Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról a dologról...

Mit gondoltok arról a dologról, hogy kisfiam aki most 4 éves kb 3 napja ütögeti mindkét fülét, ha rászólok akkor nevet és annál jobban csinálja. Szerintetek ez autista jel?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 11. 12:52
 1/10 gömbicica ***** válasza:

hál Istennek nem vagyok járatos a témában, de gyerek kis beste is tud lenni.

Már csak azért is megmutatja, hogy nem érdekli amit mondanak neki .-)

nem láthatta felnőttől esetleg, hogy befogta a fülét valaki mikor beszéltek hozz á?

Próbáld meg, hogy nem szólsz rá. had ütögesse. biztos nehéz megállni, de egy próbát megér.

vagy csináld Te magad is ha hozzád szól :-)

2014. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi kipróbáltam nem vállt be. de kíváncsim lennék mások mit mondanak!
2014. ápr. 13. 15:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Háát, ennyiből nem lehet megállapítani, elvileg lehet az is, de nem-autista is csinálhat ilyet. Ráadásul még ha ez egy olyan tünet is, az bőven nem jelenti, hogy rajta van a gyerek a spektrumon... Viszont azt erősen kétlem, hogy egyik napról a másikra hirtelen autistává vált volna :) Szóval ha eddig nem volt semmi gyanús (és most visszagondolva is rendben volt/van a gyerek), akkor én a helyedben nem aggódnék. Lehet, hogy csak élvezi hogy ellent mondhat.
2014. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi más tünetek is vannak pl 4 éves mindjárt és még nem szobatiszta két éves koráig szavakat mondott majd abbahagyta a beszédet, de szerintünk sokk érte. most mindjárt 4 éves most kezd már egyre több szót mondani és jobban ért mindent. gyerekeket szereti de inkább csak ölelgeti meg ráncigálja őket. más tünetet nem tudok rá mondani. még annyi hogy nem játszik szerepjátékot. dühroham meg forgás és hasonló tünetek nincsenek . ja meg rossz evő
2014. ápr. 16. 13:36
 5/10 anonim válasza:
54%

Ezek elég jellegzetes tünetek, menjetek el szakemberhez!

Oviba jár most?

2014. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen jár ovibs ott azért már változott minden délben megeszi az ebédet, csak sajnos az egyik helyen azt mondják hogy az a másik helyen azt momdják hogy nem az na most igazodjak el rajtuk. dew most az hogy nem beszél bár most az utobbi napokban egyre több szót mond meg nem szobatiszta ez már annak a jele? nem tudom nem akarom hinni
2014. ápr. 23. 13:49
 7/10 anonim válasza:
A gyereket feltétlenül el kell vinni szakemberhez. Ugyanezek voltak a fiamnál a jelek, a fül ütögetést követően már kértem is az időpontot. Lábbujjhegyen járás nem jellemző a kicsi fiadnál? Vagy az, hogy ugyanazzal a hanglejtéssel megismétli, amit mások kérdeznek tőle? Közel 4 éves volt az én Asperger szindrómás kisfiam is, amikor leszokott a pelusról. Nézd, vidd el orvoshoz a gyereket, és derüljön ki, ha van valami gond. Az autizmus rengeteg gyereket érint, nálunk sem volt a családban soha senkinek, a család minden tagja apai és anyai ágról is makk egészséges. A fiam viszont autizmus spektrum zavarral küzd, ne ijedj meg, ha diagnosztizálnak a fiadnál hasonlót. Ez a betegség (hívjuk inkább állapotnak) fejleszthető! És együtt lehet élni ezzel a dologgal. Ne halogasd, vidd el a gyereket, hogy időben elkezdhessék fejleszteni, ha gond van.
2014. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ! lábujjhegyen járkálás meg ismételgetés nincs nála ha megkérdezem hogy mi ez a könyvből akkor ö is azt mondja hogy mi ez. de ha azt kérdezem hogy pl hol van a körte akkor megmutatja és mondja is hogy mi az.csak tudod én attol félek ha még is az akkor ha felnő nem fog tudni önálló életetélni.
2014. ápr. 25. 12:31
 9/10 A kérdező kommentje:
már most inkább csak dörzsölgeti a fülét pár napig volt hogy ütögette
2014. ápr. 25. 12:32
 10/10 anonim válasza:
Én is attól féltem, mikor kiderült az autizmus spektrum zavar, hogy nem tud teljes életet élni. Ha van is tünetegyüttes a fiadnál, és diagnosztizálják, valamint fejlesztik, akkor nagy esély van rá, hogy tud majd rendes életet élni. Kiolvastam két könyvet az asperger szindrómáról, és az autizmusról. Amerikai színészek is vannak, akik autisták (Daryl Hannah pl. a Kill Billből) vagy aki a legnépszerűbb és autista volt, az Einstein... de vannak még bőven. Én nem félek, hogy a fiam nem tud majd teljes életet élni. Irányítani kell, fejleszteni, tanítani neki dolgokat, amiket mások maguktól tudnak. De menni fog neki. Vidd el a kicsidet dokihoz, még mindig ezt mondom.
2014. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!