Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetek, hogy ne legyek...

Hogy lehetek, hogy ne legyek lusta, meg izé?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, egyfolytába gép jár az eszem. Nagyon ritkán olvasok és lusta vagyok a tanulásban. Egésznap számítógépezek, tabletezek, mobilt nyomkodok, nem csinálok semmit, rossz jegyem van mostanában, bénán röplabdázok és nem megyek ki a levegőre, egésznap gubbasztok az ágyban, 1 évvel ezelőtt sétáltattam kutyámat, mindig unatkozok. Hogyan lehetek menő és sportos csaj? Kérlek segítsetek! :(

2014. máj. 22. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanulj meg fogalmazni,ragozni a magyar nyelvtan szabályainak megfelelően!Ez az elsődleges szempont.A normális emberek szemében akkor "menő" alaki,ha választékosan tud fogalmazni.Szóval nem azért írtam ezt,hogy piszkáljalak.


Tanulj az én hibámból!Én 18 évesen is olyan vagyok,mint te 13 évesen,bár már nekem más jellegű,durvább problémáim vannak,de ha annak idején észbe kaptam volna,akkor már nem itt tartanék,és lehet,hogy lennének barátaim,lenne életem,lenne párkapcsolatom.

Én se mozdultam ki,csak nagyon ritkán,akkor is a legjobb barátnőm könyörgött ki a levegőre,vagy mozizni,vagy vásárolni.(ami épp jött).

Most nem érünk rá(végzősök vagyunk szakközépben,érettségi időszak van),most örülünk,ha pihenni tudunk néha.


Az életeden tehát sokat lendítene az,ha igényesebb lennél:normális célokra törekednél,és nem a menőségre.A menőség elmúlik,40 évesen például már az égadta világon SENKI SEM nézi azt,hogy régen menő voltál-e vagy sem.

Javaslom,hogy kezdj el először egészséges életmódot élni:pihenj,szórakozz,beszéld ki magad valakinek,szerezz egyre több barátot és önbizalmat!

Utána már belekezdhetsz egy komolyabb sportba is akár,vagy táncolhatsz is,ha érzéked van hozzá!

Tudom,hogy a változtatást nehéz elkezdeni,DE TE MÉG VÁLTOZTATHATSZ!

2014. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van barátom, de hogy lehetek ilyen profi a futásban, röplabdázásban, tanulásban meg ilyesmi? Amúgy köszönöm a segítséget :)
2014. máj. 22. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen. Fogod magad írsz egy napiredet. Pl::

Suli után 1 óra tanulás (vagy minden holnapi tantárgyra 20 perc)

Utána egy kis bemelegítés,majd lemész kocogni.

Elhatározod mondjuk,hogy "kétnaponta leviszem a kutyámat 20-20 percre."

Ez mondjuk az alap.

Ezt a napirendet kirakod a szobádban a gépedre s addig nem nyúlsz a gépedhez amíg nem végeztél a feladataiddal.

Elhatározás kérdése! Ha mindig betartod a napirendedet akkor rendszer lesz belőle s egy idő után látványos eredményei lesznek!

Azonban,ha kész a napirended ne halogass! Nincs olyan,hogy "Majd holnap elkezdem." Az a biztos,ha rögtön nekikezdesz s nincs kegyelem magadnak!

2014. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!