Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a posztról?

Figyelt kérdés

nem én írtam,az egyik facebookos csoportban lett kirakva,és a csoport nevét sem akarom reklámozni.


Furcsa dolog történt velem tegnap.A Blaha Lujza téren állt 3,szolibarnított,műkörömmel és műszempillával ellátott,kb.16 évesnek kinéző leányzó,természesen Jack Daniels-el a kezükben.többszázezres ruhákban.

Párbeszédük (a teljesség és 100%-os pontosság igénye nélkül):

1:De ki**szottul meg***tam az idén is a tesitanárt.6 orvost ***tam le,hogy megkapjam azt a g**is papírt.Valami billentyűs zavar volt rajta. Most tökmindegy,csak ne kelljen tesizni.Most vágjátok,hogy akkor mi van?? Ki kell engednem a hajamat,meg a pc-met is ki kell vennem,a k**a életbe...Meg azt b***a a pofámba az a kib**ott tanár,hogy a körmöm hosszú.Hát **** a ****omat,ez a kínok kínja,ilyen életet nem akarok magamnak,És tudjátok milyen nehéz nekem,g**i,a pasim visszarántott a szakadék széléről,vágjátok?!! Itt vannak a hegek a karomba,b***átok meg.Az élet kicsinált,de itt vagyok.Mindenki bekaphatja!! Én annyit szenvedtem,hogy mindenki bekaphatja.

2.Én is kigettingeltem [???-ezt a szót korábban nem hallottam-valami új szleng?! ] ilyen papírokat.Az a f**kalap tanár meg nem akarta elhinni.Aztán az a ki**ott b**i bátyám csinált olyan fotókat,hogy a kórházba vagyok,vagy mi.Mer valami g**i zöld háttér előtt fotózott,és otthon feküdtem az ágyamba.Szóval az a g**i tegnap se volt képes elvinni a kibe**ott fodrászhoz,a g***ibe.

3.B***meg,olyanokat élünk meg,amit soha senki az a k***a életbe.

1.Elegem van amúgy is,én holnap felvágom a k***a ereimet.Nekem olyan szörnyű,senkim sincs,ba***tok meg!!!

(...)

2.Én is b***meg.Apám azt mondta nem viszi el a p***mat Miamiba.Ez olyan sokk,értitek?!! Ki akar csinálni,b***meg.Az IPhone 5 is mindenkinek megvan,én meg 2 ki*****tt héttel a megjelenés után kaptam meg.A k***a kib***tt anyját!! Én nem vagyok tinip**a,én egy érett felnőtt kibeba***tt nő vagyok!!!


Értelmezésként,végszó.

Elhitetik magukról,hogy betegek,és szenvednek.Mostantól egyetlen egy tinédzsernek sem fogom elhinni,ha ilyesféle "kínokkal" áll előttem.Ismertem ugyanis korábban ilyen embereket,tizenéveseket-kitalált betegségek,egy egyszerű oknál-a testnevelés órák ellógása,vagy csak a szimpla unalom- fogva lefizetett orvosok,esetleg tanárok.

Budapest egyik külső kerületében tudtommal van olyan gimnazista diáklány,akinek a papírjai szerint visszafelé hajlik a lába...mégis normálisan tud leülni,és a tanárok sem "veszik észre" a hibát.


Másrészt,az élettapasztalat kérdése-furcsa és kiábrándító a mai fiatalok többsége.Az IPhone és a Minecfraft mellett nem tudják a valódi életet értelmezni.

Szinte kivétel nélkül el vannak kényeztetve,feltűnési viszketegségükkel pedig akár másokat is veszélyeztethetnek.Nem tudják-szerencséjükre,persze-mit jelent a valódi fájdalom,szenvedés és veszteség-ezt példázzák a kitalált betegségek is.Pedig a mai fiatalok többsége már akkor is teljesen kikészül lelkileg,ha a háziorvos felír egy antibiotikumot számára,amit időközönként be kell vennie.Életük hatalmas traumájával azonnal pszichológushoz fordulnak,vagy felvágják az ereiket.Ezután a véres karról készült képek kiteszik az instagramra/facebookra,stb-.,hogy sajnálhassák őket.Persze egy idézettel,mely szerint ők már a poklok poklát is átélték.

Lehetséges,hogy szükség lenne kötelező sorkatonaságra?! Talán a mai nőies "pávák" férfiak lennének?!


Elnézést,ha ez a poszt bárkit is személyében megsértett volna.Kérem az adminokat,semmiképp se töröljék.Várom a kommenteket!



2014. jún. 17. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tuti a Pesten Hallottam csoport:D
2014. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Úristen!! Beteg egy világban élünk...

Komolyan hogy ez a legnagyobb problémájuk,.. fuu erre inkább nem mondok semmit.

Nem hiszem el hogy ilyen emberek között kell élnem...

2014. jún. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Városi legenda, kamu. Csak a logika mentén végiggondolva: mi a búbánatért állna ki három lány többszázezres(!) ruhákban a hírhedt Blaha Lujza térre?! Villamosra vártak talán? Hagyjuk már az ilyen prolibosszantó túlzásokat, nyilván vannak ilyen tinik, de őket vagy fuvarozzák, vagy taxiznak, nem a csövespisában ácsorognak a Blahán.
2014. jún. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
46%
Kedves kérdező, ha akarod kifejtem neked az agymenésem erről privátban ha gondolod.
2014. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
18 éves vagyok, bőven fiatal kategória, de nem ismerek egyetlen embert se, aki ilyen lenne. 100 emberből találsz max 3 ilyen retardáltat, ne ez alapján akarj általánosítani.
2014. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Van cenzúra benne rendesen...
2014. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Igazából engem ez azért zavar, mert akinek tényleg baja van, az szívja meg miattuk. Én először részlegesen, később teljesen fel voltam mentve tesiből. Gerincferdülésem van, S alakú, és spirálisan is meg van csavarodva, és ebből kifolyólag egyéb csontproblémáim is vannak. Hál istennek nem látszik rajtam (nagyon, csak ha felhívomva figyelmet rá, pl. egyik vállam lejjebb van), mert az alsó szakaszon van a nagy görbület. A lényeg, hogy én egy hasonlóan felmentett, kevésbé súlyos állapotú barátnőmmel részt vettünk először a tesi órákon, de sokszor gyógytesiztünk, amíg a többiek tesiztek, külön is, később pedig fel voltunk mentve tesiből, de mozogni akartunk, és ezért bejártunk, vagy megbeszéltük a tanárnővel, hogy helyette úszni megyünk, és hozzuk a blokkot meg a karszalagot igazolásként. (Mivel ő tesi órán úgysem adhatott jegyet, mindig gyógytesin kaptam.)


A lényeg, hogy az osztálytársaim sosem értették a dolgot, pedig elmagyaráztuk nekik. Nekem sem látványos a problémám, pedig 12 éves korom óta műtétet javasolnak az orvosok, de nem megyünk bele gerincműtétbe.


Amiért ezt az egészet elmeséltem: szerencsére egy kedves, és megértő tesitanárnőnk volt, viszont a többiek nem kedveltek minket. Épp azért, mert ők is sokszor el akarták csalni a tesit, de a tanárnő nem volt az átverhető fajta, így végül mi voltunk a szemetek. A lányok (és mindig a lányok) 90%-a reklamált, megpróbálta elcsalni a tesit, a tanárra fogta, hogy ő a hülye, stb. Közben (még általánosban) bekéredzkedtem cooper futásra, és jobbat futottam, mint egyesek... Pedig nem futottam jót, csak ők tettek rá. Szóval a lényeg, hogy a fenti példa miatt kissé sértve érzem magam. akinek tényleg baja van, annak nem fogják elhinni, vagy rá haragszanak, és teljesen megértem, hogy a tesi tanárok már arra is gyanakszanak, aki tényleg beteg.


A poszt másik részéről:

Ne írj olyat, kérlek, hogy a fiatalok többsége. Még mindig nem a többsége. Ugyanazt tudom a mentális betegségekre is mondani, mint a testiekre, hogy miattuk nem hiszel te sem már ebben, és elképzelhető, hogy valakinek tényleg baja van. Az én sulimba járt olyan lány, aki vagdosta magát, még általánosban, de az ilyen ember nem teszi ki a netre. Meglepődtünk, mikor kiderült. A gimiben egy 5.-es fiú lelőtte magát szándékosan, nem véletlenül. Ő sem tette ki a netre, hogy "subidubi, nézze mindenki, hogy bajom van". Viszont talán bár kitette volna...


Az a baj, hogy tényleg vannak tinédzserek mentális problémákkal, de messze nem azok, akik azt hiszik magukról, meg akik pl. a HÉV-en ülve ezt ordibálják, hogy ők mennyire szomorúak.



"Pedig a mai fiatalok többsége már akkor is teljesen kikészül lelkileg,ha a háziorvos felír egy antibiotikumot számára,amit időközönként be kell vennie." -- Ezt nem egészen értem, hogy érted. A legtöbb fiatal, ha beteg, inkább örül, hogy lóghat a suliból, nem zuhan össze. Vagy mire gondol?


Az iPhone, meg ilyenek... Hát akinek ez az érték, az megérdemli magát. De azért szegényeknek valaki ezt mondta, hogy ez az érték. Nem biztos, hogy pl. az én érdemem, hogy nem vágyom iPhone 5-re. Inkább a szüleimé. Pedig azt hiszem, lenne pénzünk rá, de totál nem kell. De ehhez kell valaki, aki ezt elmagyarázza/ezt az értékrendet teremti számodra.


A mentális betegségekről még annyit: igenis rohanjanak pszichológushoz. Nem azért, mert tényleg bajuk van, hanem mert jót tesz, és senkinek sem árt. Ezzel a pszichológia megítélése javul, mert a pszichológusok nagy bánatára még mindig jellemző, hogy azt, aki hozzájuk jár, elkönyvelik súlyos betegnek. Ők keresnek vele, a páciensnek meg igenis jót teszi, ha a nem túl súlyos problémáit is elmondhatja egy szakembernek. Szerintem oda hadd járjon bárki, akinek jól esik. Főleg, hogy vannak olyan problémák, amelyeket azért nem tartunk annak, mert mindenkinek van, de ettől még nem jó, és nem árt pszichológussla beszélni róla. Gondolok itt olyasmire, mint például a stresszes életmód. Én például borzasztóan fel tudom húzni magam vizsgaidőszakban, érettségi előtt meg teljesen ki voltam, pedig mindig jól tanultam, nem akkor kellett bepótolnom a sok anyagot. Sokakat stresszel a munka, a határidők. Ezzel nem probléma pszichológushoz járni. És ide tartozik az iPhone is. Mert tényleg nem reális életkép a fent felvázolt dolog, de a 3 lánytól nyilván elvárja a többi osztálytársa, hogy legyen iPhone-ja. Nyilván nem direkt támasztanak maguk elé nehezen teljesíthető társadalmi elvárásokat.


Sorkatonaság nem kéne. Először is a fenti példa, ha jól értem, lányokról szólt, másodszor nem hiszem, hogy az segít. A '80-as években a hair metál bandákat, a '70-es években a hippiket, a a 90-es években a letolt nadrágos srácokat elnézve (utóbbi megint divat) a fiúk egy csoportja mindig nőiesen öltözködött. Csak mindig azt hisszük, hogy a mostani a legrosszabb. Már Platón is azt írta, hogy a régi korokban másképp viselkedtek az emberek, és myilen elfajzottak az emberek. Ő ezt a színházra mondta, arra, hogy a görög színházban dobálóznak a kajával a nézőtéren, esznek, bekiabálnak. (Ez a teatrokrácia, a "nézőtér uralma"). De ez mégsem jellemző ma. Bár pár bunkó farmerben megy színházba, de alapvetően ma csendben, fegyelmezetten ülni divat a színházban, pedig később vagyunk, mint platón. Csak arra akarok kilyukadni, hogy majd a páwák korszaka is elmúlik, nyugi.

Én nőként amúgy sem mondom, hogy legyen sorkatonaság, mert nem érzem jogosnak. Volt egy osztálytársam, egy lány, aki egy coopert nem tudott lefutni, de ő mondta mindig, hogy kéne sorkatonaság, mert milyenek a fiúk, stb. Nem biztos, hogy jogos volt tőle, és többen csodálkoztunk, hogy pont ő mondja. Szerintem, ha egy lány azt mondja, hogy legyen sorkatonásg, az olyan, mintha egy pasi azt mondaná, hogy egy nő szüljön 5 gyereket.


Tudom, hogy nagyon sokat írtam, bocsi.


21/L

2014. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" Pedig nem futottam jót, csak ők tettek rá."


Mmint tettek rá, hogy fussanak rendesen.

2014. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kamu. Egyetlen szájbakúrt gcis rbanc se beszél így, akármilyen lezüllött fszcibáló legyen is.

Sántít az egész, lerí a postról, hogy egy sztereotipikus, romlott tinédzserekre épített, figyelemhajszász sztori, nem pedig valós történet. Ilyen szarokkal van tele az egész Pesten hallottam csoport.


Akkor kinek is van feltűnésiviszketegsége? Kipostolni egy 100. ilyen kamusztorit a like-ok kedvéért talán szerény megnyílvánulás? Hipokriták.


Az értelmezés is sablonos, és durván általánosít. Ha nem az említett Facebook-on, Instagram-on élné az életét a postoló, látná, hogy a "valódi életben" ritka az ilyen sztereotipikus, degenerált tinédzser.


"Lehetséges,hogy szükség lenne kötelező sorkatonaságra?! Talán a mai nőies "pávák" férfiak lennének?! "

Ez a legviccesebb. Ez hogyan kapcsolódik a témához, ha nem csupán hatásvadászat miatt került a postba?

A sorkatonasággal kapcsolatban (is) regényt tudnék írni, de nem fogok, inkább azt feltételezem, hogy a Gyakori népének több esze van, mint a postolónak.


"Budapest egyik külső kerületében tudtommal van olyan gimnazista diáklány,akinek..."

Ez is jó. Én egy barátom nővérének a pasijától azt hallottam, a postoló heroinfüggő.



Tisztában vagyok azzal, hogy a mai fiatalok nem felelnek meg az idősebbek elvárásainak, és sokszor botrányosan viselkednek, de nem ennyire.

A válaszom nem a történet egyértelműen fiktív szereplőinek védése, hanem a postoló ideáinak, és álszentségének "támadása".


Várom a piros mancsokat.

2014. jún. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Én elhiszem, hogy van ilyen típus, ilyen mentalitással, de abban az utolsónak igaza van, hogy aki ilyen konkrétan megfogalmazza a saját bunkóságát, na olyan nincs.
2014. jún. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!