Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire vagytok jók a tanult...

Mennyire vagytok jók a tanult nyelvből? Milyen érzéseitek lennének, ha egy ember az adott nyelven szólna hozzátok?

Figyelt kérdés

PL. németet tanulsz,mész az utcán. Egy német megszólít németül. Hogy reagálnál érzelmileg?

Az járna eszedben,hogy nem tudsz németül?

Az,hogy végre megszólalhatsz németül?


2014. ápr. 8. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. van, akivel jól el tudok beszélgetni, van akivel nem. Egyébként örülök neki. Főleg, ha nem angolul, hanem spanyolul kérdez, mert arra nagyon kicsi az esély :)
2014. ápr. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általában az ilyen szituációkbam elsőre a meglepődés jön, hogy valóban hozzám szólt-e? Aztán a nagy koncemtrálás következik, hogy mit is mondott, mit mond és automatikusan igyekszem rá válaszolni. Van, hogy (nyelvtől és érzelmi állapottól is függ) kicsit zabarban vagyok az elején vagy akadozik a megszólalás, de általában utána már az a nagyon jó érzés tölt el, hogy egyrészt érrtem, amit nekem mondanak, másrészt, hogy megértenek engem. Akár alap, akár felsőfokú szinten megy nekem a nyelv az első pár percek érzelmei mindig erről szólnak. Ha kevésbé tudok egy nyelvet, akkor többet izgulok, de ott is inkább "benne vagyok a problémában oldjuk meg" fajta milyen nagyszerű kihívás ez érzés a jellemző :-).
2014. ápr. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem esek kétségbe, egyszerûen váltok magyarról angolra.
2014. ápr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos a magyar idegennyelv oktatás egyenlő a lóf@ssz@l,ha aktuálisan egy kellően igényes szinten akarod beszélni az adott ország nyelvét,akkor érdemes olyan magántanárhoz menni,aki kemény éveket töltött kint éléssel mint például nyelvész,tolmács,külkeres...nem mondom,hogy olcsó mulatság,de biztosan nem kell elsüllyedned szégyenedben ha útbaigazítást kér egy turista,te meg a középfos nyelvizsgáddal csak nézel mint egy buta orángután a moziban.
2014. ápr. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Először tuti meglepődnék, de ha magyar jön oda hozzám, akkor is pár másodpercig olyan "zavart" vagyok, mert nem tudom, hogy mit akar, mert ugye valaki segítségért jön oda, de valami kéregetni, meg valaki csak simán bolond és beszélgetni akar :) Szóval amíg rá nem jövök, hogy mit akar, addig inkább zavarban vagyok, de nem a nyelv miatt. Utána meg örülök, hogy ha tudtam segíteni. Persze, ha valamit nem volt egyszerű elmagyarázni, utána mindig eszembe jut, hogy hogyan is kellett volna egyszerűbben, de csak utólag :D
2014. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
14 évig tanultam németet és egy mondatot nem tudok elmondani.az iskolákban nem a ragozást kéne tanítani hanem a komunikálást.ragozással kitörölhetem magam ha hozzámszól egy német
2014. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat. :-) (tartottam attól,hogy az fog jönni,hogy milyen kérdés ez már...)

Ha hozzám jönne egy magyar, akkor val.szeg semkit se izgulnék,meg hasonlók. Csak az fogalmazódna meg bennem,hogy remélem,hogy jó irányba küldtem.

De ha egy angol jönne...akkor kissé más lenne a helyzet...

Nem éltem angol területen, nem is vagyok olyan hű de jó angolbból...

Volt egy időszak,amikor inább kihagytam az angol nyelvű oldalakat...mondván,hogy ez angol és nem tudom. Mostanság van az,hogy akár angol oldalakat is nézek. Akár viccképeket,akár tanulás miatt, akár angol tudás fejlesztésére.

Ha hozzám szólna egy angol,hát, szerintem elkezdenék izgulni...

És valószínüleg akadozna a beszéd,hiszen nem magyarul szólt hozzám...


Ha egyéb nyelvű szólna hozzám,akkor szerintem megmondanám,hogy nem értek a nyelvén( hop,de hogy mondom meg,hogy nem tudok a nyelvén,ha nem tanultam a nyelvét? :D) és vagy magyarul kezdene beszélni vagy megpróbálkozna más nyelven vagy menne tovább,hátha más tud a nyelvén.

2014. ápr. 8. 11:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik osztálytársamnak felső fokú német nyelvvizsgája van, nyáron kint volt Németországan, és meg se tudott szólalni, mert nemtudta mi van…
2014. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megijedek és elkezdem keresni a szavakat, de nem nagyon tudok beszélni.

Írni igen, szöveget értelmezni igen, de beszélni nem.

Mondjuk magyarul se vannak valami hihetetlen kommunikációs képességeim.


Tényleg lehetne az iskolában gyakorlatiasabb nyelvoktatás, 13 év német és 8 év angol után siralmasnak érzem magam, most kezdtem ismételgetni, de munka mellett már nehezebb.

Viszont minimum 200 latin szállóigét és Cicero védőbeszédjét bármikor hibátlanul elmondom.

2014. ápr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én viszonylag könnyen váltok, mert párommal németül beszélünk és volt, h mikor Csehországban tanultam, a párommal neten beszéltem, hívott anyukám, akivel magyarul kellett beszélnem, majd mikor befejeztem, akkor a szobatársam csehül kérdezett, és bírtam "az iramot".
2014. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!