Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az általános és középiskolában...

Az általános és középiskolában nem sikerült beilleszkednem. Lehet, hogy most segítségre szorulok? Érdemes szakemberhez fordulnom?

Figyelt kérdés

Már az elejétől fogva nem ment a barátkozás. Óvodába sem járhattam betegségem miatt. Az iskolából is sokat hiányoztam és a tesi órákon sem vehettem részt. Nagyon sokat voltam beteg és hiányoztam. De a jegyeim jók voltak.


Valahogy nem sikerült beilleszkednem és hamar ellenségesek lettek velem a társaim. Miután új közegbe kerültem, egy idő után elszigetelődtem és már csak az érdekelt, hogyan védjem meg magam és hogy kerüljem el a bántásokat és a megaláztatásokat.


Már nem érzek haragot vagy dühöt, de sokszor eszembe jut. Most az egyetemen is mintha kicsit nehéz lenne a beilleszkedés. Ha nevetést hallok a hátam mögött van hogy bevillan, hogy mivan ha rajtam nevetnek. Meg néha emberek is emlékeztetnek a régiekre, de aztán megnyugszom, mert megismerve őket látom mi a különbség. Mióta egyetemre járok egyre kevésbé van ilyen, de néha még igen. Sikerült néhány normális emberi kapcsolatot kiépítenem, de annyira nem az igazi. Nem tudok közösségi életet élni. Pedig már szeretnék, csak nem tudom, hogy kell. Kimaradt ez a rész az életemből.


Nem tudom mennyire súlyos a problémám, ezért írtam ide. Elég rossz emlékeim vannak így az általános és középiskolás éveimről. Kb utáltam az egészet. Azt mondják ahogy az ember idősödik, úgy egyre inkább erre az időszakra emlékszik vissza, főleg a 15-18 éves tartományra. Ami nekem nagyon rossz volt.


Nem akarom sem túlmisztifikálni ezt a dolgot. Eddig nem merült fel bennem, hogy segítségre szorulnék. Most gondolkoztam el rajta, hogy talán nem olyan biztos, hogy le tudtam zárni egy ballagással a gimis éveimet.


2012. dec. 3. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudom: már az oviban is nehéz volt, az általános iskoláról, meg a gimiről nem is beszélve. Most az egyetemen se te vagy a császár. De azért gondold meg: ennyi veréb csak nem téved....
2012. dec. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm építő jellegű kommentedet.


Óvodában nem jártam. Általánosban kezdtem.


Igen, feltételezem, hogy velem is van a hiba meg hogy a régi események enyhén traumatikusan hatnak rám.


Mégis mi a búbánatot kezdjek a hozzászólásoddal? Mit kéne meggondoljak rajta?


Úgy tűnik, mintha kötekedni jöttél volna vagy beszólni. Rúgj egyet belém, hátha rosszabbul érzem magam tőled és neked ettől nőni fog a felsőbbrendűségi érzésed. Mert több komplexusod van, mint nekem? Vagy irigykedsz rám, mert amíg te buliztál meg csajoztál, én tanultam és elértem valamit, amit te nem? Esetleg nem kaptál elég szeretetet a szüleidtől és így vezeted le a haragodat?

2012. dec. 3. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyesmi voltam, mint te, csak én lány vagyok. Nem nagyon megy a barátkozás, viszont a neten könnyen ismerkedek (élőben nehéz), és akikkel netes talikon találkoztam, azok közül van, akivel élőben is tartom a kapcsolatot. A barátommal is így ismerkedtünk meg, ő is elég visszahúzódó, eleinte e-mailben tudott megnyílni előttem. Szóval egy idő után nyílik a világ. Nem tudom, ez segít-e, mert nem igazán volt tudatos részemről ez az egész és nem tudom, mit csináltam jól.


Az első válaszolóval meg ne foglalkozz, ő biztos az általános suli királya volt, most meg a teszkóban tologatja a ládákat :)

2012. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Valószínűleg szociális fóbiád van. Nekem is hasonló életutam volt amit leírtál. Javaslom a pszichológust,

sokat tud segíteni de fontos hogy úgy állj hozzá, hogy te is akarod a változást és hiszed hogy segíthet. A fejlődés azonban elég lassú, de nem szabad beletörődnöd a jelenlegi helyzetbe.

2012. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előzővel értek egyet. Röviden: én jártam óvodába, ahol maguk az óvónők szivattak. Utána általános iskolában szünetekben attól rettegtem a társaim mikor "tréfálnak" meg mentálisan, vagy fizikailag; órákon pedig attól, hogy a tanár mikor aláz meg a teljes osztály előtt. Középiskolában ugyanez volt a menet; most egyetemen pár patkánytól leszámítva, egész tűrhető a helyzet. Jártam pszichológushoz, aki azért segített egy keveset, illetve járok jelenleg is pszichiáterhez. Nyugtatót és antidepresszánst kapok.


A betegséged ahogy fentebb is írták, szociális fóbia. Bevallom irigyellek, én olyan depressziós vagyok ezektől az élményektől, hogy a mai napig nem vagyok képes teljes életet élni; 8-10 éve szenvedek a betegségemtől.


Egyébként azok alapján, amit leírtál, tökéletesen megfelelne egy kognitív viselkedésterápia. Ott megtanulnád azokat a helyzeteket kezelni, amiket jelenleg nem tudsz!

2012. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az a baj ezzel az oldallal, hogy amilyen az első kommentelő is betévedhet és ezektől az emberektől vagyok jómagam is depressziós sokszor. Nekem a főiskolán kezdődött az életem úgymond. Figyelem közhely következik, de sosem elég: Annyira egy romlott szenny világban élünk, legalábbis itt Magyarországon, hogy hihetetlen. Ovis vagy az Általános iskolás osztálytársaimmal vagy úgynevezett haverjaimmal nem is tartom a kapcsolatot és a Középiskolásokkal még úgysem... Sosem klikkesedtem. Mindig azt csináltam amit épp kedvem tartott. Ha épp a focisokkal fociztam, hol a számítógépesekkel játszottam és igazából senkinek nem lettem a legjobb barátja, csak úgy voltam. Mivel jólelkű gyerek vagyok ezért elég nehéz volt kb. 17 éves koromig azt megszokni, hogy mindig a jó embert bántják. Egyértelmű dolgokat észérvekkel sem lehetett a társadalmilag és szociálisan fogyatékos társaimnak elmagyarázni, inkább belém kötöttek vagy bántottak ( persze sosem vertek meg mert azért nem vagyok egy nyápic ) De pl. rüheltem a tarkón csapást, vagy a fejbepöckölést vagy bármit ami "fáj", de nem támadhattam vissza mert mindig többen voltak aztán csak odébb kellett állni. Bennem mai napig ott van ez a tüske és sokszor nem értem miért vagyok gondterhelt vagy ideges... Beleépülnek az emberbe sajnos a gyerekként átélt dolgok. De hogy jutottunk idáig? Épp ma gondolkodtam azon, miért ne lehetne olyan az ország, hogy ülök a megállóban és ha unatkozom nyugodtan megszólíthatnék egy korombeli srácot aki nem egyből arra gondol " ez meg mit akar tőlem? " vagy " meleg vagy? " , hanem egy jót beszélgetnénk megismernénk egymást és legközelebb lehet együtt mennénk bulizni pl. ... Miért mindenki olyan mint egy sebzett farkas?
2012. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az első válaszolóval meg ne foglalkozz, ő biztos az általános suli királya volt, most meg a teszkóban tologatja a ládákat :)" (nem,hanem szakács)


én is ilyen vagyok, mint a kérdező...


az első válaszoló pedig nagy górénak tartja magát, mert megkapott mindent az életben, de közben kihasznált, manipulált, bántott másokat,visszaélt a bizalmukkal, és mindig lenézte a nála szerencsétlenebbeket, anélkül hogy valaha is megértette volna őket vagy együttérzett volna velük, úgy hogy közben ők rendesek voltak vele, sőt szerették is...

2012. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig én csak annyit akartam volna elérni, hogy neked is részt kell vállalnod a közösségben. Nem várhatod el, hogy majd a többiek jönnek hozzád. Hogy végre lásd be, hogy változtatnod kell. Neked, magadon. Ehhez nem kell tesco bajnoknak lenni.

Vagy punnyadjál életed végéig.

Tudod, ha egy kis nyúl nem tanul meg futni, bekapják.

2012. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!