Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett divat bunkónak lenni?

Miért lett divat bunkónak lenni?

Figyelt kérdés
De komolyan, azt veszem észre az utóbbi időben, hogy azokat az embereket szeretik és tisztelik, akik minél bunkóbbak. Akik meg kedvesek akarnak lenni, udvariasak és mosolyognak a másikra, ha találkoznak, semmibe veszik, leszarják, lenézik! Miért van ez? Saját ismeretségi körömben tapasztalom ezt!! Bunkó, flegma, lenéző, csak magukkal törődő ismerőseimet kb ötször annyian kedvelik, mint azokat, akik tényleg mindig kedvesek mindenkivel. Nem értem.

2014. ápr. 13. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon igaz. :( Kedves vagyok, nem bántok senkit. És mikor segíteni szeretnék valakinek, majdnem hogy lenéznek miatta. De valahogy kialakult, most ilyen a társadalom. Remélem segíthettem. :) 17/f
2014. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem bunkóság függvénye, hanem a kisugárzásé. Aki karizmatikus, azt jobban szeretik az emberek, és ők azok, akik aztán megengedhetik maguknak a bunkóságot is.
2014. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A felettem lévőhöz szólnék. Ekkora baromságot még nem láttam. "megengedhetik maguknak a bunkóságot"? Az szép... Az a helyzet, hogy manapság tényleg sok a bunkó, de ez nem a divat, hanem vannak emberek, akik nem tudják megállni, hogy ne legyenek bunkók. És belőlük van egyre több Magyarországon. Ez egy jelenség, amit el kell fogadni. Ide jutott az "ország".
2014. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valójában azok a talpnyalóik. Azért vannak vele, mert, ha esetleg bajba kerülnének, akkor majd jön az "alfa", a nagy falkavezér majd megvédi őket;erősekhez akarnak tartozni; de ezek nem igazi barátságok, maguknak is csak bebeszélik.
2014. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 3-a válaszolóhoz szólnék:

Az okfejtésen előtt egy kulcsmondat: az emberek mindig a külső alapján ítélnek.

Miquel szerintem úgy értette, hogy aki karizmatikusabb, jobb kiállású, mint egy átlagember, neki a külsejéből és a magabiztosságából fakadóan nem kell tennie szinte semmit azért, hogy megkedveljék az emberek. Éppen ezért válik túlzottan magabiztosság, sőt egoistává, bunkóvá, mert úgy érzi, hogy ezt megengedheti magának.

Szemben a visszahúzódóbb kedvesebb emberekkel, akinek pedig tennie kell azért, hogy mások elismerjék megkedveljék, mivel a kulcsmondatomra visszautalva, mindenki a külsőből ítél. Továbbá ők nehezebben is nyílnak meg, és kevesebb esélyt kapnak az érvényesülésre egy-egy társaságban vagy közösségben.


Kedves Kérdező! A fentiekkel leírtam majdnem mindent. Annyit hozzáteszek, hogy ezek a bunkók magabiztosak, sok ember van a társaságukban, és sokan akarnak is tartozni valahova, úgymond a "menők" közé, ezért ennek érdekében elviselik ezt a fajta viselkedést.

2014. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3 vagyok Hát igen ez így van, de szerintem azért akadnak olyanok is, akik nem a külső alapján ítélnek. Szerintem ez mind intelligencia kérdése. Aki külső alapján ítél, azzal én speciel élből nem foglalkoznék. És ezt az egészet egyébként valami undorítóan szánalmasnak tartom. Nem tudom, hogy néz tükörbe az, aki inkább nyel, csak be legyen fészkelve a "baráti társaságba".
2014. ápr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Köszönöm, kedves 5-ös. Az én grafomániám odáig már nem terjed, hogy ilyen alaposan kifejtsem, inkábbb elhitetem magammal, hogy kevés szóval is érthető vagyok. Ami, valljuk be, csak bizonyos nívó felett igaz. És mivel ez is egy fajtája a bunkóságnak, egyben talán válasz a kérdésre is.
2014. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ha te ezt hívod nívónak akkor jó primitív vagy. Nem attól lesz valaki értelmes, hogy igazodik a hülyeséghez aranybarátom. Az önálló gondolatokra lenne szükség ebben az országban, csak sajna EBBEN van pár ember nívón alul. Ezt be is bizonyította itt pár ember.
2014. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szarni bele szarni rátok!
2015. júl. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!