Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a párom...

Hogyan kezeljem a párom (barátom) bipoláris kirohanásait (hisztijeit)?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy fogok bírni elviselni a hisztijét néha imád utána meg elküldene a fenébe..

szerintem mentális problémái is vannak, pl alsóbbrendűségi érzés, skiozofrén hajlam(magával beszélget)

nagyon szeretem őt és segíteni akarok neki, de ő szerintem teljesen normálisnak tartja magát..pszichológusok válaszát várom elsősorban priviben is akár.



2014. jún. 20. 14:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
68%
Nem vagyok pszichológus, de minden józan eszű ember azt fogja mondani neked hogy menekülj, mert a végén vagy elvesztegetted az éveidet rossz emberre, vagy pedig tovább "romlik" és akár bántana.
2014. jún. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem akarom elhagyni őt ezért. Csak volt már olyan aki hasonlót tapasztalt? Saját magával kapcsolatban hogy túlpörög majd hirtelen depis lesz és lehangolt..

Nem hinném hogy bántana vagy direkt megütne vagy ilyesmi.

2014. jún. 20. 14:20
 3/15 A kérdező kommentje:

Olyan már volt hogy felkapta valamin a vizet vmi feldühítette vagy valaki és a villanyoszlopot ütötte...

:/

meg rémálmai vannak és már néha félek mellette aludni..hogy véletlenül megüt vagy ilyesmi..

2014. jún. 20. 14:49
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha tényleg bipoláris zavara van, akkor arra az egyetlen létező megoldás a szakember... És még akkor sem biztos, hogy valaha megszűnik. Én ismerek bipoláris zavarral küzdő lányt, ő gyógyszerekkel tud a mániás időszakának egy visszafogott szintjén maradni, de ez egy egész életre szóló megoldás, mert a betegsége nem fog csak úgy elmúlni. Gyógyszerek nélkül pedig életképtelen lenne.
2014. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

NEm tudom pontosan csak hasonló tünetei voltak..

De azért nem életképtelen..annyira nem súlyos..

Értem, azért szakemberhez nem akar elmenni mert ő nem látja úgy hogy beteg lenne vagy ilyesmi..

2014. jún. 20. 16:18
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát, te nem fogod tudni meggyógyítani. Vagy tolerálod és lenyeled ezeket a dolgokat, vagy keresel egy olyan embert, akivel együtt lehet élni.
2014. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Nekem bipoláris zavarom van.

Megmondom őszintén, én nem tudnék magammal együtt élni.

Sajnos rengeteg embert elmartam magamtól, és még többet bántottam akaratlanul. Amig nem tudtam a betegségemről és nem kezeltek, addig az akkori párkapcsolatomban volt, hogy kezet emeltem a páromra (borzasztóan bánom azóta is).

Én minden nap küzdök azért, hogy normális életet élhessek, de millió álarcom van a jelenlegi párom előtt is, mert már volt rá példa hogy egy-egy kiborulásomnál el akart hagyni. Tudom, hogy eljön a nap, amikor elhagy ő is, mert ez egy olyan teher a "beteg" környezetében élők számára, amit ideig-óráig el lehet viselni, de hosszútávon mindenki belebetegszik. És ezt sajnos tapasztaltam én is.

Nem tanácsot szerettem volna adni, csak leirni egy "beteg" szemszögéből.

25/L

2014. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, én nem tudnék magammal együtt élni.

Sajnos rengeteg embert elmartam magamtól, és még többet bántottam akaratlanul."

Ő is ilyen.


Én nem élek vele,de 4 nap a max amíg kibírom vele..

eddig legalábbis..


Nem bántott még direkt egyszer álmában ütött meg véletlenül..:Snem akaratlagosan.


Én se vagyok könnyű eset nekem is vannak hisztijeim szóval nehéz így ,toleránsabbnak kéne lennem..

mi is párszor majdnem szakítottunk emiatt..

2014. jún. 20. 17:34
 9/15 A kérdező kommentje:

hogy vegyem rá hogy elmenjen szakemberhez?dühíti hogy én betegnek hiszem őt.


Az anyja szerintem nem tudja mi baja van a fiának..

elvolt kényeztetve régen is most is.

Ne foglalkozzak vele ő ilyen ezzel elintézte a beszélgetést mikor mondtam neki hogy hamar felkapja a vizet..


:S

2014. jún. 20. 17:44
 10/15 anonim válasza:

7es válaszoló vagyok,

Nézd, engem senki sem tudott még csellel sem orvoshoz rángatni.

Nem tudom mit kéne tenned, veszélyes dolog tanácsot adni ebben a helyzetben.

Nálam akkor jött el a beismerés pillanata amikor elhagyott a párom, egyedül voltam és rengeteg időm volt arra, hogy magamat elfogulatlanul lássam. Megijedtem magamtól, ezért fordultam orvoshoz.

2014. jún. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!