Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdenétek, ha a családo...

Mihez kezdenétek, ha a családotok megnyerné a lottó ötöst, legyen mondjuk kerek 2 milliárd?

Figyelt kérdés
Megköszönöm, ha leírjátok mellé azt is, hogy jelenleg mennyi az egy főre jutó bevétel.
2013. júl. 31. 19:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%

[link]


A 90%-otok elverné a pénzt néhány éven belül és még szegényebb lenne, mint amilyen most, a nyeremény előtt. Ne vegyétek magatokra, a statisztikák mondják ezt.

2013. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Családotok mit takar? Mert ha az én családom mármint a férjem én és a gyerekek akkor a nagy részét befektetnènk, a gyerekeknek lekötnènk majd utazgatnánk. Végén a nyeremény 5% át elosztanánk a családjaink között.

Jelen pillanatban az összes bevételük 450/500 ezer.

2013. júl. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%

Első, én ezt már régebb óta ismerem, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy egy tényleg értelmes ember 2000 millió forintot eltapsol pár év alatt úgy, hogy szegényebb legyen. Kisebb összegeket még elhiszem, de ezt??


Én házat vennék, vállalkozást indítanék, felét lekötném kb., vennék egy nyaralót is, 1 autót és kéz csókolom.


A vállalkozásból jól megtudnék élni, hozzá se kell nyúlni a másik feléhez.


Adakoznék is.

2013. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Befektetném és üzletet indítanék,hogy még több pénzem legyen.
2013. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Első körben húznánk ki külföldre,ott vennénk egy kisebb fajta házat majd ott befektetnénk a pénzt.A többi meg majd jön magától.
2013. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
46%

Hát, valószínűleg megfogadnánk az első által belinkelt cikkben írtakat (én is olvastam hasonló cikket a lottónyertesekről, meg a kísérletről ahol a csöves kapott egy milla dollárt). Kussolnánk róla, pénzügyi szakembert fogadnánk fel, kellene valami rálátás vagy kontroll, ilyen mértékű pénzösszegből a mit lehet - mit nem lehet messze felülmúlja a mi tudásunkat.

Nem mondom, hogy nem költenénk belőle semennyit (annyi helyre szeretnék utazni), de én félnék, hogy "ja és még ezt is szeretnék meg azt is" alapon elszállnánk.

Igazából az életszínvonalammal elégedett vagyok így, elsősorban arra törekednék a tanácsadónál, hogy ezt az életszínvonalat kényelmes láblógatással is fenn tudjuk tartani a nyereményből. :)

2013. júl. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Először is lekötném egy évre. Ha csak 5%-os kamattal vesszük is, a kamat 1 év múlva 100 millió kamat, azt felveszem, a kétmilliárdot meg lekötöm újabb egy évre. Azért havi 8,3 millából csak eléldegélnék valahogy... csak az első évet kell kibírni.
2013. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
Ha nyernék 2 milliárdot, adnék belőle anyukámnak, apuéknak, tesóméknak. Adakoznék is. Építenék egy házat, vennék egy autót. Indítanék egy vállalkozást. A többit különböző helyekre lekötném....
2013. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis 100 millió forint, nem 100 millió kamat... (az első 8 millából felvennék valakit, aki fogalmaz helyettem gyk-n :D :D )
2013. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

100-200 milliót felhasználnék azonnal.

Olyan 200 millió forintot egy erős valutában trezorban elhelyeznék. Bécsben vagy Zürichben.

100 millió körül bankbetétbe helyeznék.

A többit pedig befektetném. Kanadai, kínai és orosz energia és bányavállalat részvényekbe, valamint IT részvényekbe. Dubai és kínai ingatalfejlesztő cégek részvényeiből is vennék. Ezen kívül befektetési aranyba is fektetnék.


Jelenleg egy főre jutó bevételünk olyan 280-300 ezer forint.

2013. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!