Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is úgy gondoljátok, hogy...

Ti is úgy gondoljátok, hogy semmi sem történik véletlen? Ha igen, mért?

Figyelt kérdés

2014. máj. 18. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Oka mindennek van, olyan nincs, hogy valami csak úgy megtörténik.
2014. máj. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sincsenek véletlenek, legfeljebb olyan dolgok lehetnek, amiket nem tudunk megmagyarázni.
2014. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem semminek nincs oka se célja.
2014. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"Az életünk nem csupán a miénk. Az anyaméhtől a sírig kötődünk másokhoz - a múltban és a jelenben. És minden bűntettel vagy kedves gesztussal a jövőnkhöz járulunk hozzá."
2014. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindig történik valami, max nem vesszük észre vagy nem akarjuk észrevenni.
2014. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nem tudom mit írjak még ehhez, szerintem sincsennek véletlene, csak közvéleménykutatás szerűen képzeltem
2014. máj. 18. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét gondolom. Szerintem minden véletlen történik. Nem hiszek sem istenben sem a sorsban. Pont ez a csodálatos. Semmi sincsen előre megírva, a variációk száma végtelen. Csak az emberen és a véletlenen múlik, hogy mit hoz ki a saját életéből.
2014. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Először is, mi az a véletlen? A véletlen nem más, mint egy előbbi esemény, nem egyértelmű következménye. Legalábbis elméletben, valójában ilyen nem létezik. Ugyanis itt, minden esemény egy előbbi esemény egyértelmű következménye. Az más kérdés, hogy egy ember számára sok esemény, egyáltalán nem érzékelhető, mivel minden esemény, atomok szintjén zajlik és ezt mi képtelenek vagyunk teljes egészében érzékelni. Ezért ezt a szót úgy szokták érteni, hogy a véletlen nem más, mint egy - ember számára - visszakövetkeztethetetlen eseménysorozat végeredménye. Persze amint bekövetkezik a következő esemény, ez már nem egy végeredmény, egyértelműen.


Szóval attól függ, mit értesz alatta. Amit általában az emberek értenek alatta, az létezik.

2014. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!