Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az esetről?

Mit gondoltok erről az esetről?

Figyelt kérdés

Azért írom ebbe a kategóriába a kérdést, mert itt értelmesebb, átgondoltabb válaszokat kaphatok.


Pont 1 hónapja szakított velem a barátom. Már nagyjából feldolgoztam (úgy 70%-osan), nem is voltunk valami hosszú ideig együtt, 2 hónapnál kevesebbet. Tudom, ez nem valami baromi hosszú időtartam, vagy egy balul sikerült házasság, ami után hónapokig össze van omolva az ember, de nekem eléggé fájt, hogy véget ért.

Ő idősebb volt nálam, tudom, hogy nekem még bizonyos dolgokban érnem kell, tapasztalnom, de nem tartom magam gyerekes felfogásúnak, kultúráltnak érzem magam, és mutatkozhat velem bárki elegánsabb társaságban is.

Arról nem tehetek, hogy tapasztalatlan vagyok 1-2 téren... de ő ezt elfogadta, nem erőltetett semmit, semmi jelét nem adta hogy bizonytalan, és hogy nem akar "tanítgatni". Végig azt táplálta belém, hogy komolyan gondolja velem, a kapcsolatunk nagyon rövid idő alatt egész széles körben ismertté vált.

Talán ezért sokkolt, mikor véget vetett a kapcsolatnak a diplomaosztója utáni napon. Ott is elég sok embernek bemutatott még.


Ezért is fájt ennyire a dolog, meg azért is, hogy túlságosan sokat képzeltem bele ebbe az egészbe. Túlidealizáltam a dolgokat róla. Ő volt az első. Én mindent megtettem azért, hogy ez működjön, olyanba nem akartam beleugrani, amire még nem készültem fel, alkalmazkodtam elég sok mindenben.

Később rájöttem hogy voltak már akkor kis dolgok, amik zavaróak lettek volna az idő folyamán, de nem tettem szóvá. Ez vigasztal valamennyire :) Meg nem nézegetem facebookját se, semmi, nem kajtatok utána.

Úgy vélem, már közel vagyok a teljes "javuláshoz", néha visszajönnek emlékek a külsejéről, dolgairól, és ez rossz, de igyekszek egyre kevesebbet foglalkozni vele.

Jól gondolkodom?

:)



2014. ápr. 22. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez van. El kell fogadni a valóság eseményeit. Elfogadni annyi mint a belső valóságomba hagyom beengedni. Van egy külső, és egy belső valóság. Ahol a kettő összecseng ott boldogság, öröm, szeretet van. Ahol meg nem ott meg a többi. Sok negatív érzés azért van mert nem akarja az elme befogadni a külső valóságot, mert az kényelmetlenül érintené. Ismeretlen dolog, és változást idéz elő, ami félelmetes. De ez van kész. Nyugodtnak kell maradni, mert a tudat az egóra akkor fejt ki erőt ha nyugodt. A tudat nem fizikai dolog, így nem a fizikai törvények érvényesek rá. Nyugalomra meg lehet gyúrni. Pl úgy, hogy idegesítő dolgokat nézel, veszel részt, és csak azért is nyugodt maradsz, amiben segít a légzésre való koncentrálás. Csak lazán. :]
2014. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még gyakran fogod kiírni? Pár hete is ezzel fárasztottad a népet, kaptál egy csomó tanácsot, mit akarsz még hallani?
2014. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a srác csúnyán kihasznált téged. Tudta ő előre, hogy nem akar tőled semmi komolyat, hiszen diploma után kezdődik a felnőtt élet, a munka, a pénz kezelése, a saját lakás, vagy legalább albérlet megcélzása, ebben egy nála fiatalabb lány nem tud társa lenni, inkább csak koloncként lóg a nyakán még évekig... de ha őszintén megmondja, hogy csak megizélni akar, akkor elküldöd, ezért hazudozott. Megvoltál neki, jó sok embernek eldicsekedett veled, trófeaként még a diplomaosztón is körbevitt téged, onnantól viszont már terhére lettél volna, hát gyorsan kidobott. Fogadni mernék, hogy amint munkába áll, összejön majd egy kolléganőjével... ne sirasd ezt a fiút, nem méltó rá.
2014. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mondták nekem is ezt, hogy hagyjam, nem érdemelt meg.

Ő nem volt velem bunkó, arrogáns, igazából komolyan nem tudok rá haragudni, és nem is akarom elképzelni, hogy mit csinálhat most vagy mit fog.

Jól nevelt, rendes családból származik, szülei is szerettek.

És minden olyan passzosnak tűnt, alkatra is, a szülinapunk is majdnem ugyanakkor van.

Ezért fáj néha jobban. Valamikor meg tök lazán dumálgatok róla.

Mondták nekem azt is hogy éretlen, ha így gondolkozott.

Nekem sokáig volt bűntudatom is hogy ezt-azt máshogy csinálhattam volna, de most már fölösleges, talán túl sokat is tettem, hogy működjön, a szívemet is neki adtam volna :/

2014. ápr. 22. 22:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért is zavarodtam meg eléggé, mert az elejétől tudta hogy tapasztalatlan vagyok, nem éltem még annyit, és ezt el is fogadta.
2014. ápr. 22. 22:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha o csak igy szakitott veled, akkor valoszinu jobb, hogy igy tortent. Jobb ha 2 honap utan szakitott, mintha huzta volna tovabb, es meg nagyobb fajdalmat okoz. Termeszetes, hogy most faj, de majd idovel jobb lesz. Majd tul leszel rajta. Meglatod, talalsz majd valaki olyat, aki igazan oda van erted, es akkor halas leszel majd, hogy ez a fiu szakitott veled.
2014. ápr. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól gondolod.


Az egyetlen komolyan elgondolkodtató az egészben az, hogy összesen két hónapig voltál vele, és ő volt az első. Gondolom, azonnal lefeküdtél vele (ami nagy hiba!). Két hónap nagy szerelem ilyen sokáig tartó feldolgzása azt jelenti, hogy nem a pasival van a probléma, hanem veled. Leginkább az apa-oldali gondok lehetnek jó nagyok.

2014. ápr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Az" nem történt meg köztünk, aminek így végiggondolva még örülök is.

Most már inkább csak arról kéne leszakadnom (ami egyre jobban megy!) hogy külsőre-szellemileg ő volt az ideál, pedig ez a szellemi dolgokra nem igaz. Elegáns, udvarias, sötét hajú rendezett fiúból van még sok. Jobb is.

2014. ápr. 28. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!