Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hisztek a vámpírokban? Ma...

Ti hisztek a vámpírokban? Ma is léteznek?

Figyelt kérdés
A téma nem foglalkoztatott ugyanis a valóságalapon történő dolgok az igaziak az én gondolkodásom szerint, de a minap láttam egy könyvet amit meg is vettem ( Mörk Leonóra: A vámpír vonzásában) 2011-es, magyar és dokumentum jellegű. Meg vettem mondván "Na kíváncsi leszek mit hoztak össze a magyarok"...Volt benne egy-két érdekes rész és ez a kérdésemmel kapcsolatban van. Azt írja, hogy amerikában élnek olyan népcsoportok a mai napig akik vámpírnak képzelik magukat (nyilván nem azok) és emberi vérrel táplálkoznak. Ti ehhez mit szóltok? Illetve találtam egy filmet --> [link] hogy tényleg amerikában van ilyen mozgalom. Csak a film leírása alapján tudom, nem tudom hol lehet megnézni szóval ha dobnátok egy linket azt pluszba megköszönném :)

2014. ápr. 29. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszek bennük, de simán létezhet ilyen csoport. Nagyon furcsa emberek élnek a Földön.
2014. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak akik elhiszik, vannak akik nem. Egyesek szerint a Bibliában is van róluk szó, legalábbis így magyarázzák Kain és Ábel történetében, amikor Kaint Isten azzal bünteti, hogy egész életében menekülnie kelljen, és hogy ne ölhesse meg senki. Nem vagyok nagy hívő, szóval ez tőlem kicsit távol áll. Más részről, bizonyított tény, hogy vannak emberek akiknek halványabb a bőrük és alacsonyabb a testhőmérsékletük, de ez szerintem csupán genetika. Lelki szinten is ,,vámpírnak" titulálnak olyan embereket, akik akaratukon kívül, a puszta jelenlétükkel ,,leszívják" mások energiáját. Úgy értem fáradtabb vagy, ingerültebb stb. De ezt nem lehet észre venni, pszichológusok figyeltek meg ilyesmiket. Olvass utána, biztos találsz különböző elméleteket hasonlókról. Aztán, hogy mit kiszel, és mit nem, már a te döntésed.
2014. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, hogy vannak, de nem szeretnék találkozni velük. Vagy ki tudja lehet pont egy vámpírba fogok beleszeretni :D
2014. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem népcsoportnak nevezni egy szubkultúrát azért meredek dolog, rengeteg sok furcsa kis szubkultúra létezik bizarr hitvilággal vagy épp fétisekkel, csak gondolom a vámpíros téma felkapottabb.


Kettes: a Káin=vámpír dolgot a White Wolf kiadó találta ki a vámpíros szerepjátékához, egyértelműen fikcióként, nem egy meglevő "elméletet" adoptáltak.

2014. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A klasszikus, hosszú szemfogú, denevérré változó stb. vámpírokban nem. De emlékszem itthon is volt olyan eset pár éve, hogy valaki kitépte egy örgasszony szívét és megette, mert ő vámpírnak képzelte magát. Még a hírekben is bemondták. Szóval én az őrült emberekben hiszek, a mesebeli vámpírokban nem.
2014. ápr. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igazi" vámpírok nincsnek, és nem is voltak, fikció az egész. Ez a vámpírkodás meg inkább egy szubkultúra, mint eszme, hit, meggyőződés, és egyik ilyen elborult agyú gyökérnek sincs természetfeletti képessége.

Azt is kétlem, hogy "vámpírok" többsége emberi vérrel táplálkozna.

2014. ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Noncsesz válasza:
Én szeretnék bennük hinni csak egyenlőre minden nyom eltűnik a végtelenbe
2014. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
utolsó válaszolónak igaza van, és ki is szeretném egészíteni : azért nem találunk nyomokat mert eltakarítják maguk után. ( jogosan mert ha felfednék őket meg is ölné őket az emberi lét mondván veszélyt jelentenek az emberiség számára ) mindig az ember akart a csúcsragadozó lenni
2015. máj. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!