Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban igaz az, hogy mindenki...

Jocika147 kérdése:

Valóban igaz az, hogy mindenki saját maga alakítja az életét, mindenki a saját sorsának kovácsa?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, (19/F) előttem áll az élet, de ez a kérdés sokszor megfordul a fejemben. Bármibe fogok bele, sohasem sikerül semmi, épp ezért gondolom azt hogy ez az állítás nem igaz. Hisz hogyan alakíthatnám a sorsom, ha úgy érzem (vagy ha nem is érzetném úgy) valami mindig mintha közbeszólna (mintha lenne valami felsőbbrendű hatalom). Lassan jó ideje elhatároztam magamban, hogy szeretnék már végre egyedül élni, de egyszerűen nem jön össze semmi, persze tudom hogy ez nem egyszerű dolog, az életben az egyik legkomolyabb, legnehezebb út, de valamikor valahogyan mindenféleképpen el kell kezdeni. És ezelőtt sem volt semmi úgy ahogy akartam. Valóban ennyire fiatal lennék még, hogy nem értem az életet, hogy miért vannak mindig ennyi nehézségek? Sokszor már a húst kaparnám le magamról gyűlölök így élni. Mit tanácsoltok ebben, illetve válaszotok érdekelne. Baromságokat mellőzni, minden kritikát ami jön, építőjellegűnek tekintek.
2014. ápr. 21. 18:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Igen igaz mindenki a saját maga kovácsa
2014. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Részben. A véletlenen nagyon sok múlik (ahogy a költő és hadvezér mondta: "sors bona, nihil aliud"). Az viszont, hogy adott helyzetben hogyan határozunk az rajtunk múlik. Hol rosszul, hol jól döntünk, amit persze sok minden más (informáltság, ismeretek, személyes lelki alkat, családi körülmények stb. ) is befolyásol. Az élet tele van hullámhegyekkel és -völgyekkel. Az embernek tudnia kell lehetőleg elkülönítenie az érzelmeket az értelemtől és racionalizálható esetben racionális döntést kell hozni. Ahogy idősödünk, egyre több dolog köszön vissza, hogy hohó már találkoztunk...Viszont egyre többször találkozunk számunkra ismeretlen szituációval is. Lám itt van ez az internetes oldal is, ahol sokféle kérdésre rácsodálkozunk, mert a leírt helyzettel még nem találkoztunk, pedig már kenyerünk javát megettük...
2014. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Fish1 ***** válasza:
Igaz, mert minden döntésnek következménye van és ezek a döntések és következmények formálják az életünket. Sokminden azon múlik, hogy mennyire vagy kitartó. Az, hogy valami nem sikerül, csak egy dolog, ettől még ne add fel, mert nincs kizárva, hogy másodszorra vagy harmadszorra sikerül. Senkinek se olyan az élete, hogy valamit eltervez, eldönt és minden elsőre sikerül. Unalmas lenne... :) Mik azok a konkrét dolgok, amik nem jöttek össze és miért?
2014. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Soha semmi mint leírtam, a legapróbb dolgoktól amik csak hétköznapi dolgok a legkomolyabbakig amik eddig felmerültek.

Most például ami nagyon fontos lett volna nekem, hogy el tudjak helyezkedni egy munkahelyen, lehetőleg ott ahol kapok egy annyi fizetést amiből megélhetek saját magam, de ez sem jött össze. Talán belegondolva azért nem jön össze sok minden mert minden pénz kérdése ami meg sosincs. Viszont nem értem az elméleted. A 2. kommentelővel értek egyet, túl sok a véletlen, a szerencse az életben ahhoz hogy elmondhassam én alakítom a saját sorsom. És az már teljesen más dolog, hogy a kapott eséllyel mit kezdek, hisz én mint ahogy még sokan mások a kapott esélyekig sem jutunk el. Sokszor gondoltam már azt is hogy talán én siránkozok túl sokat, túl sokat aggódom, túl sok az önsajnálat, viszont ezek igazából még ha igazak is szerintem jogosan. Megint egy csak mást idézve én úgy gondolom mindenki sorsa előre megvan alakítva, senki sem csinálhatja azt amit igazán szeretne, maximum a véletlen egybeesés miatt. Mintha bábok lennénk csak..

2014. ápr. 21. 19:26
 5/37 A kérdező kommentje:
Hmm, elolvastam amit írtál. A te gondolkodásmódod szerint a döntéseink vannak hatással mindenre. Nos ez más mint a véletlen-szerencse kérdése, ez igaz, de szerintem ez még mindig nem támassza alá teljesen, azt amiről a kérdésem szól.
2014. ápr. 21. 19:30
 6/37 anonim ***** válasza:
61%
A gyengék kifogása a "sors" emlegetése. Azért nem kaptad meg a munkát, mert nem te voltál a legjobb a jelentkezők közül, nem azért, mert a balsors sújtotta magatehetetlen báb vagy.
2014. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Persze hogy van valami indok, ami "megmondja" mért nem sikerült. Szóval csak részben értek veled egyet.
2014. ápr. 21. 19:53
 8/37 anonim ***** válasza:

"mindenki sorsa előre megvan alakítva, senki sem csinálhatja azt amit igazán szeretne"

Ezt csak kitalálta valami gyenge akaratú személy, aki lusta tenni a saját céljaiért.


Én úgy gondolom, nagyrészt mi alakítjuk a jövőnket, de tényleg vannak olyan dolgok amin sehogy sem tudunk változtatni.

Ha valami nem sikerül, akkor meg kell próbálni újra vagy változtatni a hozzáálláson, nem feladni.

2014. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
nem jut eszembe a pontos idézet, de a lényege ez . köszi a választ :)
2014. ápr. 21. 19:59
 10/37 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=0KtavRFDz-E&list=PL4452F5570..


nekem Ő nagyon sokat segített.(27/F) 2 év alatt megfordítottam az életem,és most boldogan élhetek.vettem egy sportautót,és wgy 850es túramotort,persze hitel nélkül.ha bármi kérdésed van írd meg nyugodtan.am rátapintottál arra hogy sokat sajnáltatod magad,és aggódsz.ezeket el kell hagynod.

2014. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!