Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dadogás miből, vagy mitől...

Dadogás miből, vagy mitől alakul ki?

Figyelt kérdés

A dadogókat miért nevetik ki? Szerintem nem vicces, sőt sajnálom néha az ilyeneket, mert látom rajtuk, hogy szegényeknek milyen nehéz a beszéd. Valaki elmagyarázná, hogy mitől lesz? Ez orvosolható?

(Én nem dadogok)


2014. máj. 20. 16:15
 1/3 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy valaki akkor kezd dadogni amikor valaki nagyon megijeszti és akkor alakul ki.Vagy(ez az én saját teóriám)az emberi agy elkezd elbutulni pl.számítógép,és nem tudjuk már normálisan összerakni a szavakat.
2014. máj. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dadogás nagy százalékban kisgyermekkorban kezdődik (2-5 év között)- nem kell hozzá hirtelen érzelmi stressz. A konkrét ok legtöbbször meghatározhatatlan. Kis mértékben szerepet játszhat öröklési faktor. (A hajlamot lehet örökölni, nem magát a dadogás tünetét.)Ha valami konkrét ijedség után jön elő a dadogás, az esemény önmagában nem oka a dadogásnak, csak a háttérben levő különböző tényezőket juttatja érvényre, amitől dadogni kezdhet a gyerek. /Ha a trauma önmagában elég lenne a dadogáshoz, akkor az emberek jóval nagyobb százaléka dadogna./

A felnőttkorban kialakuló dadogás általában neurológiai sérülések, traumák következtében, de ez ritkább.

2014. máj. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem 8 évesen kezdődött egyik napról a másikra, és a mai napig tart (31 éves vagyok). Rengeteg hátrányom van/volt belőle, de mára megtanultam együtt élni vele. Az iskolában, egyetemen rengeteg trükköt kitaláltam ha előadást vagy beszámolót kellet tartani, mert olyankor jött elő csak igazán. A barátaimmal viszonylag elég normálisan eltudok beszélgetni, de ha felszólítanak hirtelen idegen emberek vagy valahol több ember előtt kellene bezélnem akkor végem van. Sajnos a telefonálás az egy ilyen dolog, hogy szinte lehetetlen érteni hogy mit akarok kivéve ha rokonokkal, ismerősökkel telefonálok. Ami furcsa még hogy angolul szinte megakadás nélkül beszélek akár telefonon is vad idegenekkel. Sokáig küzdöttem vele hogy elmúljon, de hiába, aztán feladtam, kerestem egy olyan munkahelyet, ahol a lehető legkevesebbet kell beszélni. Lehet hogy ez így nagyképűen hangzik, de ha nem lenne ez a fogyatékosságom, ezerszer többre vihettem volna, mivel nagy tudásom van és kiválóan értek ahhoz amit az egyetemen megtanultam, de a dadogás meggátol ebben mivel a kiváló kommunikációs készség szükséges hozzá. Egy ideje gondolkodom rajta hogy áttelepülök Amerikába, mivel angol nyelven mint fentebb is írtam, sokkal könnyebben tudok beszélni, talán ott majd lesz egy rendes, normális életem.
2014. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!