Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tavaly szeptemberben halt meg...

Tavaly szeptemberben halt meg a papám, azóta feketében járok folyamatosan, de most hogy jön a jóidő már nagyon meleg viselet. Szépen lassan elkezdhetek másmilyen színű ruhát felvenni? 16/L

Figyelt kérdés
Tudom, mit illik és mit fognak gondolni, de én minden nap gondolok rá és szeretem, de már komolyan most belefőlök. Tudom h ő sem szeretné h nekem rossz legyen. Szerintetek helyesen gondolkozok ?
2014. ápr. 5. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Nincs olyan illemszabály, hogy ha egy rokonod meghalt akkor egy életen át feketében kéne járni. Vagy valaki ezt mondta neked?
2014. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Ő sem várná el hogy feketét hordj, nálunk sem volt fekete viselet a nagymama halála után.
2014. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ilyenkor egy évig kell hordani, szal szeptemberig kellene.
2014. ápr. 5. 21:26
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell egy évig sem hordani. Csak addig, ameddig neked jólesik. Bevallom, én a temetésen kívül egyszer sem hordtam fekete ruhát, nem akartam másokra ráerőltetni az én gyászomat.

Egészen nyugodtan hordj fiatalos, színes ruhákat, szerinted a papád azt szeretné, hogy egész nyáron feketében legyél?

2014. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Te falusi lány vagy? Mert nehezen tudom elképzelni, hogy máshol így ragaszkodnának ilyen régi szokásokhoz. Nincs szabály arra, hogy mit meddig kell hordani, és a gyász belső ügy, ezt nem kell mutogatni másoknak, hacsak nem attól tartasz, hogy megszólnak, hogy nem feketében jársz.
2014. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező: őszinte részvéttel fogadd ölelésemet.

Igen, egy évig kell hordani, de fél évig a nagyon fontos, a másik fél évben lehet sötét ruhákat is hordani: szürke, barna, stb.

Sok erőt kívánok a vígasztalódáshoz és a családnak is.

2014. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha pedig úgy van, hogy műszálas is a sötét ruha, pl. egy póló, akkor alá felvehetsz egy pamut pólót, ami pl. fehér vagy világos színű és bőrbarát, így nem fogsz izzadni.
2014. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hordani, és fél évig sem fontos. Ne mondd ezeket úgy, mintha ezek valami általános szabályok lennének. Csak nagyon-nagyon konzervatív emberek tartják be így ezeket a szabályokat. Nem attól lesz a gyászod igazi, hogy kifelé mutogatod.
2014. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a konzervativizmus ez, hanem a helyi álszent szokásokhoz való ragaszkodás, sokszor meg az őszintétlenség. Az ember belül gyászol, hogy milyen színben, az az adott kulturától is függ, keleten a fehér.
2014. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azzal ugye tisztában vagy, hogy elméletileg csak az özvegynek kell hordani a fekete ruhát? Ennek is megvan a maga jelentése.
2014. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!