Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etikus-e ellopni egy másik...

Etikus-e ellopni egy másik ember kutyáját, ha azt a kutya érdekében tesszük?

Figyelt kérdés
Ha tudjuk, halljuk, látjuk, hogy a kutya láncra van verve, moslékot kap enni penészes maltertálból amibe bele van rohadva a hús, nincs vize a tűző napon, verik, nem kap szeretetet, beteg, de nem viszik orvoshoz, oltást nem kap, szőre csomókban hullik és össze van állva, mert nem volt fürdetve soha az életben?
2009. okt. 5. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

hát az biztos hogy ezt a gazdát nem nagyon viselné meg a kutyája eltünése...

és nagyon szomoru hogy vannak ilyen gazdák ...:S

2009. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyet én jelenteném a jegyzőnél. Ha nincs oltva, akkor az új törvény szerint simán rávernek a "gazdira" 80 ezer szabálysértési büntetést, örülni fog, ha elviszitek.
2009. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Amig nem etikus amit a kutyával müvelnek, addig teljesen mindegy hogy etikus-e. El kell lopni és kész.

Én is megtettem már párszor és meg is fogom ha szükség lesz rá. Szerencsére még büncselekménynek se minösül, csak szabálysértés :D. Csak a tulaj meg ne verjen.

Sok sikert.

2009. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Biztos nem viselné meg a kutya eltünése. És sajnos biztos nagyon hamar beszerezne egy másikat. Mindent meg nem lophatod el :(
2009. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

15:12 vagyok


a jegyzők, a rendörség, a média le se szxrja ezeket ... probálkozni lehet ... értelme nemsok van

2009. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Én nagyon megbántam, hoyg nem loptam el hajdan a szomszédom kutyáját. Puli volt, örökké egy egy méteres láncon, nyáron ki volt tikkadva, de folyton éhes is volt. Soha nem engedték le, nekem nem adták ide, hogy sétáltassam. Összeállt a szőre és nagy csomókban lógott rajta. Hogy örült, ha meglátott! Én adtam neki enni-inni sokszor. Sokszor az utcáról beszóltak, azt hitték, az enyém.
2009. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Amit a kutyával művelnek, az nem etikus. Hozd el nyugodtan. Nem nevezhető lopásnak, hisz a kutyus érdekében történik, reményt kap egy igazi életre. A mostanit még életnek sem lehet nevezni. Egy állat se érdemel ilyen sorsot. Én biztos h "ellopnám". A jegyző, média, polgármester, rendőrség meg nahy ívben lesz..ja. Ez van.:( A médiába esetleg beküldheted az esetet, videót, de ettől függetlenül hozd el, nem várhatunk csodára!!!
2009. okt. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostmár tudom, mi a helyes!
2009. okt. 5. 15:33
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Etikusnak etikus, viszont akkor is lopás sajna... Az ilyenek képesek feljelenteni és visszavenni a kutyát hogy ugyanoda leláncolják... :(
2009. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
91%
Kérlek, lopd el. Cél szentesíti az eszközt, nemdebár? : ) De ha nem is számít etikusnak, akkor is "jó cselekedet" lenne, szerintem. Szerencsétlen teremtés biztosan jobbat érdemel!
2009. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!