Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a magzat még nem igazi ember?

Figyelt kérdés
3 hónapig csinálnak abortuszt. Ha lehetne, elvetetne bárki egy 7-8 hónapos magzatot például? Szerintem erről már mindenki azt gondolná, hogy gyilkosság. De akkor a három hónapos mért ne lenne az? Csak mert kisebb? Ugyanabból van ő is.

2014. máj. 31. 10:05
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
79%
Miért kell feltenni egy gyerekes topicba egy provokatív kérdést?
2014. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Terhesség megszakítása a topic. Mert kiváncsi vagyok.
2014. máj. 31. 10:38
 3/42 anonim ***** válasza:
63%
egy 10-12 hetes magzatnak, még nincsenek érzékei, nem érez fájdalmat, egy 7-8 hónapos már sanszosan életképes.
2014. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%

Mert ezt engedélyezték és kész! Ez van. Most ezt hiába tetted fel ebből csak vita lesz!

Fogalmam sincs mi a alapján csinálják ezt vagy engedélyezték passz!!

2014. máj. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Julie S ***** válasza:
62%

"Igazi", viszont meg nem "kifejlett" ember.

Amugy nem nagyon partolom az abortuszt, de szerintem semmi kozunk hozza, hogy mas nok hogyan dontenek a magzatukrol.

2014. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a kérdést eleve nem értem. Miből gondolod, hogy azt gondolják sokan, hogy a magzat még nem ember? Sok országban egyébként pl a 24. hétig elvégzik, akkor ők úgy gondolják, addig nem ember? Jogilag egyébként az, a fogantatástól megilleti az élethez való jog. Etikailag azt gondolom, mindenkinek magánügye, lelkiismerete, vallási, világnézete, értékrendje, körülményei, kétségbeesése határozzák meg, milyen döntést hoz egy esetleges nem kívánt terhesség esetén, és senki, de senki nem jogosult arra, hogy ítélkezzen felette, ráadásul esetleg úgy, hogy nem ismeri a körülményeit. Véleménye lehet, de én hiszek a mondásban, azt inkább mindenki tartsa meg magának. Soha nem tudhatjuk, mi mikor kerülünk olyan helyzetbe, amit annak idején magunk is elítéltünk, senki nem tökéletes. A legvalószínűbb szerintem, hogy orvosi indokok határozták meg a terhességmegszakítás legkésőbbi időpontját (és nem azt, hogy ember e magzat), mindenféle háttérfilozófia nélkül. Egyébként meg az első hozzászólóval értek egyet.
2014. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
94%
Egy 3 hónapos magzat csak az anyja méhében képes élni, létezni, az anya szervezete nélkül nem életképes. Egy 8 hónapos terhességnél akár életképesen a világra is jöhet a magzat. Ez a legnagyobb különbség, nem az, hogy kisebb... Egyébként meg valahol meg kell húzni a határt, ugyanis az előrehaladott terhességnél az abortusz egyre több kockázatot rejt magában az anyára nézve is, ezért nem indokolt később elvégezni, holott nyilván adott esetben egy 4 hónapos magzat sem maradna életben, ha megszületne.
2014. máj. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Nem orvostudomány szempontjából kérdeztem. Csak azt nem értem, hogy a gyerek anyja, ha egy 6-7 hónapos ad nem vezetne el, akkor a 3 hónapos at miért? Neki nem ugyanazt jelenti mérettől meg életképességtől függrtlenül? Vagyis egy 3 hónaposban még nem igazán látják a gyereküket, pedig anyai szempontból ugyanaz.
2014. máj. 31. 19:18
 9/42 anonim ***** válasza:
47%

Kétféle abortuszpárti embert ismerek. Az egyik beismeri, hogy a magzat, az embrió is ember, de fenntartja magának a jogot, hogy törvénybe nem ütköző módon elvehesse az életét.

A másik ennél a típusnál gyávább: a legalapvetőbb orvosi-biológiai tényeket cáfolva sejtcsomóról beszél.

Hidd el, ha 20, 24, vagy 30 hét lenne a határ, akkor is lenne, aki megtenné.

Abortusz azért van, mert engedik.


Az emberélet a fogantatással kezdődik, és a léthez való jog nem kötődik sem fejlettségi szinthez, sem fájdalomérzethez, sem életképességhez, sem szívveréshez, sem semmihez.

Gondolom, vannak, akik ha sokat mondogatják, elhitetik magukkal, hogy nem ölnek. Hogy nem veszik el a saját gyermekük életét.

2014. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Utolsóval nagyjából egyetértek, de én nem azokat ítélem el, akik abortuszpártiak, inkább csak nem tudok azonosulni azokkal az "anyákkal", akikből ennyire hiányoznak az anyai ösztönök.

És sokan mondják azt, hogy inkább elvtetik, mint hogy ne tudjanak neki mindent megadni. Viszont ha megkérdeznénk felnőtt embereket, akik szegényen nőttek fel, vajon lenne olyan, aki azt mondaná, hogy nincs is értelme az életének és inkább meg se született volna?

2014. jún. 1. 02:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!