Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tavaly szeptemberben halt meg...

Tavaly szeptemberben halt meg a papám, azóta feketében járok folyamatosan, de most hogy jön a jóidő már nagyon meleg viselet. Szépen lassan elkezdhetek másmilyen színű ruhát felvenni? 16/L

Figyelt kérdés
Tudom, mit illik és mit fognak gondolni, de én minden nap gondolok rá és szeretem, de már komolyan most belefőlök. Tudom h ő sem szeretné h nekem rossz legyen. Szerintetek helyesen gondolkozok ?
2014. ápr. 5. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnàlom.Szived mèlyèn èrzed amit kell.Nyugottan felvehetsz màs ruhàkat is a feketèn kivül.Papàd tudja mit èrzel...nem akarnà ö sem.

Amugy ma màr nem tartja be senki az egy èvet,de mèg a felet sem.

2014. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Régi szokás, bár a logikát nem értem, attól hogy valaki feketébe öltözik, és mindenki látja hogy jajj feketében van ( halkan megjegyzem egy fiatal lánynál könynen lehet, hogy emiatt inkább besorolnak emonak, gothnak vagy rockernek ) attól nem igen fog semmi változni...
2014. ápr. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
17%

"Tudom h ő sem szeretné h nekem rossz legyen."


Ezt a mondatot előszerettel szokták olyan emberek mondogatni, akik a halottat mintegy élőként cibálják elő a saját akaratuk megokolására, mert az olyan kényelmes. Abszolút nem tudod, hogy mit gondolna rólad - hiszen halott!


Nekem az apám tavaly nyáron halt meg, ezer fok volt, mégis feketében jártam. Addig jártam feketében, amíg belül magamban úgy éreztem, hogy ez esik jól. Még ma is sokszor hordok feketét, de már keverem más (sötét) színekkel is.


Hordj olyan ruhát, amilyet akarsz, csak ne gyere ezzel az álszent " ő is ezt akarná" szöveggel, mert ez nagyon dühítő.

2014. ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

12-es: Ebben nem is a logikát kell keresni, mint minden EMBERI dologban, hanem a lelket, az érzelmeket. A logika valójában az emberi lélekben egy nagyon-nagyon vékony jelentőséggel bír - csak ma erősen túl van becsülve, mint minden olyan korban, ahol a fő probléma az érzelmek elől való menekülés.


Igen, pontosan azért jártak régen az emberek feketében, hogy mindneki lássa, és TUDJA, hogy gyászolnak. A fekete szín azt jelezte a többi ember számára:


"Meghalt valakim, akit nagyosn szerettem. Most teli vagyok fájdalommal, haraggal és gyásszal. Nem bírok annyit dolgozni, mint rendesen. Kímélj és hagyj békén, és ha nem tudsz rajtam eligazodni, mert zaklatott vagy zavaros vagyok, akkor toleráld!"


Ezt jelenti a gyászruha és a fekete szín viselése gyászként.

2014. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Elégé elítélendő dolgokat írtok páran. Nem kellett volna ide írnom sztem...
2014. ápr. 6. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!