Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átlag szülő az alábbiak...

Az átlag szülő az alábbiak alapján voltaképpen rasszista?

Figyelt kérdés

Nos a szülők döntő többsége pláne az anyák elfogultak a saját gyerekükkel pl az én kicsim a legszebb, legokosabb legügyesebb stb.

Akiket lerasszistáznak voltaképpen ugyanilyen gondolkodásúak,mert ugye nem csak attól leszel rasszista a társadalom kiváltképp a média szemében hogy más rasszhoz tartozókat bántasz hanem mittudom én kiállsz és szóban ecseteled hogy teszem azt a fehérek mennyivel szebbek okosabbeak , ügyesebbek mint a többi rassz és máris megkapod a bélyeget.Ha a szó szoros értelemben vett rasszista definícióval nem is egyezik amit most itt írok akkor is egy úgynevezett "génrasszizmus" fedezhető fel egy átlagszülőben hogy "az én és a házastársam génjeit öröklő gyerekem jobb mint a szomszédok génjeit öröklő gyereké"

nemde?



2014. máj. 1. 20:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nem rasszista.Hülyeség amit leírtál.
2014. máj. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

már miért lenne hülyeség? egy rasszista különbséget tesz a rasszok között és egyiket a másik fölé helyezi,és ettől még nem feltétlenül kell utálnia vagy gyűlölnie azt amelyiket alábbvalónak gondolja.

egy tipikus szülő elfogultsága a saját gyereke felé pedig aligha vitatható jelenség

2014. máj. 1. 20:40
 3/14 anonim válasza:
Csak éppen a fogalmat tévesztetted el. Az elfogult jelzőt próbálod éppen sikertelenül körülírni és tisztára mosni.
2014. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

akkor világosíts fel mi az az éles elválasztóvonal amely elkülöníti az elfogultat a rasszistától.

Szerintem az hogy az elfogult csak a sajátjaiért van oda míg a rasszista elvileg dicsőíthet és mások fölé helyezhet egy olyan rasszt is melybe őmaga nem is tartozik bele

2014. máj. 1. 20:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Most konkrétan mi a célod ezzel a kérdéssel?
2014. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az elfogult nem utálja a nem fajtájából valókat és nem akarja őket elpusztítani vagy a pokol bugyraira juttatni.
2014. máj. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De kb ez jutott eszembe erről az egészról:

https://www.youtube.com/watch?v=8vjbe5xst6g

2014. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Az anya elfogult a saját gyerekével szemben.

Az anya azt mondja, hogy az ő gyereke a legszebb.

A rasszista nem ezt csinálja. A rasszista a többit alacsonyítja le. Nem azt mondja ki, hogy én vagyok a feljebbvaló, hanem azt, hogy te vagy az alacsonyabb rendű. Logikailag az egyikből következik a másik, de ez nem igaz.

A legjobb példa:

A rasszista nem azt mondja, hogy nem a fehérek loptak, hanem azt, hogy a cigányok tették.

Az anya ennek az ellenkezője. Ő azt mondja ki, hogy az ő gyereke a legszebb, nem azt hogy a többi gyerek ronda.

Ha azt mondom, hogy a fehérek a legszebbek, elfogult vagyok a fehérekkel szemben, ha pedig azt mondom a négerek rondák, akkor rasszista.

Attól mert az övé a legszebb, abból még nem következik az, hogy a többi ronda.

Ha azt mondja, hogy minden gyerek ronda, csak az enyém szép, akkor azt már nevezhetnénk egyfajta "rasszizmusnak".

2014. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ennyi erővel az is rasszizmus lenne a logikád szerint, ha egy angol-magyar sportmeccsen a magyar csapatnak drukkolnál! Pedig ez nem rasszizmus, csak elfogultság. Ha büszke vagy a saját népedre, és azt mondod, hogy mindig ő nyerjen, a magyar a legjobb, legszebb stb. - ez sem rasszizmus. Egészséges elfogultság. Nincs benne kirekesztés és gyűlölködés.


Ugyanígy vannak a szülők a gyerekeikkel. Ez nem negatív, hanem természetes dolog.


A rasszizmus az teljesen más, összekevered a fogalmakat.

2014. máj. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

a válaszokról:szerintem az kitűnt már a korábbi írásomból hogy a rasszizmus és a fajgyűlölet nem egy és ugyanaz csak olyan nagy az átfedés (rasszisták gyakran fajgyűlölők is egyben és fordítva) hogy az egyszerű ember a kettőt szinonimaként kezeli.

egyébként pont hogy aki csak dicséri az egyik rasszt arra is rásütik hogy fajgyűlölő merthogy ha azt mondja "A" jobb akkor ez alatt nyilbam azt is érti hogy "B" rosszabb -gondolják.(amennyivel hosszabb a jobb lábam annál rövidebb a bal"

igenis hogy kicsapja a közvéleménynél a biztosítékot a szimpla vaklamihez képest jobbnak mínősítés. pl White Power, White Pride World Wide, meg ...über alles-ra ne meséld be nekem hogy a polkorrektek nem néznek rád csúnyán még akkor is ha nem kezdesz el "foglalkozni" a többi rasszal népcsoporttal.

a focimeccs megintcsak rossz hasonlat mert én (akárcsak rengeteg más sokat látott szurkoló)egy angol-magyar meccsen nem azt hirdetem hogy a magyarok jobbak hanem csak szeretném hogy a magyarok nyerjenek, a győzelem (meg a 3 pont ) a lényeg az részletkérdés hogy ehhez papírformagyőzelem kell vagy bravúr

2014. máj. 3. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!