Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tud csinálni egy fiatal...

Mit tud csinálni egy fiatal egésznap az interneten ha nem facebookozik?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 14:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Párom pl tanul, programozik, gyakorol, zenét vadászik, nekem könyvet vadászik, youtube-on órákig el tudja szórakoztatni magát a fail compilation videókkal (no comment :D), honfoglalózik, híreket olvas, játszik, munkát keres, levelezik, gmailen chatel, filmet/sorozatot néz vagy éppen tölt le.
2014. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A pucérnőköt nézegeti.
2014. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
az előbb küldtem el a géptől és megnéztem az előzményeket ilyeneket nézett: mit akarnak a nők, miért sírnak a nők, miért halunk meg. teljesen a netes világban él szerintetek ez normális? Ez az internet tényleg meghülyíti az embereket
2014. ápr. 8. 14:36
 14/19 anonim ***** válasza:

Igy huszon tul meg boven fiatalnak mondanam magam, s noha nem netezek egesz nap. De ugy osszesegeben napi 3-4 orat toltok el online, tobbnyire telefonrol. Ilyenkor altalaban vagy itt vagyok gyakorikerdeseken, vagy forumokat olvasgatok.

Viszont hogy a mai generacio mit csinalhat, arrol fogalmam sincs.

2014. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a nemzetközi kábítószerpiacra próbál bekerülni.
2014. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

blogokat olvas, nyelvet tanul /gyakorol, fanfictiont ír/olvas, zenét hallgat, videókat/sorozatokat/filmeket néz, twitterezik/tumblrözik, email-t ír, chatel, utánaolvas bárminek, ami érdekli, tanul, útvonaltervezőt használ, megnézi a véleményeket szolgáltatásokról, vicces oldalakat nézeget, esetleg kommentel is hozzá

De kb estig lehetne folytatni, az hülyeség, hogy a legtöbben csak facebookoznak, max azért hiszik ezt az emberek, mert sokan vannak, akik egész nap azt nyomkodják...

2014. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
magamból kiindulva,zene,fórumok,videók szerkesztgetése,videók,filmek nézése,hírek
2014. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha megoldható, akkor az összes tanítási szünetet töltse a gyermek olyan rokonnál, ahol szinte csak rádiózás a divat, vagy csak este tévéznek. Hétvégén elmenni kirándulni mondjuk megyeszékhelyekre, strandra. Az a lényeg a jelenlegi komfortzónájából tessék kibillenteni, mert ha nem, akkor ebbe szokik bele, és később gondjai lehetnek társas téren. Esetleg járjon olyan edzésekre, ahol sokan vannak. Ha fiatal korában bebábozódik, később lehetnek problémák.Nem kell lemondani a netet, az hasznos. Egyszerűen lehet nincs alternatívája. Lehet neked sem ártana valaki,aki aktívabb életet él. Lehet te is ilyen kis magadnakvaló vagy, és most látod a tükörképed. Valahonnan veheti ezt a viselkedésmintát a fiad. De ha az előzmények tényleg ilyen jellegűek, akkor egy felvilágosító beszélgetés nem ártana. Szeretnek ám a fiatalok szóból tanulni, de sokszor csak olvasás jut.

2014. ápr. 10. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Megértem, hogy aggódsz, nehéz norálisnak látni azt, hogy mindig csak a gép előtt ül.


Tanul, vagy dolgozik egyébként a fiad? Mert, ha nem csinál semmit, akkor érthető, de ha csak a szabadidejében gubbaszt otthon, az ennyi idősen szerintem már az ő dolga. Ha édesanyám megnézte volna utánam, hogy miket nézegetek a neten, tuti kiakadtam volna, pláne, ha bele akar szólni, hogy mikor mit csináljak. Más a helyzet, ha arra gyanakszol, hogy mondjuk drogozik, akkor érthető, de minden egyéb helyzetben, amennyiben legalább dolgozik/tanul, elmúlt 18 éves!


Ha annyira nem szereted, hogy otthon ül, küldd el sportolni, csinálj vele együtt, vagy neki programot.


Ha tényleg semmit nem csinál, tehát nem dolgozik, vagy nem jár egyetemre, akkor jogosnak tartom az aggodalmad, és elvenném tőle a netezési lehetőséget, de minimum lekorlátoznám.


Hadd mondjam el egyébként, hogy a gép nem bekorlátozza az embert, hanem marha nagy szabadságot ad, ha valakinek a szakmája, vagy érdeklődési köre olyan, hogy tudja ezen keresztül végezni. Nemhogy beszűkíti, hanem kiszélesíti az ember látáskörét, és nagyon sok munkahely hiénya, vagy szülés miatt "négy fal közé zárt" embernek jelent egy nagyon jó alternatívát a bezártság érzés elkerülésére. Én a munkám miatt nagyon sokat ülök a gép előtt, (26N), benne vagyok néhány online közösségben, akikkel közös az érdeklődés, és rengeteget segítjük egymást, sokszor munkához jutni is. Számomra igazi szabadságot ad a számítógép és az internet, rengetget tanulok rajta, ezen keresztül keresem a pénzt is (grafikus vagyok), olvasok, ingyenes képzéseken veszek részt, stb., még a barátaim nagy részével is ezen keresztül beszélek, mert mindenki szétszéledt a nagyvilágban, és ha nem is ugyanaz, mint személyesen, de egy elég jó alternatíva.


Igaz, emellett el szoktam azért még én is járni, vannak személyes ismerőseim, szóval megértem az aggodalmad, de egy kicsit túl van gondolva ez az "egész nap a gép előtt ül" sztereotípia, meg hogy ez valami rossz dolog. A számítógépes játékokról is ezt gondolták, és sorra derül ki, hogy mennyi mindenben fejleszt (pedig ezekről még én is rosszat gondoltam korábban).


Te amúgy élsz társasági életet? Hogyan töltöd a szabadidődet? Mert, ha tv-zéssel, akkor a gyereked kb. ugyanazt csinálja, csak az internet jobb, mert talán egy fokkal jobban megmozgatja az agyad.

2014. ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!