Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mással is volt ilyen? Kéne...

Mással is volt ilyen? Kéne szakemberhez fordulnom?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy az utóbbi időben rendszerint elfelejtek teljesen alapvető dolgokat. Nem vagyok abban a korban. 16 vagyok. Tegnap például a kaputelefon belépési kódját felejtettem el. Azt a 4 számjegyet amit már több mint 8 éve minden nap többször használok! Fel kellett hívnom a testvéremet hogy légyszives mondja meg hogy milyen kóddal jutok be. De van ennél durvább. A korházban kérdezték az ÉDESANYÁM(!) nevét és nem tudtam megmondani hirtelen. Sőt ami még rosszabb hogy semmi nem ugrott be róla. Se az arca se semmi, egyedül az hogy legutoljára szürke pulcsi volt rajta. Ennyi. És ilyenek sokszor történnek velem. Általában pár óra vagy nap múlva megint emlékszem mindenre. De ami még inkább aggaszt hogy olyan emlékeim meg néha néha jönnek amiket nem tudok hova tenni. Helyekről amikre pontosan emlékszek, de nem jártam még ott, emberekről akikről semmit sem tudok, de érzelmeim vannak irántuk. Egyiket gyűlölöm, a másikat szeretem meg hasonló, de nem tudom miért. És eseményekről, amiknél nem voltam ott. Ez valamilyen betegség lehet? Mással is volt már ilyen? Szerintetek forduljak szakemberhez vagy elmúlik?

16/F


2014. máj. 17. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak azt ne akard bemesélni se magadnak, se másnak, hogy egy előző élet emlékeit éled meg.
2014. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Orvos vagyok, bár nem neurológus. De amit leírsz, az valamilyen átmeneti amnéziának tűnik, ami elég sok mindenre utalhat, érdemes volna elmenni háziorvoshoz, hogy utaljon be kivizsgálásra (neurológushoz és/vagy pszichiáterhez). Mert az amnézia egy tünet, aminek a hátterében az enyhe figyelemzavartól az epilepsziáig bármi állhat. De ezt ennyiből nehéz megmondani. De a neurológus már tud speciális memória-teszteket csinálni, elküldhet MR-vizsgálatra vagy EEG-re, stb.
2014. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-esnek: Nekem is úgy tűnik.
2014. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az orvos beíróval, tedd azt, amit javasol.
2014. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ért téged mostanában valami trauma, valami komoly stressz, hirtelen ijedtség, fejedet nem ütötted be? Mert ezek szoktak ilyen dolgokat produkálni, amit leírtál. Történt veled mostanában valami ilyesmi?
2014. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!