Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennétek katonának?

Mennétek katonának?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, háború lenne, és valami miatt nem lenne kötelező bevonulni, lehetne választás. Mennétek? Én mennék, de csakis kizárólag harcolni. A kiképzést nem szeretném.

2014. máj. 28. 21:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mindenkiben hogy feléledt a láng az oltogatásra :D
2014. máj. 28. 22:01
 12/17 anonim ***** válasza:
Én mennék katonának de háborúba nem.
2014. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ilyen válaszokra számítottam amúgy. Menne a faxom katonának egyébként. Főleg nem egy ilyen országért.
2014. máj. 28. 22:06
 14/17 anonim ***** válasza:
Krumplival dobálni a vadászbombázót igényesen...
2014. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%
Semmiképp. 18/F
2014. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kiképzés nélkül halott vagy.

A harcászat nem csak az ellenség likvidálásáról szól. Az ellenség moráljának megtörése éppannyira fontos.

Na most ott lennél te, fegyelmezetlen, egy kiképzett katonához képest gyenge ember. Szerinted meddig bírnád tűz alatt, felszereléssel, melletted meghaló társakkal, folyamatos stresszben? És valahogyan viszonozni is kell a tüzet. Vajon képes lennél meghallani, vagy egyeltalán odafigyelni a szakaszvezetődre?

A harcihatékonyságod a béka-segge alatt van kiképzés nélkül. 50 méterre minden reuma mentes, max. pár hetet gyakorló lövész tud pontosan lőni, ha nem kell figyelembe vennie a mozgócélpontokat, a társait, az ellenséges tüzet.


Nem véletlenül van kiképzés a hivatásos katonaság kezdete óta (jóval több, mint 2 ezer éve).


Nem mellesleg egy hivatásos katona se szeretne egy kiképzetlen valaki felettese lenni. Ha a harctéren parancsot adnak neked, tisztában vannak azzal, hogy az életeddel játszanak. Mint tapasztalatlan, képzetlen katona, a túlélési esélyeid, és a hatékonyságod is csökken, tehát fontos feladatot nem bízhat rád, viszont fokozott figyelmet kell rád szánnia, ha életben akar tartani.


Ez nem a CoD, vagy a Battlefield. A háborúban hús-vér emberek halnak meg, és élnek szörnyű körülmények között.


"War is only glorious to those who have never experienced it"

2014. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én sem gondoltam ezt komolyan. Legutolsó dolgok közé tartozik nálam a katonaság.
2014. máj. 29. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!