Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A húgom a volt osztálytársamma...

A húgom a volt osztálytársammal jött össze, aki anno két éven át szívatott, alázott. Remegek az idegtől, mi a fenét csináljak? (kisregény lesz, de fontosnak véltem így leírni a részletek miatt)

Figyelt kérdés

Szóval gimnáziumba kerülésemkor kerültem egy osztályba ezzel a fiúval, aki valami okból kifolyólag azonnal kiszúrt magának az osztályból 8-10 személyt, akiknek állandóan beszólt, cukkolta, alázta, csicskította őket. Én is ezek közé a fiúk közé tartoztam sajnos. Nem tudtam megemészteni, hogy tehetetlen vagyok, mert azonnal bármiért letorkolt, belém fojtotta a szót, fenyegetett. Tudjátok ez a srác az a típusú osztálytárs volt, akinek szemtelenül nagy volt a szája, a tanároknak azonban puncsolt, az osztálytársai többségét lenézte. Senki se merte soha helyrerakni.


Annyira elviselhetetlen volt, hogy előttem ketten el is kerültek az iskolából, sőt, amikor én is úgy döntöttem, hogy már nem bírom tovább idegekkel az állandó szívatást (16-17 évesen titokban még nyugtatókat is szedtem, éjszakánként bőgtem, meg amikor egyedül voltam itthon, zárkózott lettem, annyira ki voltam már akadva a mindennapos megaláztatástól), még utánam ketten eljöttek onnan. Az osztály harmada teljesen máshol folytatta a tanulmányait emiatt a szemétláda miatt. Volt 2-3 talpnyalója, és gyakorlatilag ők uralták középiskolában az egész évfolyamot. A többiekről onnan tudom, hogy miatta, miattuk jöttek el, mert évekkel később egy-egy találkozás alkalmával sikerült megosztanunk egymással a valódi okokat.


Szóval máshol érettségiztem le, viszont az önbizalmam teljesen a sárba volt tiporva. Azelőtt - sokan mondták -, hogy egy nyitott, életvidám fiatal fiúcska voltam általános iskolában, majd hirtelen megváltoztam, introvertált, beforduló lettem. Lényegében a tanulmányi eredményem is leromlott annyira, hogy csupa kettesekből álltam az egésznapos idegeskedés miatt. Reggel ideggyomorral mentem iskolába, hogy óráról órára folyton elviseljem ezt a 3-4 fős bomlasztó társaságot. Volt hogy remegve szálltam fel a buszra, mert annyira féltem a lelki terrortól.


Aztán miután elkerültem onnan (már harmadikos gimnazista voltam), később csupa ötösre sikerült mindenből leérettségiznem, nagyon lassan, de ismét kinyíltam, eleve nagyon jó osztályba kerültem, így nem volt olyan nehéz újra visszarázódnom, hogy újra önmagamat tudtam adni minden téren. Nagyjából újabb két év kellett ahhoz (kb. az érettségi idejére), hogy ismét önmagam legyek, de azóta is bennem van egyfajta bizalmatlanság és tartózkodás az emberektől. Elkezdtem az egyik fővárosi főiskolát, és immáron harmadévesként lassan el is végzem ezt is. Próbálok pozitívan állni mindenhez, mindenből és elsősorban magamból megpróbálom a legjobbakat kifacsarni, a középiskolás éveket pedig egyszer s mindenkorra lezárni.


Egy nagy háromgenerációs családi házban élünk, és egyszercsak ma betoppant a 20 éves húgom a házba, hogy hétvégén, szombaton el akarja hozni az új barátját, akivel már egy hónapja járnak. Érdeklődni kezdtünk a családi ebédnél, hogy ki is ez a fiú. Villámcsapásként, sokkolva ért, amikor a húgom kiejtette a nevét, hogy kiről is van szó. Leejtettem a kanalat és azonnal görcsbe állt a gyomrom. VELE? Vele jött össze? Vele, akinek a megaláztatásait két éven keresztül tűrtem és teljesen tönkrevágta a középiskolás éveimet, aminek még máig is érzem a lelkem mélyén a nyomát?


Most mi a francot csináljak? Írás közben is remeg a kezem, és nem fogok tudni aludni. Ma már benyugtatóztam magam, de lófenét sem ér. Hogy fogok én egy ilyen mocskos alak elé állni, aki fiatal koromban még fekve is belém rúgott? És hogy fogom ezt feldolgozni, tűrni, hogy a testvéremmel jár?


2014. ápr. 3. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt menj el szakemberhez, hogy ezt az időszakot fel tudd dolgzni..

Egyedül nem megy, sajnis tudom..:()

Plusz én elmondanám a húgomnak, hogy az a srác keserítette meg az életemet, és miatta hagytam ott a sulit..

Viszont azőta eltelt jónéhány év, ha már a húgod is 20.. Az emberek a gimiből kikerülve óriási valtozáson mennek/ mehetnek át.. Nézd meg a srác változott-e , mert az sem kizárt..

2014. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A szüleim, a családom igazából sosem tudta meg, hogy miért váltottam iskolát, ugyanis egyszerűen nem mertem senkinek se beszélni róla. A szüleim úgy tudják, hogy azért hagytam ott azt a sulit, mert más iskola, más tanulmányok jobban érdekeltek engem. Ez azonban csak kis részben igaz, mert nyomós okom volt váltani bizonyos személyek, néhány osztálytárs miatt. Sosem beszéltem róla senkinek, csak mi néhány tudjuk a titkot, akik anno, évekkel ezelőtt otthagyták azt az osztályt.
2014. ápr. 3. 22:43
 3/14 anonim válasza:
100%

Ezt a dolgot mar akkor el kellett volna csirajaban folytani.


Javaslom, hogy ezeket ugyan igy, ahogy ide leirtad mond el a hugodnak is, hogy tudja mekkora egy seggarc ez a gyerek.

2014. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Szia!

Szerintem nyugodj meg első körben és ne gondolj feltétlenül rosszra, lehet, hogy megváltozott.

Te leszel otthon, a saját családodban, most ez nem az ő terepe lesz. Szerintem is tudasd tesóddal, hogy ismered őt jól a suliból, és a modora több embert elűzött a suliból.

Nyilván attól függ, milyen érzéseket táplál tesód a srác irányába, ha még csak kialakulófélben levőt, akkor figyelembe veszi, ha fülig belezúgott, akkor egyik fülén be másikon ki. Szerintem különösebben ne foglalkozz vele, üdvözöld és ennyi. Nem vagy köteles se bájcsevegni vele, se semmi.

2014. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezt így mutasd meg a húgodnak. Aztán gondolkodjon el.
2014. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nyugodj meg. Amit most érzel, az a múltbeli élményeid miatt van. Azóta lehet, hogy teljesen megváltozott. Várd meg azt a bemutatást és utána térjünk vissza a kérdésre.
2014. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szevasz!

tényleg el kéne majd menned szakemberhez.


ami a hugodat illeti,mondd el neki h mennyire utálod ezt az embert,és h miért,ezért nem akarod a házban látni,de ha át is jön csak 1 rossz szót szólhat és repül.


valószínű h a tesód nem mondja le a vacsorát szóval ha találkoztok csak lazán állj ki a csávó elé,üdvözöld és teljes higgadsággal közöld vele h a soj éves terrorért utálod,de továbbléptél (lehet nem igaz,de ezt neki nem kell tudni),viszont a hugodat nagyon szereted,szóval ha őt bántani meri kicsinálod.

az h mennyire változott meg,már az erre adott reakciójából is látszani fog.


mondanám h verd meg,de nem hiszem h te ilyen ember lennél... ne érts félre,tudom h nem feltétlen ez a helyes lépés,de sokan tévesen azt gondolják h a srác a fontos,az h mennyire változott meg.hát nem,te vagy a fontos,az h visszanyerd az önbizalmad!lehet csak annyi kell h elé állj és ő majd bocsánatot kér,lehet nem de ha akkor nem is,most állj ki vele szembe.a másik,amit már leírtak,h te otthon leszel,a saját terepeden és nem biztos h lesz még ilyen helyzet ahol ekkora előnnyel indítasz.


no,sok sikert,majd írd le h mi történt.

2014. ápr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Kín volt ezt így végigolvasni. Mégis mi a fenéért tűrted?! Férfi vagy bakker, neked kellett volna a példát állítani a húgodnak mint bátyj, de ha azt látja hogy a bátyja bőg a párna alatt és nyugtatózza magát, nem csoda hogy egy ilyen gyökérrel akar összejönni.

Ha a helyedben lennék, összeszedném magam, és holnap odaállnék mosolyogva a srác elé amikor bemutatja a húgod, jól megszorítom a kezét, és megmutatom hogy változott a helyzet, mostmár nem fog ő terrorizálni. Aztán mesélj egy kicsit a húgodnak, hogy ki is ez valójában. Ezért vannak golyók a lábad közt, ha férfi vagy viselkedj is úgy, állj ki magadért és mutasd meg ennek a kis patkánynak is.

Most próbálj meg aludni, és ne félj tőle, esetleg a húgodat féltsd, nehogy beleszeressen, mert annak nem lesz jó vége.

Jó éjt

2014. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Adj neki egy esélyt. Hátha megváltozott, arra mindig van esély. Ha meg nem, akkor állj a sarkadra, és mutasd meg neki, hogy azok az idők elmúltak. Legvégső esetben akár erőszakkal.
2014. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyreszt ahogy a tobbiek is mondjak, megvaltozhatott azota a srac, de a masik es talan meg fontosabb dolog, hogy ennyi ido utan neked is van eselyed egy masodik "elso benyomast kelteni". Mutasd meg, hogy te is kikupalodtal, nem vagy mar az a gyerek, aki csak ugy hagyja magat elnyomni. Agressziv ne legyel, csak hatarozott, hogy lassa, hogy nem vagy ugyanaz, aki voltal.
2014. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!