Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A " külső zajok" mennyire...

A " külső zajok" mennyire zavarnak meg a koncentrációtokban?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon. El sem tudnám képzelni, hogy zajban vagy zene mellett dolgozzak. (kivéve a főzést, takarítást). Szellemi munkát nem lehet zajban végezni.
2014. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja, nekem például simán ment az excel tábla tervezés is gyárban úgy, hogy mellettem zúgtak el a targoncák, és zakatoltak a gépek. Én a folyamatos beszédet is elviselem, hála a nagy nyitott irodáknak, ott úgyis mindig van valami történés. Ha valamire nagyon koncentrálok, akkor úgysem figyelek a környezetre, néha nem is veszem észre, ha szólnak hozzám.
2014. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem van, hogy inkább segít a zaj a koncentrálásban.
2014. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire kell koncentrálnom és milyen jellegű (és mennyire hangos) a külső zaj.
2014. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többnyire attól függ, hogy milyen zaj. A számomra kellemes zajok inkább segítenek a koncentrációban, munkában. Gyakran szoktam pl munka közben elindítani egy filmet amit már láttam a háttérben.

A kellemetlenek viszont nagyon avarnak. És kellemetlen lehet olyan zaj is amit más viszont kedvel, vagy mást egyáltalán nem zavar...

2014. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon, persze függ attól, hogy épp mit csinálok és mi a zaj. De előadásokon akik végigpofázzák az órát hihetetlenül zavarnak, 1-2 ilyen embert meg tudnék lincselni.
2014. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A zenét kivéve engem nagyon zavar.

Munkám nagy részében adatrögzítést végzek és mióta összeültettek két - egész nap telefonáló - kolléganővel, alig tudok dolgozni és rendszeresen dührohamaim vannak.

Számomra elemi csapással ért fel ez a közös..ülés.))

2014. máj. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem zavarnak. Én fordító vagyok és amikor egy nehezebb témában végre megtalálom az összefüggéseket, szakmailag helyükre rakom a dolgokat és közben becsöngetnek vagy megszólal a telefon, szétesik az egész már összerakott anyag és kezdhetem elölről az egészet.
2014. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a zajok milyen szándékúak :), vagy, hogy milyen érzést váltanak ki belőlem. Ha zene, tv, film mellett dolgozom, egyáltalán nem zavar. :)
2014. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én zene mellett szoktam tanulni.

Segít a memorizálásban valahogy.

Viszont amikor van egy bonyolultabb szöveg, amit fel kell fognom, értelmeznem, és közben üvöltenek körülöttem azt nem bírom. Amikor koncentrálni kell a szövegre akkor csöndre van szükségem.

2014. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!