Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lenne etikus egy...

Mennyire lenne etikus egy öreg ember házát eltartási szerződéssel megszerezni?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, mennyire lenne etikus egy öreg ember (pl akit a család nem gondoz) házát megszerezni, mondjuk ha egy gondozót fogadának mellé?
2014. jún. 5. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre talaltak ki az eltartasi szerzodest. Csak becsulettel gondozni is kell azt az oreget a halala napjaig, es eltemetni.
2014. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ez mennyire becsületes út? Tudom, hogy becsülettel nem lehet megélni.

Én nagyon jól megértem magam az öregekkel, el tudok órákig beszélgetni velük a régmúltról. Szóval nekem esélyem bőven lenne. Csak nem nagyon tudom, hogy most ezt hogy mondhatja meg valaki egy öregnek? Hogy papó, én úgy gondoltam, hogy mivel senki se foglalkozik magával, írjunk egy eltartásit, és én majd gondozom/gondoztatom? Cserébe adja a házát?

2014. jún. 5. 22:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem már beszéltünk privátban...vagy nem te nem szereted a tesód párját?

Elméletileg etikus nagyon.Mivel eltartási szerződés az csak is a házra szokott kimenni,ingyen Te sem gondozhatod őket mert meló van velük,sokszor nyűgösek mindenre,és végülis a szabadidődet és pénzedet áldozod rájuk mert ha minden igaz ilyenkor Neked kell eltartani őket és ezt ők sem várják el ingyen szerintem...Általában nem, olyanok szoktak ilyet kötni akiknek mondjuk tovább lehet örököltetni a házukat vagy annak egy részét.

Szerintem nyugodtan legyél lényegre törő.Ahol általában van család is ott azért többfelé mehet az örökség,ilyenkor osztozni kell.

2014. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Velem nem beszéltél. :D Ugye ha valakivel nem foglalkoznak, akkor neki mindegy, hogy kié lesz minden. De ugye aki pénzes, azt a család is látogatja. Ritka a kivétel. Nem tudom, én már láttam pár eltartásit/öröklésit. Legtöbb családon belüli volt, pl két gyerek közül az egyik a szülőknek tartozott, aztán fogta magát és tartozásostól eltűnt. A szülők kerestették, aztán rájöttek, hogy a családdal együtt külföldre költözött. Ekkor a másik gyereknek írtak eltartásit, hogy a link tekergő semmit ne kapjon. De ott minden ingó és ingatlan vagyonról volt szó. A másik eset ott senkije nem volt a nénikének, egyedüli örököse az állam lett volna, ott is minden ingó és ingatlan vagyonról volt szó. Egyet láttam, hogy csak ingatlan, de ott kikötés volt, hogy a kiskorú unokáé lesz a pénz, a ház az eltartóé. Ezekben nagyjából annyi volt, hogy bevásárolni neki, (persze az eltartott pénzéből, nem sajátból) és eltemettetni. (ezt már saját pénzből)
2014. jún. 5. 23:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek így is elég jó variációk szerintem.

Ha van rá lehetőséged,akkor szerintem ne hagyd ki,igaz kevesebb időd is lesz ,de legalább nem ingyen csinálod,és manapság a legnagyobb érték az ingatlan.

2014. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anizotropikus válasza:

Felejtsetek el mindent, jogszabály változás van, lesz.

Az új PTK-t tessék átnyálazni ez ügyben, nagyon meg lett kavarva az a bizonyos barna és büdös az örökösökre hivatkozva.

2014. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!