Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha fel kéne mérned valaki...

Ha fel kéne mérned valaki intelligenciáját, milyen módszert alkalmaznál? És ha 3 kérdés alapján kéne, milyen kérdéseket tennél fel?

Figyelt kérdés
2014. jún. 4. 16:56
1 2 3
 11/21 Firedoom ***** válasza:
88%
Inteligensnek hiszed magad? Ha igen miert, ha nem miert nem?
2014. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az elhangzott kérdések szerintem sokkal inkább a személyiségre vonatkoznak, mint az intelligenciára.


Az intelligencia ennél ezerszer rejtettebb is lehet.

Pl egy zárkózottabb személyiség, akinek nincs kedve beszélgetni, simán lehet intelligens, de attól még le fog rázni olyannal, hogy "honnan tudjam, meg hagyjál már".


Vagy pl. egy ilyen célzott kérdésből egy pillanat alatt levágja, hogy tesztelve van, és egyáltalán nem áll szándékában (érthető okokból) nyilvánvalóvá tenni a szellemi képességeit.


Sőt, még az is lehet, hogy felteszel neki egy kérdést, ami egy okoskodó, de alapjában véve üres kérdés, (itt is hangzott el ilyen) azt hiszed, de nagyot kérdeztél, pedig pont hogy közel se ütötted meg azt a szintet, amit komolyan tudna venni, ezért mond rá valami demagóg hülyeséget, amitől elkönyveled primitívnek, ő meg nyom egy facepalm-ot, kiröhög, és ő is, kölcsönösen elkönyvel primitívnek.


Szóval szerintem ehhez jóval több idő kell, és nem létezik 3 kérdés, amiből ez kiderülne.

Pláne nem úgy, hogy az illető nincs rá kötelezve, hogy tudása legjavát nyújtva válaszoljon!

2014. jún. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

1. Mi az négy lába van asztal de nem szék?


2. Én vagyok te ,te vagy én ki a hülye én vagy te?


3. 5 lába van mégis megbotlik?

2014. jún. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

Gyerekek, nem a kérdések számítanak. Nagyon nem.


Egy intelligens ember hárítja a személyes, illetve a filozófiai jellegű kérdéseket is az ismerkedés első szakaszában. Persze nem ám úgy, "Mit érdekel ez téged?", vagy hogy "Semmi közöd nincs hozzá!".


Ad rá válaszokat, de azok általában érdektelenek, vagy kézzel nem fogható, banális, olykor humoros és frappáns dolgok.


Fájni fog a dolog, de az illető stílusából, szókincséből és humorérzékéből lehet asszociálni az intelligenciára.


Máskülönben ha nagyon erőltetni akarod ezt a kérdésesdit, kérdezd meg, hogy szokott-e olvasni, és ha igen, akkor mit.

2014. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ad rá válaszokat, de azok általában érdektelenek, vagy..."


...vagy épp olyan, hogy oda tereli a dolgot, hogy a kérdező egyszer csak azt veszi észre, hogy a saját kérdésére válaszol, anélkül, hogy ő maga választ kapott volna. :)


Egyébként a humorérzékkel is egyet értek, ez tesztnek is jó.

Egy árnyaltabb, elvontabb, burkoltabb, burkoltan szarkasztikus, stb, szóval kicsit bonyolultabb poénon az "egyszerűbb" emberek nem igazán röhögnek.


Egy jó filmvígjáték pl sokszor úgy van összerakva, hogy szélesebb réteget szórakoztasson, van bennük bonyolultabb helyzet komikum, burkoltabb poénok, egyszerű, nyilvánvaló poénok, sőt néha olyan primitívek is, mint egy egyszerű elesés.

Azt is érdekes megfigyelni, ki min röhög a legnagyobbat.

2014. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én egy kérdésből is megállapítom.

A kérdés: Kire szavaztál?

2014. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
na 16-os, és erre mi az intelligens válasz?
2014. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
az érzelmit, vagy az értelmit? mert nagyon nem mindegy ám!
2014. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igazából, az értelmire gondoltam(Le is írtam a válaszomban.) De az érzelmi is érdekelne, most, hogy megkérdezted:)
2014. jún. 5. 14:04
 20/21 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, mégis mi lenne ennél a kérdésnél a jó válasz? "3. Megölnél valakit, ha biztosan nem tudódna ki és 35 millió dollárhoz jutnál vele?". Egy inteligens ember is lehet gyilkos. De vannak emberek akik nem ölnék meg mégis inteligensek. Kiváncsi vagyok én is arra hogyan lehetne megtudni egy ember inteligenciáját! Ha elkezdesz vele beszélni egy kis idő után már rájösz, hogy hoppá ez egy okos ember lehet, aztán meg ha tovább beszélgetsz vele könyen kiderül hogy inteligens is! És ha szépen eltudsz vele beszélgetni akkor talán te is az vagy! :)
2014. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!