Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy olyan ember,...

Szerintetek egy olyan ember, aki néhány hetente haverokkal elszív egy füves cigit, az megérdemli a börtönbüntetést?

Figyelt kérdés
De most őszintén. Ha rajtad múlna, börtönbe zárnál egy ilyen embert?

2014. jún. 5. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amíg nem ön-és közveszélyes addig nem
2014. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem, de első alkalommal, nem is zárnak börtönbe csak mész terelésre. Arról nem is beszélve, hogy ez nem arról szól, hogy megérdemli e. Ő amikor elszív egy ganját vállalja annak a következményeit, ha olyan béna, hogy a csodálatos magyar sündőrség is képes elkapni, akkor pedig magára vessen. Az országnak vannak törvényei, amit be kellene tartani, de ha nem tartod be őket, akkor legalább úgy csináld, hogy ne kapjanak el.
2014. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%
Amíg kárt nem okoz, addig azt csinál amit akar, de ha mondjuk beteg lesz, vagy valami, akkor megérdemelné, hogy a gyógykezelését a zsebéből fizettessék ki vele és ne az én TB-mből fizessék.
2014. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%

Hát igen, igaza van a 3-asnak. Mindenki azt csinál, amit akar, ezért ha rajtam múlna, felőlem akár benzint is ihatnál vagy sósavat, én nem büntetnélek ezért, mert a te dolgod.


Viszont a kórházakat az adófizetők pénzén üzemeltetik, ezért nem igazság, hogy a saját hülyeséged miatt igénybe veszed (amúgy most a TB-n elgondolkodtam, mert ha van munkahelyed, a munkahely fizeti, ha nincs, akkor pedig te magadnak... A gyerekeknek (diákoknak) és rossz szociális helyzetben lévőknek szokta fizetni az állam). Ilyen szempontból viszont tényleg jogos, ha büntetnek érte.


A másik meg az, hogy tényleg az adott ország jogszabályát kell figyelembe venni. Vagyis én személy szerint nem ítéllek el de hamegsérted a törvényt és büntit kapsz akkor nem mondom hgy igazságtalan.

2014. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Jól van emberek, akkor a dohányosok tüdőrákjának a kezelését se támogassuk, a kövérség miatt kialakult szív- és érrendszeri problémákat sem, sőt, ha valaki figyelmetlenül átrohan a piros lámpán és elüti a villamos, akkor az ő kezelése se a mi dolgunk... ne legyünk már álszentek.
2014. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, azt megértem, hogyha valaki olyannyira szétcseszi magát, hogy az adófizetők pénzéből kell fizetni a gyógyítását, vagy ha valaki másokat veszélyeztet, az már nincs rendben. De a kérdésem nem ilyen emberekre vonatkozik. Vannak alkalmi szerhasználók (füvet rengetegen használnak) és ez semmivel sem rosszabb, mintha az ember becsiccsentene hétvégente. Azt gondolom, hogy az ilyen embereket nem kéne egy lapra venni a vadállat függőkkel. Nyugodtan lehetne kicsit specifikusabb a törvény ezzel kapcsolatban. Amúgy ha már eleve vannak lopásra, garázdaságra, megvadulásra vonatkozó törvényeink, tényleg szükség van emellett önmagában a szerhasználatot is büntetni? Szerintem sokkal igazságosabb lenne ha az ilyesmi maximum súlyosbító körülmény lenne, ha valaki emellett másoknak is árt.
2014. jún. 5. 19:36
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös válaszolónak amúgy tökéletesen igaza van :D
2014. jún. 5. 19:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Oké, viszotn aki erőteljesen pusztítja magát, az hamarabb meghal, és nem kell neki nyugdíjat fizetni. Az állam ugyanúgy rossul jár a 100 évig élő egészséges emberekkel is, mert fizetheti nekik a nyugdíjat.

Amúgy én sem értem mi baj a fűvel. Én személy szerint nem szeretem, de nem tartom károsabbnak mint pl. az alkoholt.

2014. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

"Én személy szerint nem szeretem, de nem tartom károsabbnak mint pl. az alkoholt."


Mert nem az. Én a füves, alternatív, liberális szubkultúrát nem szeretem, ezért maga a fű sem szimpatikus.

2014. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Arról nem is beszélve, hogy ez nem arról szól, hogy megérdemli e"

De miért nem arról szól? Arról kéne szólnia. Az ember nem azért van, hogy szolgálja a társadalmat. A társadalomnak kéne szolgálnia az embert.

2014. jún. 6. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!