Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, mi a véleményetek...

Kamaszok, mi a véleményetek erről, ami az iskolámban mostanában van? Nálatok nem így működik?

Figyelt kérdés

Két új dolgot bevezettek az iskolámban mostanában, az egyik, hogy ha valaki valamelyik óráról otthon hagyja a felszerelését, vagy nincs kész a házifeladata, előbb figyelmeztetést kap, a következő alkalomnál egyből egy 1est. És azutáni alkalmaknál mindig egyből 1est.

A másik meg hogy ha valaki hiányzik egy óráról amikor a többiek témazárót írnak, akkor nem pótolhatja ott az órán be, hanem hétfőn és szerdán a 8. órában egy adott teremben, vagy bármelyik nap 0. órában az iskola könyvtárában.

Mi ezekről a véleményetek?


2014. ápr. 13. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Hát ezek a köcsög tanárok....komolyan. Még a végén rávezetnek, ránevelnek arra, hogy ne hagyd otthon a felszerelésedet! Ez tiszta ciki....
2014. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én csak véleményt kérdeztem, a kérdést egyáltalán nem bosszankodásból írtam ki.
2014. ápr. 13. 13:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van,semmi pláne nincs benne.
2014. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Felszerelés, házi nálunk is így van. Dogát azért általában tanárral egyeztetünk mikor írjuk meg. (Van aki nem engedi órán, nem is egy.) De ez nálunk tök természetes...


16/F

2014. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A felszereléshiány 1-es nálunk is volt, de csak általánosban, gimiben már nem. Csak akkor tartom jogosnak az 1-est, ha tényleg nem tudsz az otthon hagyott cucc nélkül dolgozni órán és nem csinálsz semmit 45 percig. Viszont mi kaptunk olyanért is, hogy a töri atlaszt hagytuk otthon, amibe 1-2-szer néztünk bele órán és simán tudtad nézni a padtársadét is. Ilyenkor szerintem felesleges büntetni érte a diákokat.

A tz-s szerintem tök jó, jófej dolog a tanároktól hogy előbb bemennek vagy tovább bent maradnak emiatt. Sokkal jobb csendben és nyugiban dogát írni mint úgy hogy valaki épp órát tart és hangzavar van. Persze érthető, hogy a diákok nem akarnak emiatt több időt tölteni a suliban (meg ugye puskázni is sokkal nehezebb így, már ha valaki arra vetemedne :D ) de ettől függetlenül ez egy jó megoldás szerintem és csak nektek akarnak ezzel segíteni :) Mi mindig órán pótolunk amit én nagyon utálok, sokkal nehezebb így odafigyelni.

2014. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

Nem feltétlen tehetsz arról,hogy otthon hagyod. Velem pl volt olyan,hogy nem otthon aludtam és a tankönyveimet,mindenemet nem én hoztam be hanem valamelyik rokonom,és ő felejtette el eltenni...Most arról miért én tehetnék,miért én kapjak 1-est?! Amikor lehetőségem sem volt eltenni,és reggel derült ki,hogy nincs meg.

A tz nálunk kizárólag órán iratható meg pótlóba. Azt hiszem ez szabályrendszerünk is.

2014. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 English ***** válasza:
45%
Szerintem teljesen jogos, ami a felszerelést illeti, belétek nevelik a kötelességtudást. Egyetemen, ha egy apró kis házit nem csinálsz meg, vagy egy könyvet nem viszel el, egy hiányzást kapsz szemináriumról, és kettőt lehet hiányozni egy félévben, másképp nem teljesítetted. A TZ-s meg azért jogos, mert legalább nem zavarnak órán a többiek. Nálunk gimiben úgy volt (csak töri órán), ha valaki nem írt TZ-t, következő hónap első hétfőjén délután a könyvtárban kellett megírnia.
2014. ápr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk nem így van...

A felszerelés és házi hiányért egy-két alkalom után jár az egyes, addig írja magának a tanár és x eset után beírja az egyest. Bár van olyan tanár, aki nem foglalkozik vele, ha nincs könyved, "nézd másét". Én egyszer 2 héten keresztül nem találtam meg a felszerelésemet, nálatok megszívtam volna:) A házi hiány büntetését megértem, de a felszerelést nem annyira, persze, ha sosincs az már más.

Ezt végképp nem értem, hogy miért nem írhatsz dolgozatot következő órán. Nálunk rendes órában írod meg, addig a többiek dolgoznak, utána kölcsönkéred az anyagot. Szerintem ez így egyszerűbb. A tanárnak is ott kell lennie veled, nem? Ő miért akarna korán vagy éppen sokáig ott maradni...

2014. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Középsuliba nálunk ha nem volt házink/felszerlésünk egyből egyes volt nem volt olyan, hogy figyelneztetés se áltisibe.


A doga pótlás mindig így működött középsuliba nálunk. Kollégiumba bekellett ülni egyik du. és az ottani kollégiumi nevelő ült be "felvigyázni". Jó ez mondjuk nekem nem volt mert mindig órán írtam :D de sok osztálytársam írt a koleszba du.-ként. Nekem nem lett volna fura ha ott kellett volna írnom mert helyi lévén is állandóan ott voltam. /5 évfolyam társam koleszos volt 3al elég jóban voltam/

2014. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
az egyest nem nagyon értem, én teli lettem volna karókkal, de nálunk ilyen nem volt, különben is jól tanultam. ez a tanárok részéről pótcselekvés,a tanítással kellene foglalkozni meg érdekes órákat tartani nem hatóságosdit játszani.
2014. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!