Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki segitsen. Kérdések a...

Valaki segitsen. Kérdések a romeo és juliahoz. Valaki meg csinálná? :o halas lennek

Figyelt kérdés

1.Emeljen ki 2 jelenetet,amely a drámából legjobban megszólitotta,megragadta figyelmét.Indokolja is a valasztasat


2.Válasszon ki egy szereplőt a drámából akivel legjobban tud azonosulni.Magyarazza meg valasztasat.


3.Mi okozza a konfliktust a darabban? véleménye szerint miért fordulnak tragédiába az események?


4.Milyen ellentétek vannak a fiatalok és az idősebb nemzedékek gondolkodása között a Romeo és Juliaban?


Nagyon halas lennek ha valaki le tudna nekem irni :/



2014. máj. 11. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
hát a legtöbb kérdés a TE személyes véleményedre kíváncsi, és attól még, h halas vagy, nem tudunk veled azonosulni :) szerintem szedd össze magad egy kicsit és írd meg
2014. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos. Megírom úgy, ahogy én írnám, de a te véleményed kéne ám!

1. Hm. Talán az egyik az, mikor Rómeó Júliánál volt éjszaka, és reggel, mikor már veszélyes volt ott lennie, mert megláthatták, Júlia kérésére mégis maradt, kockáztatva az életét. Tetszett, mert felőle meg is halhatott volna, csak még legyen szerelmével. 2., mikor a végén a kriptában Rómeó ugye azt hiszi, Júlia halott, ezért mérget vesz be, Júlia pont akkor ébred fel, és mivel Rómeó meghal, leszúrja magát. Olyan romantikus, hogy egymásért halnak meg...

2. Rómeó. Sokáig "várta a szerelmet, és mikor eljött, nem tarthatott örökké. Nem ő tehetett róla. Meghalt szerelméért.

3. A konfliktust alapvetően az okozza, hogy a két család ellenségeskedik. Ezt fokozza, hogy a két család gyermekei egymásba szeretnek. Azért fordulnak tragédiába az események, mert Rómeó megöl egy Capuletet. Innentől kezdve végképp nem lehetnek egymáséi, meg hát Júlia el volt jegyezve. Júlia az "álhalált" választja, de szerelmét nem értesíti erről.

4. A fiatalok félre teszik a viszályt, és együtt lesznek, és nem érdekli különösebben őket az, hogy ellenségek. Míg az idősebbek a saját igazukat védik, és nem hajlandóak békülni, több párbajt is vívnak.

Na. Ez szerintem van így. Nem vállalok felelősséget az ötösért. Szebben lehetne fogalmazni, de telóról vagyok, így nem írok többet. :) remélem, jó lesz

2014. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok!! hogy hálálhatnám meg?:)
2014. máj. 12. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. :) Sehogy nem kell meghálálnod :P Meg hát... Interneten keresztül amúgy sem lehet nagyon :D De amúgy tényleg nem került se fáradtságba, se pénzbe... Szóval a regény is tetszett, megláttam ezt a kérdést, és gondoltam, segítek :)
2014. máj. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenesetre sokat segitett,es koszonom szepen :)
2014. máj. 19. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!