Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tanacsotokra lenne szuksegem...

A tanacsotokra lenne szuksegem. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Elore szolok, nem lesz rovid, es bocsi az ekezetek hianya miatt, telefonrol irok.


A problemam eleg osszetett. 17 eves lany vagyok Budapestrol, a szuleim elvaltak, anyukammal, a parjaval es a feltestveremmel elek. Eleg jol szitualt csalad vagyunk, nem gazdagok, de valahol a kozeposztaly felett.

Egy 6 osztalyos gimi tanuloja vagyok, tanultam latinul, nemetul (utobbit egy 98 szazalekos emelt erettsegivel koronaztam meg 10.ben, tavaly), es gyakorlatilag az aktualpolitikatol kezdve a divatrol, lelektanrol, torirol, kemiarol, bulikrol, fiukrol, akarmirol lehet velem beszelgetni, nagyon sok temaban otthon vagyok. Az alkatom atlagos, a hajam vallig er, es altalaban az emberek szepnek talalnak. Eddig nem is hangzik rosszul, ugye? Idaig atlagos.

Valahol akozott kezdodtek a problemak, hogy a szuleim elvaltak es alsoban a tanarok nem tudtak lefoglalni, mindig minden kerdesre tudtam a valaszt, mindig otosoket irtam, stb. Eleg jo kondicioban is voltam ugy 12 eves koromig, anya folyamatosan jaratott balettozni, lovagolni, tornazni stb. Volt egy legjobb baratnom, aki kevesbe volt szivacsagyu, es mi ketten voltunk a tanarok remei. Mivel a baratnom rosszul tanult es rosszul is viselkedett, az osztalyfonokom kezdte ellenem hangolni az osztalyt es az addigi legnepszerubb lanyka hirtelen egyedul talalta magat 5.ben. emiatt jott az elhatarozas - gimibe megyek. Az otlet anyuektol szarmazott. A gimiben nagyot koppantam, hirtelen mindenki ugyanolyan, vagy jobb kepessegu volt mint en. Mivel eleg maximalista vagyok, ha valami nem ugy megy ahogy en szeretnem, inkabb hanyagolom. Ez a tulajdonsagom akkor alakult ki, mikor gimis lettem, elotte sorra kuzdottem a legjobb cimert - olvasasban, futasban, szepirasban stb. Tehat gimiben nem az en ellepzeleseim szerint alakultak a dolgok. Kezdett kicsuszni az eletem a kezembol, mindez olyan 8. tajan, elotte 2 evig ugy elvoltam. 8.ban jott egy nehez idoszak es ennek hatasara elkezdtem tepkedni a hajam. Eleinte csak par szalat, aztan mar konkretan foltokban hianyzott, es fel kellett fogni a gyonyoru barna hajamat, szakadt is a szivem rendesen. 14 evesen arra tudtam csak gondolni - kinek fogok igy kelleni, ki fog szepnekntalalni, ha momdig ossze van fogva a hajam? Aztan a kezdetben dus lofarok is megkopott es hivatalpsan is en lettemmaz osztaly furaja, azok szemeben akikkel nem igazan baratkoztam. Azok a lanyok akikkel joban voltam (kb 7 fo), nem torodtek ezzel. Aztan elkezdett hianyozni a regi legjobb baratnom alsobol, akivel sulve fove egyutt voltunk (megszakadt a kapcsolat miutan elmentem onnan) es mindenkiben ot kerestem. Valakiben meg is talaltam, legalabbis ugy ereztem. Tulsagosan is ra forditottam figyelmet, a tobbi baratom elhanyagoltam. Most ott tartok, hogy o az egyetlen az osztalybol, akivel joban vagyok (o is csak velem), a regi baratnokkel csak ritkan valtunk par szot. Az a kulonbseg koztem es a legjobb baratnom kozott, hogy neki a 3 idosebb fiutestvere altal vannak a sulim kivul is barazai, nekem nincsenek. Csak o van mar. Es kezdetben o egy eleg felenk lanyka volt, en vltam neki a megvaltas tulajdonkepp, a nagyszaju (akkor meg belevalo) csaj. Most fordult a kocka, o a nagyszaju, en a felenk. Annak hatasara hogy a jegyeim se kitunoek mind, eloszor abbahagytam a sportolast, hogy tobbet tudjak tanulni, aztan mivel nem javultak a jegyeim, a kajalasba menekultem es jott ram par plusz kilo, majd az egeszsegtelen cuccok hatasara a oattanasok is megjelentek. Nem vagyok elhizott, de nemmis vagyok olyan modellalkatu, mint regen voltam es mint amilyen a mostani legjobb baratnom. A motivaciom is elvesztettem a baratok hianya, a hajtepes, es a kulso problemak miatt (itthon se felhotlenek a viszonyok). Hiaba tudom, hogy felvennenek akarmilyen egyetemre itthon is es kulfoldon is,nem megy mar a tanulas sem. Tudom hogy ossze kene szednem magam. Tudom hogy valtoztatnom kene. De hogy? Mondjatok kerlek valamit, nincs kihez fordulnom. :(



2014. máj. 25. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Kamasz vagy ennyi. Az általánosban mindenki ötös, aztán a gimiben kiderül ki okos, ott a tanárok máshogy állnak a dolgokhoz.
2014. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orszag top 10 gimnaziumanak egyikebe jarok - hidd el, hogy okos vagyok. :) nem fogok alszerenykedni.
2014. máj. 25. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok jót nem tudok mondani... :(


Tudom, hogy nem így érzel, de szerintem itt tipikus kamaszkori jelenségről van szó. Ez az a borzasztóan nyálas "találd meg önmagad" része az életednek. Talán pont arra van szükséged, hogy picit egyedül legyél, és átgondolhass mindent.


Itt a nyári szünet, menj el koncertekre, légy részeg, dugasd meg magad valakivel, aki másnapra összetöri a szíved, vessz össze mindenkivel, olvass, menj el két hétre pultosnak... aztán dolgozd fel valahogy mindezt, és új, letisztult ember leszel :)


...vagy nem :D Inkább ne hallgass rám, de mindenképpen javaslok egy kis önelemzést. Sok sikert :)

2014. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
lehet az lesz, amit írtál:D:D már tényleg nem tudom, mit csinálhatnék
2014. máj. 25. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ahogy végigolvastam hirtelen az ugrott be, hogy az egész a maximalizmusod miatt van. persze ez csak egy lehetőség. tényleg jön a nyár én azt mondanám ne stresszelj annyit legyél lazább

vagy csak kell neked egy pasi aki rendbe szed :D

2014. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alaque ***** válasza:
Állj le a hajtépkedéssel minél hamarabb!
2014. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne egyszerre akarj mindent rendbe hozni. Egyszerre egy lépésre koncentrálj, akkor több energiát is tudsz fordítani rá. A legfontosabb, hogy legyenek körülötted emberek. Nem csak az olstály létezi. Rokonságból, sporttársak, házbeliek közül senkivel nem vagy jóban? Nem legjobb barátnőre gondolok feltétlen, de olyan, akivel elbeszélgethetsz kicsit. Nekem mindig segített, ha elmondhattam a bajomat másnak, nem i kellett feltétlen, hogy tanácsot adjon, már attól kevésbé láttam keétségbeejtőnek a helyzetet, hogy beszéltem róla.

A hajtépés elég aggasztó tünet. Próbálj olyan elfoglaltságot keresni, ami lefoglalja kezed. Pl. kötés, gyöngyözés, rajzolás. Ha ez nem segít, pszichológushoz kellene fordulnod, mert ez egy olyan rossz szokás, ami erősíti önmagát. Valszeg megnyugvást ad neked ez a cselekvés, de mivel külső nyomokkal jár, szégyelled, és frusztrál, és újból megnyugtatásra szorulsz, hát kezded elölről.

Okos lány vagy, látod a problémákat, nem futsz el előlük, csak tarts ki, bízz magadban, és hidd el, jobb lesz :)

Minden jót neked!

2014. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt írod, jó családban élsz. De foglalkoznak veled, figyelnek rád? Nem hiszem, mert akkor régóta egy jó pszichológushoz járnál! Szóval mondd meg otthon, hogy szükséged lenne erre sürgősen.
2014. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!