Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyvárosban könnyebben talál...

Nagyvárosban könnyebben talál barátokra az ember?

Figyelt kérdés
Most egy faluban élek, de bejárok az egyetemre iskolaidőben nap mint nap. Itthon nincsenek barátaim, az itteni korombeliek nekem túl "vadak", egyesek túl erkölcstelenek számomra, én sokkal visszahúzódóbb, félénkebb vagyok. A városban igazán 1 barátom van (igaz ő is bejár, csak ő északról jár be, én meg délről, így elég messze lakunk egymástól), de nyilván elég nehéz tartani a kapcsolatot így, hogy csak nappal vagyok ott. Az egyetem után akár munka miatt is lehetséges, hogy beköltözöm a városba. (Több évet laktam már a városban, de ez alatt sem köttetett szoros barátság senkivel, igaz ekkor jobban iskola-kötött volt a dolog.) Ha valaki nagyvárosban él, akkor úgymond törvényszerű, hogy az ember megtalálja a saját baráti társaságát? Mert gondolom 200 ezer ember között (vagy 1,5 millió, ha például a fővárosról beszélünk) csak van pár, aki hozzám hasonlóan kevésbé harsány és kevésbé bulizós. Ti mit tapasztaltatok? Köszönöm a választ.

2013. aug. 11. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tapasztaltam hogy minnél nagyobb egy város annál messzebb vannak egymástól az emberek.
2013. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez részben igaz, amit az első ír, de azért szeretném egy kicsit árnyalni a képet -- a magam tapasztalatai alapján (amelyek nyilván nem általános érvényűek).


Egy kicsi faluból származom, középiskolába kerültem fel Budapestre, majd egyetemre is itt jártam. Egyfelől nagyon szeretem a szűkebb szülőföldemet, és nagyon tud hiányozni -- ugyanakkor ténylegesen nem köt oda senki és semmi, én otthon soha nem tudtam beszélgetni senkivel sem, annyira nem volt közös témánk, sem az osztálytársaimmal, sem másokkal. (De azt azért ne gondolja senki, hogy nem próbáltam meg mindent elkövetni, hogy olyan közel kerüljek hozzájuk, amennyire csak lehet - hiszen mégis közöttük éltem!)


Felkerülve a városba az ember eleve sokkal többFÉLE személlyel találkozik, mint otthon, és így nagyobb az esélye, hogy találkozik valakivel, akivel akár mély barátság is kialakulhat. Kollégiumban laktam, így az ország legkülönbözőbb tájairól származó emberekkel találkozhattam, és aztán kialakult az a helyzet (sőt ez azóta is évek óta így van), hogy "otthon szép a táj, Budapesten meg jó a társaság". (Tulajdonképpen úgy érzem jól magam, ha egyensúlyban van a Budapesten töltött idő és a hazautazások, ami nem egyenlő időt jelent, azt meg se tudnám oldani -- lényeg a lényeg, hogy mindkettőre szükségem van.) Az igazi barátságaim mind itt köttettek, és akikkel ma is tartom a kapcsolatot, azokkal mind az egyetemen találkoztunk.


Még egyszer hangsúlyozom, ezek az én tapasztalataim, nem tudom, mennyire segítek velük Neked, kedves kérdező, csak jelezni szeretném, hogy megértem és átérzem a helyzetedet, hiszen magam is sokszor éreztem hasonlóan, főleg a kezdeti időkben.

2013. aug. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mentalitástól és érdeklődési körtől függ...

Aki szereti a plázákat, a bulizást, a nyüzsgést, annak valóban praktikusabb nagyvárosban lakni, mert amit szeret, közel van, és találhat könnyedén hozzá hasonló érdeklődésű embereket a szórakozóhelyeken, ahova jár.

Aki viszont jobban szereti a természetet, nem bulizós, jól megvan nyüzsgés nélkül is, az könnyebben talál hasonló érdeklődésű embereket vidéken vagy kisvárosban.


Mivel te csendes típus vagy, nem ajánlom budapestet. Én kiskoromtól fogva 20 évig szenvedtem ott, nem volt egyetlen barátom se, minden korosztályombeli bulizós, modern és nagyon bevállalós, vagy ahogy Te nevezed, erkölcstelen volt a környezetemben, nem szerettem őket, meg aztán a nyüzsgést is utáltam. Aztán végleg elegem lett és egy vidéki kisvárosba költöztem, ahol az emberek ápolják a hagyományokat és szeretik a természetet, és ott találtam egy csomó barátot.

Én munka miatt se költöznék semmiképp se pestre!

Te is jobban tennéd, ha inkább egy vidéki városban próbálnál szerencsét.

2013. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!