Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt már depressziós:...

Aki volt már depressziós: éreztétek már úgy, hogy SENKI nincs, aki segíthetne, mert szégyellitek a baráti körötöket a problémátokkal terhelni és féltek, hogy elfordulnak a barátaitok tőletek? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Teljesen elhagyatottnak érzem magam. 21 éves vagyok. A szüleim oda-vissza tudják az összes bajomat, és úgy érzem, már így is bőven túlságosan belefolytak és nem szabadna őket terhelnem. Mostanában nem is nagyon beszélek velük, de őket az is zavarja, hogy csak annyit látnak, hogy a gyerekük gyakran mogorván, rosszkedvűen vagy szomorúan jön haza és aztán bezárkózik a szobájába és ki se jön. Zavarja őket, hogy nem mondom el, mi bánt, azt hiszik, azért nem állok szóba velük, mert valamit rosszul csinálnak, pedig egyszerűen csak szeretném nem elszomorítani őket és megtanulni magam kezelni ezeket a helyzeteket. És függetlenedni tőlük.



A barátaimmal sem vagyok őszinte. A régi barátaim közül nagyon kevesen tudják, mi is a bajom valójában, hogy gyógyszereket szedek és terápiára járok, és néha az az érzésem, hogy még nekik se lett volna szabad elmondanom. Új barátokat sikerült szereznem, de sokszor furán viselkedem, próbálok nagyon vicces lenni, és ezért néha akkor is poénkodom, amikor nem kéne és megbántok embereket. Különösen a nőkkel való kapcsolataimat nem tudom kezelni.



Próbálok programokat csinálni, de az emberek nem olyanok, mint én, hogyha ők nem csinálnak programot, akkor nincs mellettük senki. Valahogy mindenkinek vannak mindig más elfoglaltságai, miközben én itthon ülök. És félek attól, hogy ha túlságosan erőltetem, akkor egy idő után már zavarónak vagy szánalmasnak fogják érezni, és rájönnek, hogy mennyire egyedül vagyok. Nagyon szeretnék valakivel őszintén beszélgetni, de szinte képtelen vagyok rá. Úgy érzem, nem lenne etikus a problémáimmal terhelni a barátaimat, és félek, hogy fárasztónak találnák a nyavajgásomat. Nagyon sok felnőtthöz fordultam már az évek során. Asszem így is épp elég embert traktáltam a bajaimmal- sokszor viszonzás nélkül. Magamat is csak egy balf@$znak látom. Nem tudok dönteni az életemről, miközben olyan képességeim vannak -kihasználatlanul-, hogy bárki és bármi lehetnék. Valószínűleg azért van így, mert nem tudok lelkesedni semmiért.



Gondolkoztam rajta, hogy pluszban felkeresek egy papot -néha úgy érzem, a terápia nem elég, van úgy, hogy nekem egyszerűen SOS kellene "tűzoltás", márpedig a pszichológust nem lehet akármikor zaklatni -, de nem tudom, ez hogy megy, hogyan kell megszólítani, mik a formaságok, ráadásul nem is vagyok vallásos, így nem tudom, mennyire fogadna el egy pap.


Ismeritek ezt az érzést? Kihez lehet fordulni ilyenkor? Vagy senkihez, mert mindezt magamban kellene megoldanom?


2014. ápr. 25. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A depresszió betegség, nem szégyen segítséget kérni, szülőtől, szakembertől, mert egyedül megoldani aligha lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2014. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

hát, nagyon hasonlóan szoktam én is magam érezni.. és sajnos nekem is nehéz megtalálni a megoldást.. én teljes mértékben megértelek, szinte pont ugyanilyen tapasztalataim vannak nekem is. azonban tényleg a fejedben kell átállítani valamit, hogy ne úgy gondolj magadra, mint egy depressziósra! légy természetes, vagy csak próbálj meg az lenni. ne add meg azt az örömöt a többieknek, hogy lássák, hogy szenvedsz, bár nem hiszem, hogy ez öröm lenne nekik, de gondolj erre! nagyon nehéz, de át kell programozd a saját agyad! a pszichológus nem teheti meg helyetted! tudom, hogy gagyi szöveg, meg minden, de tényleg minden a fejben dől el.

és fordulhatsz paphoz vagy lelkészhez,mert ők is tudnak segíteni.. és nem hiszem, hogy bármi múlna a formaságokon..légy természetes.

és még valami: NEM vagy balf*$z. már az is nagy lépés, hogy le merted írni mindezt, és nem paráztál azon, hogy lesznek bunkó kommentelők. vagyis lehet, hogy paráztál, de akkor is :)

18/L

2014. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak átfutottam azt, amit írtál, de ismerem ezt az érzést. Nekem a terapom javasolta, hogy igenis kérjek... mondjam el a barátaimnak, hogy szükségem van rájuk, támogatásra, figyelemre vágyom. Borzasztóan nehéz volt ezt kimondani, de megpróbáltam és nagyon jó élmény volt, ahogy "igent mondtak" rám. Próbáld ki, tényleg működik!

Aztán idővel majd megtanulod kezelni.


Egyébként a pszichológust igenis lehet "zaklatni" tűzoltásért. Ha nem érzed elégnek az ülések gyakoriságát, járj gyakrabban, úgy sokkal hatékonyabb. Én heti kettővel járok és így nagyon intenzíven lehet haladni. (De még így is szükségem van néhanapján tűzoltásra.) Aztán idővel majd beáll ez, akkor már lesz hova "nyúlni" önmagadban is, te lehetsz mások támasza, de most neked van szükséged támogatásra. Ez így normális, hidd el, akiknek fontos vagy, azok megértik és megadják számodra, amire szükséged van.

2014. ápr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az én pszichológusom be van táblázva, nem hívhatnám fel csak úgy akármikor és az ülések gyakoriságát sem hiszem, hogy növelhetnénk.
2014. máj. 22. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!