Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdenétek 1 milliárd...

Mihez kezdenétek 1 milliárd forinttal? Kinej szólnátok róla?

Figyelt kérdés

Én csak a közeli családtagoknak mondanám el. A távolabbi családtagok tartozását kifizetném névtelenül, de többet nem költenék rájuk. (nem túl jó a kapcsolat)

A családommal valószínűleg beköltöznék Budának egy nyugodtabb, családiasabb környékére. Megkérdezném, a szüleim hogy tervezik a további életüket, szeretnének-e továbbra is dolgozni. Szórni biztosan nem szórnánk a pénzt.

Ugyanabba az iskolába járnék.

Alapítanék egy kis céget a testvéremmel, felvásárolnék 100 5 millió alatti budapesti lakást, és olcsón kiadnám kevés fizetésből élő, de normális családoknak, akik rendesen dolgoznak.

Később egy hangulatos cukrászda-kávézót is nyitnék, pont olyat, mint amiről mindig is álmodoztam.

A profitot félretenném, és támogatnám a biciklisközlekedés fejlesztését, bicikiutak kiépítését.

Én egyetemre mennék, és azt tanulnám, amit szeretnék.

Nem vennék olyan sok mindent, de a kozmetikumaim és a ruháim mind minőségi, drágább darabok lennének.

Utaznék is a nyáron.

A maradék pénzt lekötném.


2014. máj. 14. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

na vége a sulinak, és megint egy kisiskolás álmodozik!

fölösleges ez a mihez kezdenék, mert csak álom marad.

tegyél érte hogy ne feltételes módban beszélj róla, hogy mi lenne ha, hanem úgy kérdezd meg, hogy már megvan és mit kezdjek vele.

úgy teljesen más lenne a kérdés jellege.

mert itt csak álmodozások jönnek, amit még képzeletben sem tudsz mindig elképzelni, ilyen szinten fölösleges is a kérdésed, jut belőle majdnem minden héten egy.

2014. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

#1: Senki nem kényszerít az olvasására.

Én valószínűleg megvenném magamnak amire szükségem van. Egy gépet, egy házat keresnék egy erdő és város szélén. Ezt olyanná alakíttatnám, amilyenné szeretném. Tanácsadót fogadnék üzletkötéshez, és ha megvan fix havi 500.000~ Ft bevételem belőle, a többivel éhező embereket támogatnék. Illetve egy hajléktalannak adnék belőle, hogy új életet kezdhessen, és hogy láthassam a saját szememmel, hogy jóra fordítottam. De így is azt érzem, hogy pocsékló vagyok. Főleg mert nincs semmire szükségem a fentiek közül. Nem lennék boldogabb tőle. :) Ha megkérdeznék tőlem, hogy kérem-e, nemet mondanék. 17/f

2014. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Rühellem az ilyen kérdéseket. Most ezt mondod, aztán tényleg kapnál 1 milliárdot, aztán... Annyi ember pofázott már erről meg arról, aztán valahogy teljesen máshol kötöttek ki. Én is mondhatnám, hogy ezt csinálnám meg azt, aztán ki tudja...
2014. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megvenném ami szükséges, egy részét befektetném, egy részéből adnék olyanoknak, akik megérdemlik. Nem szólnék róla senkinek, csak a közvetlen családtagjaimnak.
2014. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Felét beraknám egy svájci bankba.


Vennék Pesttől nem messze egy domboldalban lévő telket, ahonnan nem látok rá a házakra, és felhúznék oda egy önfenntartó házat.


A családomnak, legközelebbi barátaimat kisegíteném.


Aztán elkezdenék azzal szórakozni, hogy mennék véletlenszerű boltokba az országban, és aki szegényebb(nek néz ki), kifizetném a komplett vásárlásukat, és megkapnák a tele bevásárlókocsimat is, majd gyorsan olajra lépnék, mielőtt a többiek nekem esnek :D


Ja, és elvégezném a pilótaiskolát :)


A többit mindenféle vicces módon eljótékonykodnám. A kamatok egy részét elraknám a saját jólétemre, aztán csinálnék egy céget, ahol baromi jó lenne dolgozni, és az elkövetkező 50-70 évben programoznánk, a legextrémebb, legrizikósabb játékműfajokban :)

2014. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak közvetlen családnak szólnék.

Mivel ekkora pénzt kezelni nem leht egyszerű ha még a töredékrészével se volt dolgom, fogadnék megbízható pénzügyi szakértőt, tanácsot kérni mibe/hogyan fektessem bele úgy, hogy kényelmesen eléldegélhessek a kamatokból.

Utazgatni biztosan utaznék valamennyit, ezen kívül nincsenek hatalmas igényeim. Nagyon rossz anyagi helyzetben levő barátokat/rokonokat kisegíteném és valamennyi részét karitatív célokra fordítanám (én speciel főleg állatvédelemre).

2014. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 intrepid ***** válasza:
100%
Karavánautó, (lakóbusz), azután irány a nagyvilág.
2014. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj a pénzzel, hogy sose elég. Ha jobb körökben kezdesz mozogni, akkor egyre drágább és drágább cuccokat kell venned.


Alapvetően azt hiszem mindenkinek az az álma, hogy először is egy emberi egzisztenciát kialakítson magának: ház, autó, berendezések, további anyagi biztonság (valami befektetés).


Aztán jöhet az önmegvalósítás: suli, saját vállalkozás, mindenféle testi (jó kaja, szex) és szellemi élvezetek (koncertek, kiállítások, könyvek).


Végül tehetünk a közösségért: család, rászorulók, saját környezetünk segítése.

2014. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

# 1

Na, még nem nyitott ki az esti kocsma, megint itt kesereg egy lehúzós alkesz, aki utál mindent és mindenkit és mások megbántásában éli ki magát, míg nem jut hozzá az esti öröméhez...


Kérdező: nagyon aranyos a kérdésed, és a terveid sem hülyék, én szorítok Neked, hogy egyszer legyen 1 milliárd forintod (bár minderre kevés lenne).

2014. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a felszerelést:

https://www.youtube.com/watch?v=jXCsuk0smdE

Ezt megcsinálnám a valóságban csak elektromágnessel és penge nélkül. Majd pályákat terveznék hozzá és egy új extrém sport lenne.

2014. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!