Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy vidéki nagyvárosban éltem...

Egy vidéki nagyvárosban éltem eddig, de budapestre költöztem, és most ez egy kicsit mély víz nekem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Eddig egy vidéki nagyvárosban éltem, ahol úgymondom hogy zsiványságokból tartottam fenn magam, nem is rosszul, de már a vége fele kezdett egy két dolog meleg lenni, be is idéztek, megundorodtam az ottani emberektől stb. Most feljöttem pestre, és építőiparban dolgozom, ebbe volt kapcsolatom. Na most ami a problémám, hogy feljöttem egy nagyvárosba, jó voltam már pesten, de senkit nem ismerek, semmit nem tudok pontosan hol van. Jó a pénzem az tizedannyi mint akkor de legalább nyugodt vagyok. Örülök hogy elkerültem onnan, de itt meg a helyem nem találom. Kérhetek valami ötletet tőletek hogyan könnyítsem kicsit fenn meg az életem? 25f
2014. máj. 14. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk iratkozz be könyvtárba, és munka után pihenésképp olvasgass ott. Teljesen jó dolog az.
2014. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress társaságot,de ne a zsiványkodáshoz:)
2014. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tanulj meg angolul/vagy németül és go külföldre ;)

Ha már beszéled a nyelvet kb olyan lesz mint budapesten

és németbe nagyon sok helyen keresnek fizikai munkást

2014. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Cél-cél-cél! Keress egyet, olyat amit szeretettel csinálsz és a megélhetésed is fedezi. vagy a kettőt külön. A nyelvtanulás tök jó mert itthon úgysem van perspektíva, ha nyugodni akarsz stabil és fehér színű egzisztenciát építve. Vagy egy másik szakma megtanulása emellett. Esetleg sport- de a nyelv a legjobb ötlet az előrelépés jegyében.
2014. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Welcome :)


VII. kerületi echte pestiként, mivel itt születtem, azt tudom mondani a kérdésedre, hogy a legsikeresebb vidékiek legelső képessége a kommunikáció volt...és ebben a zsivány előélet biztosan segít :)


Itt a kapcsolatokon múlik minden. Nem a pénzen! Nem a hely ismeretén, hanem hogy milyen haverod van, mit tud, mit hallott melót, milyen buli lesz szombaton és melyik barátnője szenved szexhiánytól. Itt a kapcsolatteremtésen alapul minden: a pénz, a párkapcsolat, a munka stbstb csak melléktermék.


Javaslom, hogy menj olyan helyekre, ahol az emberek kötetlenül beszélgetnek egymással, színes a társaság (pesti, vidéki, külföldi egyaránt)...ilyenek a VII. kerületi romkocsmák például...


A vidékieknek azonban van egy fura tulajdonságuk, a beilleszkedési zavar, mert azt hiszik, hogy a pestiek valami másik emberfaj, miközben a pestiek fele vidéki...tehát esélyes, hogy 2 emberből egy olyan lesz, aki mondjuk Zalából származik: nincs pesti lény! Csak életforma!


Ha erre rájössz, akkor mindenkivel úgy fogsz társalogni, mintha a szomszéd Géza lenne, akit egész életedben ismertél: ezzel jönnek a munkalehetőségek, a bulimeghívások és természetesen a lottó ötös :)


A fizikai helyismeretre nem tudok reagálni...térkép, gps, sok mászkálás...nekem a fejemben az egész BP térkép utcára pontosan, de ehhez kellett itt élni 40 évig....

2014. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!