Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másokat szerintetek nagyon...

Másokat szerintetek nagyon zavar az, ha valaki lenézi saját magát?

Figyelt kérdés

Én amióta élek nem vagyok kibékülve magammal.. két szóval: utálom magam. Ebből következik, hogy lekezelően bánok saját magammal.. mennyire zavarhat ez másokat?

Ha azt mondom valakinek, hogy nem akarom zavarni és ingerült lesz, akkor az azt jelenti, hogy igazából nem zavarnám őt? Vagy csak egyszerűen utál? Nem tudom eldönteni.. :/

Ha már témánál vagyunk.. szerintetek le lehet szokni erről a kishitűségről? Ha igen, hogy?



2014. máj. 16. 12:04
1 2
 11/14 Fish1 ***** válasza:
Növeld az önbizalmadat. Ez adja a kisugárzást, ha ez nincs és utálod magad, akkor így fognak kezelni az emberek. Szerintem senki se szereti a negatív embereket. Maximum egy másik negatív, akivel együtt sírhatnak, de ez nem visz előre, hanem visszahúz.
2014. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

10. válaszoló, Még ha én nem is hasonlítom magam más lányokhoz, attól függetlenül a fiúk megteszik.. és hát a fiúk nem igazán a lapos lányokra buknak. Attól függetlenül igen, el kellene fogadnom, mert 1, ez ellen nem tudok semmit se tenni - plasztikáztatni tuti nem fogom magam -, 2, ahogy írtad "szebb lesz a világ" :)

11. válaszoló, Igen, nem sokan vannak, akik a negatív embereket szeretik. Nem vagyok mindig negatív, elvileg van egy cuki énem is.. xd Egyik barátnőm szokta mondani, hogy olyan bájosan tudok nézni néha. xD Csak kár, hogy nem tudok mindenkire úgy ránézni.


Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek a válaszokat! Nem győzök köszönetet mondani nektek. Nem hittem volna, hogy ilyen sokan írtok és ilyen jó tanácsokat adtok. Szóval még egyszer köszönöm, nagyon hálás vagyok. ^^

2014. máj. 16. 20:49
 13/14 anonim ***** válasza:

Én az ilyeneknek szakembert ajánlanék, sértés nélkül.


Igen, vannak személyek, akiknek akár gyerekkorban, akár felnőttkorban tapasztalt események miatt nem fejlődött ki megfelelően az önbecsülésük és maga az egész személyük iránti tisztelet. Miért vesződjön bárki is egyedül vagy másokkal ezen a problémán, ha vannak kifejezetten erre a célra szakosodott emberek ? A pszichológus is csak egy olyan ember, aki az élet egy adott szakaszán segít át valakit, akár egy logopédus például, akihez azért visznek valakit, mert nem tudja kimondani az " r " betűt és mi a nagyobb szégyen: ha valaki vállalja a kezelést néhány hétig és megtanulja kimondani azt a betűt vagy ha büszkeségből nem kezelteti magát és egész életében nem tudja kimondani az " r " betűt ? Ugyanez van a pszichológus esetében is: az emberek azért járnak oda, mert problémájuk van és megakarják azt oldani, ebben semmi kivetnivaló nincs, de abban már igen, ha valaki tudatában van annak, hogy problémája van és mégsem tesz ellene semmit, sőt mások idejét és energiáját is pazarolja azzal, hogy az ő problémáját vetíti másokra.


Gondolkozz el ezen, remélem ésszerű megoldást találsz.

2014. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Megítélve magamat olyan szinten még nem vagyok - és remélem, hogy nem is süllyedek - olyan szinten. Nekem nem lenne igazából szégyen, ha pszichológushoz kellene mennem. Nekem bejön nagyon az a szak és csodálom az olyan embereket, akiknek sikerült elérniük, hogy ily szakemberek lehessenek.

Ha tényleg úgy érzem, hogy szükségem lesz rá, akkor menni fogok, de úgy érzem nem kell. Azóta, hogy kiírtam magamból jobban érzem magam, és az előző kommentelők tanácsaival szépítem az életem:D

2014. máj. 19. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!