Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyultok az...

Gelu23 kérdése:

Ti hogyan viszonyultok az erdélyi magyarokhoz?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 18:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy a szlovákiai -, és svédországi magyarokhoz.
2014. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. nem is ismerek 1et sem.
2014. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy mint az itthoniakra
2014. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 AtyeszLL ***** válasza:
91%
Gondold el! Őrzik a magyarságot közel száz éve. Annak ellenére Magyarnak nevelik gyermekeiket, hogy sok atrocitás éri őket ezért. Minden tiszteletem az övék. Pl Csík megye 450 Km-re a mostani határtól van, és a legtöbb ember MAGYAR! És ez igaz a legtöbb elszakított területen élőre! Ők az igazi MAGYAROK! Nekünk itthon könnyű. Nekünk megy magától.
2014. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
91%
Négy Erdélyből szármzó ismerősöm, barátom van. Ők speciel imádnivaló, kedves, egyenes, okos emberek. Három közülük olyan dúsan, viccesen és dallamosan beszél, hogy még ha nem volna veleje a mondandójuknak - de van-, akkor is gyönyörűség volna hallgatni az én tősgyökeres budapesti fülemnek! Nagyon szeretem őket. De nyilván mint mindenütt, ott is élnek kicsinyes, önző semmirekellők, csak engem pont nem olyanokkal hozott össze a jósorom. :)
2014. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanúgy, mint bármilyen emberhez.
2014. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanúgy, mint bármelyik másik emberhez, semmiben sem rosszabbak, mint mások. Eddig akikkel beszéltem és határon túli magyarok voltak, jó fejek voltak :)
2014. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert én is erdélyi vagyok ... és szerettem volna tudni, hogy ti magyarországi magyarok hogyan gondoltok ránk :) köszönöm a válaszokat
2014. ápr. 29. 18:39
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
4-es: Persze, tiszteletre méltó a kitartásuk, meg a hagyományokhoz való ragaszkodásuk, de álljunk meg egy szóra. Mi az, hogy ők az igazi magyarok? Én talán nem vagyok az? Kikérem magamnak! És honnan tudod, hogy ki minek nevelné a gyerekét, ha kisebbségben élne valahol? Az az igazi magyar, akinek magyar az anyanyelve, kultúrája, értékrendje, ilyen szempontból nincs igazibb, meg nem igazi magyar, mert valaki vagy az, vagy nem. Ja igen. és az én értékrendembe nem fér az bele, hogy azért gyalázzak valakit, hogy egy bizonyos ideológiának megfeleljek, bocs.
2014. ápr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%
Az eddigi megimsert erdélyi magyarokkal nem ápolok túl jó viszonyt: ők pökhendiek és törtetők, rongyrázók. Természetesen nem minden erdélyi magyar ilyen!!, de a negativ tapasztalataim miatt nincs túl sok jó érzésem, ha meghallom, hogy honnan származnak.
2014. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!