Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek mitől és hogyan...

Zsuzsi94 kérdése:

Az emberek mitől és hogyan lesznek pánikbetegek?

Figyelt kérdés
Például én is az vagyok és még mindig keresem a választ ,hogy miért? 19/L
2014. máj. 14. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm küzd hasonló problémával, bár nála időszakosan jön elő a dolog, főleg akkor, ha valami dolgozatra, vizsgára kell készülnie; nála a szüleitől érkező magas elvárások váltották ki úgy gondolom, az, hogy egyfolytában nyomás alatt tartották, olyan szempontból, hogy nem nagyon tolerálták a gyengébb (ez nála 4est, vagy rosszabbat) teljesítményt és gondolom korábban kapott érte büntetést is és ez így kicsit kikészítette az idegrendszerét, különösen vizsgaidőszakokban.

Ez persze csak egy példa, szerintem ahány ember, annyi forrása lehet ennek a sajnálatos dolognak.

Amúgy ha ellátogatsz egy pszichológushoz, ő segíthet megfejteni a dolgok forrását és feldolgozni, megoldani is segíthet, persze ehhez neked is akarni kell, de nem egy leküzdhetetlen dolog szerintem (mondom ezt úgy, hogy sosem voltam ilyen helyzetben, szóval könnyen beszélek :P).

2014. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Egyszerű biokémiai oka van, szerotonin neurotranszmitter anyagcseréjének zavara, pszichológus erre annyit ér, mint az afrikai törzsi varázsló, viszont a biokémiai pszichiátria megoldás rá ("freudi terápiák" helyett gyógyszert ír fel).
2014. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
2es ez csak akkor igaz, ha valóban pánikbeteg és nem csak amolyan öndiagnózis ez a pánikbeteg vagyok dolog.
2014. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Hamarosan jön a vizsgaidõszak remélem nem jön elõ a pánikbetegségem...amúgy nekem is csak idõszakosan jön elõ és gyogyszert is szedek rá.l
2014. máj. 14. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!