Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell folyton "megkövezni...

Miért kell folyton "megkövezni" a kövér embereket? Sose értettem ezt a fölfogást.

Figyelt kérdés

Adott xy kövér személy. (A kérdés szempontjából teljesen mindegy, hogy miért kövér.) Na yx folyton hallgatja, hogy kezdjen mozogni, hogy fogyjon. De ha összegyűjti az önbizalmát, elhatározza magát akkor is csak a gúny és a kritika éri, ha edzőterembe jár, ha a szabadban fut (pl). Ha diétázni kezd, azonnal jönnek a "nyúlkajás" beszólások.

Viszont, ha mégis sikeresen lefogy, rögtön jönnek az addigi gúnyolódók és álszent módon gratulálnak.

Abban az esetben, ha xy "kritikusai" olyan emberek akik egész életükben vékonyak voltak, még talán értem is, nem tudhatják milyen rettenetes dolog (lelkileg és fizikailag is) kövérnek lenni. De amikor egy "volt kövér" a leghangosabb bíráló az elképesztően undorító dolog.

Miért jó ez? Miért kell folyton mások felett ítélkezni? Miért könnyebb azt mondani, hogy "Fusááá' dagadt!", mint némi megértést tanúsítani?


2014. jún. 17. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
hm, nem tudom... talán mert nem szép egy dagadt ember látványa, nagyon sokszor vicces is, és az emberek szeretnek szemétkedni, nem értek egyet a csúfolódással, de azzal igen hogy valóban árt magának ezzel. De maga miatt fogyjon le, ne a csúfolódok miatt!
2014. jún. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
" nem tudhatják milyen rettenetes dolog (lelkileg és fizikailag is) kövérnek lenni."na pont ezért rühellem a kövéreket virnyákolni azt tudnak de mikor egy fel malacot megzabálnak akkor egyik sem nyafog
2014. jún. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
mondjuk ez igaz, ha úgy menne a sport is mint a zaba lehet nem lenne alapja a csúfolódásnak...!!
2014. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha nem olyan durva, akkor talán csak ösztönöznek.

de mindegy is, úgy kellene/kell felfogni, hogy azért is megcsinálod.

ha ennyi kritika éri a mostani külsőjét, talán még inkább meg akar szabadulni attól, vele együtt a beszólásoktól.

Legalábbis bennem így működik, bizonyítási vágy, "úgysem", "nem vagy képes rá" - "a f*t nem".

Ha pedig elért valamit, miért lenne álszent elismerni, hogy nem adta fel, elérte amiért küzdött?


de egyébként ha nincs kinek megmutatni, az akadályozhat a cél elérésében, akár teljesen is.

2014. jún. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De miért kell "csúfolódni"? Hol vagyunk az oviban? =D

Azért jutott eszembe, hogy megkérdezem itt mások véleményét, mert volt egy csúnya eset nemrég a suliban.

Van egy kövér lány és van egy másik lány aki régebben kövér volt, de most elég csinos. A kövér lány odament a volt körvérhez, hogy segítséget kérjen a fogyáshoz. Erre a másik lány elmondta minden sz@rnak és elzavarta, hogy ő nem áll szóba "nyomorult dagadékokkal". De lehet ez csak engem döbbent meg ennyire és másoknál ez az alap...

2014. jún. 17. 01:11
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

hát az már más.

az egy sz*r ember.

kollektíven kívánjuk neki, hogy hízzon vissza többszörösen is, és pukkadjon ki :D

2014. jún. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A kérdés szempontjából teljesen mindegy, hogy miért kövér."


Nem, pont hogy nem mindegy miért.


Ha betegség miatt, akkor orvoshoz kell menni, ha lustaságból, akkor meg igenis tehet róla, hogy csak zabál és nem mozog.


Oké, vannak, akik könnyebben híznak, de ők is tehetnek sok mindent, és másban meg biztos van előnyük. Mindenki vegyesen kap dolgokat.

2014. jún. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjából teljesen mindegy, hogy miért kövér. Amúgy nyilván nem. De ha valakit kigúnyolnak valami miatt, nem igazán jellemző, hogy előtte alapos helyzet felmérést tartanának.
2014. jún. 17. 02:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, a példában felhozott bunkó ex-kövér nem egy reprezentatív példa, simán egy bunkó barom.


Én úgy vettem észre hogy a kövér emberek kövérségét inkább finoman, udvariasan kerülik, mint témát, nem dörgölik az orruk alá, a környezetemben így van.


Ha meg csak simán ilyen nyersen mondják neki, hogy kezdjen magával valamit, tippeket adnak, akkor valszeg segítő a szándék, csak a stílus nem feltétlenül megfelelő.

Van, akit az motivál, ha kb. (verbális) ostorral hajtják, és így bizonyítani akarnak. Van, akit inkább a konstruktív segítség motivál, jó tippek nem bunkón tálalva, nem beszólni hogy "menjé futni" hanem elmenni az illetővel sportolni, kirándulni, kerülni vele a szemétkajás-éttermeket, nem előtte zabálni a csokikát, stb, és ha van eredmény nála - a fogyás beindul - akkor pozitív megerősítés.

Nem egyformán reagálnak az emberek. Oltani könnyebb, mint segíteni.

Az se jó megoldás ha csak simizzük az ember lelkét, hogy fogadja el önmagát, motiválni kellene.


Trollnok: a kövéreknek csak NAGYON pici hányada betegség miatt kövér, az is kezelhető, és az is leadható csak több kitartással és munkával, lassabban. A gyógyszerek miatt elhízottaknál (fogamzásgátlók, pszichiátriai gyógyszerek gyakran okoznak jelentős súlygyarapodást) ugyanez a helyzet. Szülés után ottmaradt felesleg szintén gyakori, de leadható. Ahogy mondani szokás, munkatáborban/koncentrációs táborban nem volt egy kövér ember se, pedig beteg vagy olyan nő, aki szült, bőven ugyanúgy volt köztük.


Akik önhibájukon kívül ilyenek, azok a gyerekek/kiskamaszok, akiket a szüleik tömnek folyton, mint a libát, akik a szeretetüket kajával, főleg nasival mutatták ki, erre szocializálták szegényt, ezek a gyerekek nem tanulták meg az egészséges étkezés alapjait se, és nincs pénzük, hogy maguknak főzzenek, családi támogatást se feltétlenül kapnak mert "a gyerek úgy szép" és hasonló hülyeségek.

2014. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért szerinted aki bunkó az csak a kövérekkel bunkó? És miért kell "megkövezni" azt aki genetikailag nagyon vékony, aki pici, aki magas stb stb stb...tudod aki olyan ember az talál fogást bárkin. Mikor én gyerek voltam engem azért kezdtek ki mert vékony voltam. Míg más lányok formásodtak, csinosodtak én maradtam amilyen. Volt hogy tízórai közben megkaptam hogy vigyáz el ne hízz...Az milyen? Nem mondom, hogy jó dolog kövérnek lenni, de nem kell azt hinni, hogy csak őket lehet bántani. Aki bunkó mindenkivel szemben az, épp csak tükörbe nem nézne ugyebár...Le kell sajnálni és kész.
2014. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!