Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

A családom ki van akadva. Nem igazán járok társaságba, bár néha megesik, (régi) haverokkal némi pia mellett dumálunk, marhulunk... Ez még semmi komoly, max havi egy-két alkalom. Viszont a suli alatt (egyetem) hétköznapokon is iszok. Nem rendszeresen, de hetente egyszer biztosan, de volt már, hogy napokig "non stop" nem voltam 100 százalékig józan (alszok délig, délután irány bolt, veszek piát, este filmezés/gépezés közben pia a koliban (haverral vagy nélküle), majd alvás, és így napokig...). Valamint ha ott van mellettem az alkohol, nem tudom megállni. Ha egy sör van, megiszom, ha nyolc, azt is. Itthon (most pl. nyári szünet) nem lesz lehetőségem piát venni magamnak, nem is fogok, és kibírom. (De ha mondjuk elém kerül, vagy valami ünnep van, minden további nélkül lemegy.)

Ugyanakkor az alkoholizmus definíciójában a hangsúlyt a rendszerességen éreztem. Vagyis ha valaki naponta megiszik egy sör, az alkoholizmus, meg ha minden nap hullázik, az is. De én nem rendszeresen iszom, ugyanakkor sokat... (Viszont főleg minőségi(bb) italokat, nagy sörös vagyok, a kézműves termékek, illetve a nagyobb gyárak minőségi termékeit (cseh, német sörök) iszom.



2014. jún. 21. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ez olyan,mintha én azt mndom,csak ritkán ,Hetente kétszer lövök hernyót,akkor én most drogos vagyok?
2014. jún. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az is egy jó kritérium arra, hogy ki irányít, hogy ki tudod e, hagyni, amikor jól esne, de látod, hogy most mégsem lenne jó.
2014. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál rákérdeztem, azt mondta az számít alkoholizmusnak, hogy ha megpróbálod abbahagyni, akkor elvonási tüneteid lesznek. Én is vizsgaidőszak alatt borítottam a söröket nagy számban, viszont inkább megiszok 2 sört és nem vagyok ideges, minthogy a nyugtatókat kapkodjam.
2014. jún. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

Ennyi erővel ha valaki iszik alkoholt egy picit nagyobb mennyiségben, az alkesz? Éppen az a lényeg, hogy nem feltétlenül a mennyiség dönt, és éppen ezért tettem fel a kérdést - mert az átlagnál többet iszok, de nem "remegek" utána. Olyan ez, mint egy hobbi, szeretem csinálni, de nem "halok meg" nélküle.


#2

Érdekes megközelítés. Volt már, hogy azért nem mentem valahová, vagy vettem piát, mert mondjuk terveztem egy horgászatot, és (mint hobbi) az is fontos nekem.


(Tudom, furcsán hangzik ez a hobbi szó, de én tényleg szeretek pl. különlegesebb söröket kóstolni. Csak ugye a mennyiséget sem vetem meg ha úgy van... De nem áll mindenek felett az alkohol, és éppen ez a kettősség az, amiért feltettem a kérdést.

Egyébként pl. tanulmányaimra nem hat ki, 4-es átlaggal zárom a félévet (termtud), egészen jó kis ösztöndíjat kapok, de azért mégsem akarok alkesz lenni, hogy megbélyegezzenek stb.

2014. jún. 22. 00:19
 5/9 anonim válasza:
Alkleszvagy¨˝(=˙>-6
2014. jún. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3

Abbahagyásról nem beszélnék, mert igazából nem érzem, hogy elkezdtem volna valamit. Ha van rá lehetőség iszok, ha nem akarom (ld. horgászat), akkor nem. Ha most nyáron nem iszok egy kortyot sem, nem fogok remegni utána, sőt, azt vettem észre, ha hosszabb ideig nem iszok (hetek), akkor annyira nem is kívánom, és más dolgok kerülnek előtérbe (más hobbikkal foglalkozom).


Köszönöm az eddigi válaszokat, mentek a pacsik!

2014. jún. 22. 00:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy például holnap az mondod, hogy nem iszol, és a falat kaparod mert nem bírod. Nem úgy, hogy életemben többet nem..
2014. jún. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Nem volna semmi különös, ha holnap nem ihatnék. (Éppen aktuális a dolog, a futbal-vb alatt majd' minden nap lemegy 1-2-3 üveg, de lesz még egy vizsgám, akkor nyilvánvalóan nem fogok, max utána.


Több az olyan nap az évben, amikor nem iszom, mint amikor igen, így egyértelműen előbbi számít átlagosnak, és nem érzem, hogy "meghalnék" nélküle.

Úgy is mondhatnám, ha egy szám nem pozitív, az nem csak negatív, hanem nulla - magyarul nem rossz, ha nem iszok, de jó, ha igen.


Köszi az eddigieket!

2014. jún. 22. 14:55
 9/9 A kérdező kommentje:
*hanem nulla is lehet.
2014. jún. 22. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!