Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem tiszteled magad, mások...

Ha nem tiszteled magad, mások sem fognak. Igaz ez a mondás? Vagy akármilyen önbizalomhiányod van, és semmibe nézed magad, a párod akkor is a jót kell, hogy lássa benned?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Van benne valami. Én önbizalomhiányos lányként nagyon hamar rájöttem arra, hogy nagyon is igaz a mondás, miszerint szeretned kell magad, hogy mások is szeretni tudjanak. Egy párkapcsolatot nagyon megmérgez az alacsony önértékelés, pl. hajlamosabb az ember féltékenykedni (hiszen mindenki más jobb nála), azon aggódni, mikor hagyja el a párja, mikor szeret ki belőle, mikor derül ki, hogy valójában nem is szereti stb. Így baromi nehéz a másik félnek igazán szeretnie a párját - hiszen nem hagyja.
2014. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz.

Ha valaki nem tiszteli, vagy nem fogadja el magát úgy ahogy van, akkor más emberekkel se úgy fog kijönni, illetve a többiek se úgy állnak majd hozzá.

2014. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaz.
2014. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha neked az a nézőpontod magadról hogy kevés vagy a környezetedbe automatikusan ezt az infót küldöd ki nonverbális módon, ők pedig sajnos a nézőpontodnak megfelelően fognak rád reagálni. Tehát muszáj megtanulni az önértékelést hogy jól boldogulj az életben. Furcsa nézni azokat az ismerősöket akik butábbak és képzetlenebbek ,de a szüleiktől mérhetetlen önbizalmat kaptak és a munkahelyeken sokkal jobban boldogulnak mint az önbizalomhiányos társaik. Mindíg megtalálják a számukra legideálisabb megoldást és hisznek magukban. Valaki angolul sem beszél, és angol levelezés a munkája. Teljesen természetesnek veszi hogy alacsonyabb fizetésű és beosztású munkatársakkal fordítassa le a leveleit. Ugyanezek a munkatársak nem is mertek volna az ő állására pályázni mert aggódtak hogy nem elég magas szintű az angoljuk. Ugyanígy működik a szerelemben is az önbizalom kérdés. Szerintem az önbizalomnak kellene egy külön tantárgy az iskolákban.
2014. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Teljesen jogos csak ha mindenkinek önbizalomtúltengése lenne finoman fogalmazva, akkor nem tudná az egyik ember befolyásolni a másikat. És az nem mindig jó! Lennének olyan emberek akiket könnyebb irányítani így az önbazalommal rendelkezők néha hátrányba szorulnának mert lenne ellenfelük, azonban ha van önbizalomhiányos ember és egy önbizalommal teli akkor jobb esetben az utóbbi tud érvényesülni. . :D
2014. ápr. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Baromság. A külső szemlélő nem tudja, hogy te milyennek gondolod magad.
2014. ápr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Ez relatív dolog. Van, aki annyira önbizalomhiányos, hogy elegük lesz belőle az embereknek, van, akit meg még el lehet viselni.
2014. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem önbizalomtúltengés kell, hanem önismeret, és motiváció.

Ha tudod mik a hibáid, és igyekszel kijavítani őket, vagy ha a külső tényezők miatt ez lehetetlen, próbálsz másban kiemelkedő teljesítményt nyújtani, nem lesznek önbizalomproblémáid.


Tisztelned kell magad, és ha nincs miért, tenni azért, hogy legyen rá okod. Simán észre lehet venni valakin, hogy önértékelési problémái vannak. Kirívóbb esetekben a testtartás, és a gesztikuláció is elárulja őket.

Természetesen attraktívabb egy egészséges önképpel rendelkező ember, mint egy rinyáló, feszengő, lusta valaki.


Egy jól működő párkapcsolatban, ha tényleg szereti egymást a két fél, szerintem egy bizonyos pontig szinte kötelező eltűrni a partner önbizalomhiányát, de ha ez hosszúra nyúlik, és semmit se tesz ellene, az tönkre vághatja az egész kapcsolatot.


Én már végigjártam ezt az utat, egy 2 éves párkapcsolatból fél év azzal ment el, hogy a lányt vigasztaltam. Én kitartottam mellette, mert szerettem. Szerintem más is ezt tenné.

Az már más dolog, hogy nem lett happy-end a vége. :)

Mikor kilábalt a dologból, és én kerültem magam alá 1-2 hónapra, ő ott hagyott.

Úgy jó ez a fenenagy tolerancia, ha kölcsönös, de gondolom ez egyértelmű.

2014. ápr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!