-perec az anyagiakat: én 120 ezret keresek, BRUTTÓ. Ő 1,1 milliót, NETTÓ.

Szeretem a munkámat és soha nem váltanék, de nagyon zavar az anyagi különbség. Aki hasonló helyzetben van, hogyan kezeli az ilyet? Lelkileg, pénz beosztása szempontjából, stb.?

Köszönöm.


2011. szept. 14. 20:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
hát ha nem néz le emiatt akkor nincs gond
2011. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha hosszú ideje együtt vagytok, szeretitek egymást akkor ez nem lehet probléma. Nálunk is van 2-3szoros különbség, de soha nem zavart. Közös kasszán vagyunk és máshogy elképzelni sem tudom az együttélést. De ha ennyire zavar, mondd el neki!Szerintem sokat fog segíteni a válasza!
2011. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem néz le, sőt.

Viszont vannak dolgok, amikkel nehéz szembenézni, például az, hogy magasabb életszínvonalon élünk, amit én magam megengedhetnék magamnak. Autó, ház, utazások ilyesmik. Az ember azt gondolná, hogy ez jó, de igazából sokszor nagyon "csórónak" érzem magam. (Persze mert az is vagyok! :))

2011. szept. 14. 20:55
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Nézd a jó oldalát: nem fogja a családot az éhhalál szélére sodorni, ha babát vállaltok és kiesik a te kereseted.
2011. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Mikor az anyagiakon kezdtek problémázni már komoly baj van.
2011. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Hát igen, a közös kassza jó, csak valahogy még tíz év után is lelkiismeretfurdalásom van, hogy ő milyen aránytalanul többet tesz bele mint én... És én is abból élek, amiért ő megdolgozik.

Szoktunk erről beszélni, és mindig meg is nyugtat, mégis olyan furcsa helyzet ez. Főleg mivel az elején nem így volt, kb. ugyanannyit kerestünk egy darabig, aztán ő haladt előre a szakmájában ahogy kell, én meg ugye ahogy már megszoktuk. :S

De persze örülök a sikereinek, és nagyon büszke vagyok rá! Csak néha úgy érzem, hogy anyagilag, és talán társadalmilag is jobban illene hozzá mondjuk egy jól menő jogászasszony mint egy én...

2011. szept. 14. 21:00
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
ne felejtsd el, h a te munkád is uolyan értékes, csak kevésbé fizetik meg... nem kitartatod magad, hanem a kettőtök keresetéből magasabb életszínvonalon éltek, mintha egyedül dolgoznál. ezen ne stresszeld magad.
2011. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm!
2011. szept. 14. 21:03
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha valami miatt probléma lesz a kapcsolatotokkal, az max. a te kisebbségi komplexusod miatt lesz. Én is sokkal többet keresek mint a feleségem, és igen nélkülem valószínűleg nem élne olyan életszínvonalon amilyenen, de kit érdekel, nekem a családom a motivációm, értük dolgozom. Ja és isten mentsen egy jól menő jogászasszonytól.
2011. szept. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Hát én menő jogászasszony vagyok. Van olyan, hónap, hogy keresek 3 milliót, aztán van olyan hónap, hogy nem keresek semmti, viszont ki kell fizetni az irodabérletet, a járulékokat, a hiteleket, stb stb, és nemhogy nem keresetm semmit, de már el is költöttem, amit előző hónapban megkerestem. Szóvan nem hiszem, hogy jobban illenék a párodhoz, mint Te :)

Nem ezen múlik, hodd el. Ha őt nem zavarja, akkor semmi gond nincs ezzel. Én biztos nem vetnék véget a több éve tartó kapcsolatomnak emiatt.

2011. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!