Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől alakul ki a dadogás?

Mitől alakul ki a dadogás?

Figyelt kérdés
Testi vagy lelki okai vannak? Kinövi a gyerek?

2012. márc. 24. 16:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Általános iskolai osztálytársam 8.-ig dadogott, ezért kérdem, hogy kinövik-e általában.
2012. márc. 24. 16:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy félénk.

Fél kimondani azt amire gondol.

Nem elég határozott.

Én 3 évig nem jártam emberek közé, és utána egy ideig dadogtam. A sok kihagyás miatt. Meg a hangsúlyozással is voltak gondjaim. Elszoktam a beszédtől.

2012. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A dadogás - főleg a férfiak között gyakori. Nem öröklődik, de lehet családi vonás. Lelki sérülés, vagy biztonság érzet hiánya idézi elő.Ne mutasd a gyerek előtt, hogy nyugtalanít a dadogása. Ezzel csak elmélyítenéd benne azt az érzést, hogy valamit nem jól csinál, és ez fokozná a problémát.Biztasd a gyermeket, hogy énekeljen, szerepeljen. Ezek növelhetik az önbizalmát, és mérséklik a dadogás által okozott feszültséget. Vidd őt logopédushoz.
2012. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hoppá, most látom, hogy nem a te gyerekedről van szó!
2012. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, mivel a kisfiam is hajlamos a dadogásra, összeolvastam mindent, és azt találtam, hogy máig vita tárgya, van-e genetikai alapja a dadogásnak.

Amit saját tapaszalatból tudok, hogy nálunk a férjem ágán majdnem az összes férfi rokon dadogott gyerekként – viszont csak egynél maradt meg felnőttkorára is (de nála is néha jön csak elő).

Ha 3-4 évesen dadogni kezd a gyerek (ahogy az enyém is tette), jó eséllyel elmúlik nála, mire iskolás lesz, sőt, hamarabb is – esetleg vissza-visszatér stresszhelyzetben.

A logopédusok szerint lelki okai vannak, így az ő eszközeikkel nem „gyógyítható”, bár lehet, hogy javítható (ld. Démoszthenész, aki köveket tett állítólag a nyelve alá). A lelki okokat támasztja alá, hogy sok dadogó bizonyos helyzetekben sosem dadog (ld. A király beszéde c. filmet pl.).

2012. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik osztálytársamat gyerekként megijesztette egy kutya és attól kezdve dadogott, nem nőtte ki (már 38éves, szóval szerintem lehet lelki oka is.
2012. márc. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!