Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezek az ember nem érzik...

Ezek az ember nem érzik magukat rosszul, vagy hogy gondolják ezt az egészet?

Figyelt kérdés
Azokra a 16-18 évesekre gondolok akik "járnak" iskolába, de buknak többször be sem járnak ezáltal kicsapást nyernek. Éjjel nappal buliznak. Mégis hogy fognak megélni? Őket nem zavarja csak a 8 általános? Nem számít már az intelligencia? Műveltség? Nem izgatja őket egyáltalán hogy mi lesz, hogy lesz állásuk? Kicsit elgondolkodtam rajta, mert majdnem minden ötödik ezt csinálja és teljesen önfeledtek. Sőt azt sem értem, hogy a legtöbbjük miért nem érzi fontosnak az iskolát hogy fognak így elhelyezkedni 8 általánossal?

2014. jún. 4. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mert a szórakozás ugyanolyan fontos, mint a tanulás, csak ők nem találták meg az egyensúlyt. Nekem is voltak durva éveim, meg is buktam, de aztán összeszedtem magam. Szerencsém volt, mert végül lett iskolám, és egy csomó, nagyon jó emlékem abból a korból. Másnak nincs szerencséje. A tinikor egy módosult tudatállapot, sokszor nem az átgondolt cselekedetekről szól.
2014. jún. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Inkább az a probléma, hogy ezek a buta tizenévesek bekerülnek az egyetemre, mert felveszik őket, és lediplomáznak (úgy, hogy írni olvasni sem tudnak!), mert rontaná az egyetem presztízsét, ha senki nem kapna diplomát. Nagyot esett a színvonal. Ez a borzasztó!
2014. jún. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberkék csak akkor jönnek rá, hogy "kánya van a vetésben" amikor apuka/anyuka nem tudja, vagy nem akarja tovább finanszírozni az "aranyéletet". Akkor kapnak a fejükhöz, hogy akkor most mi lesz? Persze ez sok esetben nem történik meg. Ismerek ilyen embert aki "kapott" apukától egy vállalkozást, mert hát legyen a gyereknek munkahelye és most Ő dirigál a 2 diplomásoknak. Nem a tudás számít, hanem a pénz és a kapcsolati tőke (hátszél). Hiába vagy intelligens, művelt, szorgalmas. A mai világban az (többnyire) semmit sem számít. Persze vannak kivételek.
2014. jún. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de szerintem kicsit durva. Főleg az hogy semennyire sem érdekli őket. Mégis mit várnak!?
2014. jún. 4. 11:34
 5/9 anonim ***** válasza:

"Őket nem zavarja csak a 8 általános?" - Nem, sajnos egyáltalán nem...

"Nem számít már az intelligencia? Műveltség?" - Szerinted azt, aki cikinek tartja, ha valamiből nem buta, neki számít az intelligencia?

"Nem izgatja őket egyáltalán hogy mi lesz, hogy lesz állásuk?" - Több okból sem. Egyrészt annyira nem előrelátóak, legfeljebb a következő hétvégéig képesek előre gondolkodni. Másrészt sokuk újgazdag apuci elkényeztetett gyereke, aki úgysem a tudásával fogja megalapozni a jövedelmét. Harmadrészt egyszerűen nem érdekli őket. Úgy vannak vele, hogy majd ráérnek akkor foglalkozni ilyen kérdésekkel.

Ezzel a többi kérdésedre is szerintem megadtam a választ.

2014. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igaz.. Köszi a válaszod!
2014. jún. 4. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Kinek hogy jön be utána az élet, van ismerős aki kb hasonló drogos piásokból bandát alakított, és megélnek belőle.


De a nagy igazság az, hogy ezek az emberek kerülnek 3 műszakba a gyárakba, aztán egymás között pont ugyanolyan menőnek képzelik majd magukat. És ja, ezekben a körökben pont ugyanolyan arcokkal lesznek körülvéve, se műveltség, se intelligencia nem kell hozzá. De persze panaszkodni mindegyik tud majd hogy miért csak annyi pénzt kap amennyit.

2014. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos én nem tartozom közéjük, végigtanultam a középsulit 3-4-es osztályzattal sosem buktam meg, több szakmával rendelkezem az utóbbit igen imádnám végezni napi 24 órában is, nyelvet beszélek, mégis csak 3 műszakos okádék munkahelyek jeleznek vissza, a szakmámban még 1x sem sikerült elhelyezkedni, pedig végig próbáltam már minden lehetőséget. Ja és Pest mellett élek, szóval azt se mondhatom, hogy nincsenek lehetőségeim.


Jelenleg is 3 műszakban tolom 6 napos munkahéttel nettó 75e-ért, úgy hogy ebből 20e csak a munkába való beutazásom havonta, és olyanokkal dolgozom együtt, akiknek csak a 10. osztály van meg, vagy épp az SE!


Szóval ez jár annak, ki lemondott a bulizásról a fiatal éveiben. Hát mit ne mondjak, köszönöm szépen. Megérte a tanulás minden egyes perce!


25F

2014. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ne keseredj el, lesz ez még jobb is. A tudás hatalom!
2014. jún. 4. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!